امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
2 مرداد 1397

دکتر هادوی،قدیمی‌ترین طبیب داخلی ایران در سن ۹۸ سالگی درگذشت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


دکتر نورالدین هادوی، قدیمی‌ترین طبیب داخلی ایران  از موسسين نخستين انجمن هاي علمي پزشكي كشور بود و از مهم ترين آنها تأسيس انجمن متخصصان كليه، انجمن متخصصان بيماري هاي درون ريز و انجمن متخصصان طب داخلي را مي توان نام برد. 
بیوگرافی:
دكتر نورالدين هادوي در سال 1299 شمسي در يك خانواده روحاني در اصفهان متولد شد. پدر خود را كه يكي از مدرسين حوزه علميه نجف اشرف و كربلاي معلي بود و بنا به دعوت حوزه علميه اصفهان بدان جا مراجعت كرده بود، در يك سالگي از دست داد. وي تحصيلات ابتدايي را در دبستان فردوسي و متوسطه را در دبيرستان سعدي اصفهان گذراند و در سال 1316 شمسي با كسب رتبه اول آزمون ورودي دانشكده پزشكي دانشگاه تهران، تحصيلات عالي را آغاز و در سال 1322 شمسي از آن دانشگاه فارغ التحصيل شد. دكتر هادوي پس از گذراندن دوره يك ساله خدمت وظيفه عمومي، در سال 1324 در امتحان ورودي دستياري در سه بخش جراحي، داخلي و زنان شركت و در هر سه رشته مقام اول را به دست آورد ولي رشته بيماري هاي داخلي را برگزيد و در بخش بيماري هاي داخلي بيمارستان رازي مشغول به كار شد
.
 
سپس در سال 1325 در مسابقه رييس درمانگاهي (استادياري) بيماري هاي كودكان شركت كرد و با كسب رتبه نخست اين مسابقه به سمت رييس درمانگاهي طب كودكان بيمارستان اميراعلم برگزيده شد. وي همچنين در سال 1327 در بين 12 پزشك شركت كننده در مسابقه انتخاب دانشيار نظري بيماري هاي داخلي، مقام اول را از آن خود كرد و براي دانشياري بيماري هاي داخلي و تدريس در دانشگاه، با حفظ سمت رياست درمانگاه كودكان، انتخاب شد. دكتر هادوي در سال 1331 با موافقت دانشگاه و دعوت دولت فرانسه، بدان كشور عزيمت كرد و در مدت سه سال اقامت، علاوه بر تحصيل و كسب تجربه در رشته بيماري هاي غدد درون ريز و كارهاي عملي و آزمايشگاهي به تكميل مطالعات خود در زمينه بيماري هاي كودكان، كليه و قلب پرداخت.

روابط عمومی دانشکده پزشکی ضمن ابراز تاسف به اطلاع اعضای محترم هیات علمی و کارکنان و دانشجویان می‌رساند: 
آیین مشایعت پیکر آن استاد فرزانه ساعت ۹ صبح فردا سه‌شنبه، ۲ مرداد ۹۷، از برابر بیمارستان مهر واقع در تهران خیابان زرتشت و آیین یادبود ایشان از ساعت ۱۱ الی ۱۲:۳۰ روز پنج‌شنبه مورخ چهارم مرداد ۹۷ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌گردد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0