امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 مهر 1398

یادداشت دکتر حمیدرضا نمازی، متخصص اخلاق پزشکی، عضو هیئت علمی و رئیس دفتر تاریخ دانشکده پزشکی تهران برای دکتر ضیاء الدین یزدیان، استاد چشم‌پزشکی دانشکده پزشکی تهران

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 دکتر نمازی عضو هیات علمی گروه اخلاق پزشکی در یادداشتی نوشت: اگر اخلاق پزشکی معنا و مسمایی دارد، به خاطر آن است که کسانی چون استاد ضیاءالدین یزدیان در زمین و زمان ما زیسته‌اند.
 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر حمیدرضا نمازی، عضو هیات علمی گروه اخلاق پزشکی و رئیس موزه تاریخ علوم پزشکی، پس از حضور در بیمارستان فارابی در دلنوشته ای با گرامیداشت نام دکتر یزدیان نوشت: 
دکتر یزدیان عزیز! مریض ۴۰سال پیشت، امروز قبل از ورود به آمفی‌تئاتر فارابی، دست و دلش می‌لرزید.
امروز مجالی پیدا کردم تا برای اساتید و فارغ‌التحصیلان و رزیدنت‌ها و نوآمدگان به آستان چشم‌پزشکی، راجع به تاریخ دانشگاه، چشم‌پزشکی و فارابی صحبت کنم.
برای من اما مجال مغتنمی شد که پس از ۴۰سال، دینی ادا و یادی کنم از دکتر ضیاءالدین یزدیان که مهربان و بی‌دریغ، منِ ۴ساله را که به انحراف چشم مبتلا بودم، با پیگیری و مهر مدام درمان کرد. 
آن روزها دکتر یزدیان تازه طبیب چشم شده بود و البته جزو سرآمدان چشم‌پزشکی کودکان بود و این روزها سال‌هاست که بازنشسته شده و در بستر بیماریست. 
در بستر بیماریست؟! یزدیان با آن سواد ناب و تن صدای کم‌نظیر و با آن مهر بی‌بدیلش مگر بیمار می‌شود؟!
امروز در سخنانم گفتم که اگر اخلاق پزشکی معنا و مسمایی دارد، به خاطر آن است که کسانی چون استاد ضیاءالدین یزدیان در زمین و زمان ما زیسته‌اند. 
از اساتید فارابی خواهش کردم تا به گوش دکتر یزدیان برسانند که مریض ۴۰سال پیشت، امروز قبل از ورود به آمفی‌تئاتر فارابی، دست و دلش می‌لرزید. هر کجا هست، خدایا به سلامت دارش...منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0