امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
20 شهریور 1400

در جلسه هئیت رئیسه دانشکده پزشکی مطرح شد: تمام امتحانات سال تحصیلی جدید حضوری خواهد بود/ برگزاری حضوری کلاس ها با تعداد کم

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، جلسه هیئت‌رئیسه دانشکده پزشکی صبح روز شنبه ۲۰ شهریور با بررسی مسائل روز دانشکده  با محوریت بازگشایی حضوری کلاس های درس، در سالن شورا برگزار شد،
در ابتدای این جلسه دکتر نفیسی با اشاره به جلسه مشترک هیئت رئیسه دانشگاه با دکتر عین الهی وزیر بهداشت، گفت: مسئولین دانشگاه و وزارت بهداشت به برگزاری حضوری کلاس ها با حداکثر میزان ممکن تاکید داشتند.
وی افزود: همچنین وزیر بهداشت به نحوه برگزاری مجازی کلاس ها و آموزش مجازی پزشکی نقد داشت و این سبک آموزش را برای رشته پزشکی و به تنهایی مناسب نمی دانست.
و با اشاره به واکسیناسیون اساتید و دانشجویان و دستور برای انجام واکسیناسیون خانواده دانشجویان در اسرع وقت به برگزاری حضوری کلاس ها تاکید داشت.
دکتر نفیسی با اشاره به برگزاری نیمه مجازی جشن گذار، اظهار داشت: تکمیل واکسیناسیون دانشجویان باید در برنامه های ثبت نام نو دانشجویان و برنامه آغاز سال تحصیلی گنجانده شود.
رئیس دانشکده پزشکی با بیان این که ترم اول یا نیم ترم اول تحصیلی دانشجویان جدید الورود تحت تاثیر انجام واکسیناسیون، زمان اعلام نتایج ، ثبت نام ها و تامین خوابگاه، مجازی خواهد بود تصریح کرد: به محض فراهم شدن زیر ساخت ها باقی ترم و امتحانات حضوری خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد:  تامین خوابگاه با حداکثر ظرفیت، انجام واکسیناسیون( ارائه کارت واکسن) از شروط اصلی برگزاری حضوری کلاس ها و امتحانات از سال تحصیلی جدید، برای دانشجویان ورودی سالهای قبل است.
وی افزود: همچنین تاکید ما بر برگزاری حضوری تمام امتحانات در سال تحصیلی جدید است که تحقق این مهم مستلزم حضور و استقرار دانشجویان در تهران و تامین خوابگاه از سوی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه است.
در ادامه دکتر میری معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده پزشکی با اشاره به پیچیدگی های بیماری کرونا گفت: در جلسه هئیت رئیسه آخر خرداد تصمیم به برگزاری حضوری کلاس ها گرفته شد اما با شیوع واریانت دلتا تمام برنامه ریزی ها دچار تغییر و تحول شد.
وی افزود: بازگشایی کامل دانشگاهها و برگزاری بی محابای حضوری کلاس ها تبعات خود را خواهد داشت، کلاس ها باید با رعایت پروتکل ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار شود.
دکتر ایمانی معاون آموزش پزشکی عمومی با بیان این که کیفیت کلاس های حضوری با کلاس های مجازی قطعا قابل قیاس نیست، بر برگزاری حضوری تمام آزمون ها برای دانشجویان جدید الورود و دانشجویان سال های قبل، تاکید کرد.
وی خاطر نشان کرد: آزمون های مجازی کیفیت لازم برای ارزیابی دوره و آموزش های ارائه شده در طول ترم را ندارند.
 معاون آموزش پزشکی عمومی تصریح کرد: بازگشایی ضرب الاجلی دانشگاه ها به دور از هرگونه شتابزدگی و سو گیری باشد.
دکتر ایمانی ادامه داد: رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری در برگزاری حضوری کلاس ها یک ضرورت است، اما اگر بخواهیم حضور کامل دانشجویان در کلاس درس را داشته باشیم، تامین فضای فیزیکی در دانشگاه مشکل ساز خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: در گام اول بهتر است دروسی که جنسشان با آموزش مجازی جور نیست مانند دروس عملی و آزمایشگاهی را به سمت آموزش حضوری ببریم، اما برخی دروس تئوری را میتوانیم به صورت مجازی ارائه کنیم.
وی شرط حضور دانشجویان در کلاس های درس را داشتن کارت واکسن عنوان کرد و افزود: باید در خصوص دانشجویانی که قصد واکسیناسیون ندارند تعیین تکلیف شود.
دکتر نسیم خواجوی راد مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی در خصوص برنامه ریزی انجام شده چگونگی بازگشایی کلاس ها گفت: پیشنهاد ما این است که یک یا دو کورس کامل حضوری برگزار شود، یا کورس ها 50 درصد حضوری و 50 درصد مجازی باشند و به مرور طی 6 ماه ظرفیت 50 درصدی را به 100 درصد برسانیم اما به لحاظ محدودیت فضای فیزیکی و رعایت فاصله گذاری پتانسل لازم برای برگزاری حضوری همه کلاس ها را نداریم.
وی با بیان این که تمام امتحانات ترم آتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد، تصریح نشان کرد: دستاوردهای آموزش مجازی که در دوران کرونا و طی یک سال و نیم اخیر با زحمات اساتید به دست آمده باید حفظ شود از این رو تمام فایل های آموزش مجازی قبل از برگزاری هر کلاس درس باید توسط دانشجویان مطالعه شود تا زمان برگزاری کلاس ها کوتاه تر و بیشتر به صورت پرسش و پاسخ و مبتنی بر معرفی کیس آموزشی باشد.
در ادامه دکتر فردین عمیدی معاون مالی و اداری دانشکده به انجام واکسیناسیون در دانشکده پزشکی  اشاره کرد و گفت: تا امروز 20 شهریور ماه قریب به 15 هزار نفر در این مرکز واکسینه شده اند که علاوه بر مردم عادی واکسیناسیون برای گروه های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت مانند اعضای سازمان نظام پزشکی، بیماران عضو انجمن روماتولوژی، دانشجویان اعزام به خارج با همکاری پرسنل دانشکده پزشکی انجام شده است.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0