امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 مرداد 1399

دومين جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکي 10 برگزیده خود را شناخت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری تصاویر
مراسم دومين جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکی با تقدير از 10 استاد برگزيده در بخش هاي آموزشي، پژوهشي و بخش ويژه به صورت حضوری در تالار ابن سينا و پخش آنلاین دراسکای روم برگزار شد.

‎به گزارش روابط عمومي دانشکده پزشکي، مراسم پس از قرائت قران و سرود ملي با پخش کلیپ از پیش ضبط شده موسیقی با اجرای دکتر هومان حسین نژاد عضو هیات علمی گروه طب اورژانس آغاز شد.
در ادامه دکترنیما رضایی دبیر اجرایی دومین جشنواره قدر استاد با خیر مقدم به اساتید حاضر در سالن و اساتید، دستیاران و دانشجویان که به صورت آنلاین شاهد تماشای این جشنواره بودند گفت: جشن قدر استاد سال گذشته برای اولین بار و در راستای تکریم اساتید جشن قدر استاد دانشکده پزشکی با مصوبه و حمایت هیات رئیسه 12 اردیبهشت98 در تالار ابن سینا برگزار و از اساتید در حیطه های مختلف آموزشی، پژوهشی، استاد جوان و پیشکسوت و برگزیده هیات داوران، تقدیر شد.

وی افزود: امسال قرار بود، طبق برنامه ريزي هاي انجام شده روز چهارم ارديبهشت ماه دومين جشن قدر استاد در تالار ابن سينا برگزار شود حتی نظر سنجی از فراگیران، جلسات هماهنگی جشن و انتخاب استاد برگزیده و منتخب در اسفند ماه 98 برگزار شد که به علت شرایط بیماری کرونا تصمیم گرفتیم تاریخ  مراسم به تعویق بیافتد که به دلیل تداوم شرایط مراسم به اول شهريورماه و روز پزشک موکول شد که اين تاريخ نيز به علت همزماني با ايام محرم روز 29 مرداد برگزار شد.
دکتر رضایی ادامه داد: با توجه به این که شرایط کرونا در کشور بهتر نشد و تداوم ممنوعیت ها، در جلسه هیات رئیسه دانشکده تصمیم گرفتیم که مراسم جشنواره عمدتا به صورت مجازی با پخش آنلاین در اسکای روم و تعداد محدودی از اعضای هیات رییسه و اساتید برگزیده به صورت حضوری و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شود.
دبیر اجرایی جشنواره گفت: برای رعایت دستور العمل های بهداشتی و پرهیز از تجمع مراسم تقدیر از منتخبین گروه های آموزشی روز شنبه 25 مرداد در سالن شورای دانشکده برگزار شد و طبق روال سال گذشته جشنواره از 10 استاد برگزیده در حیطه های آموزشی،پژوهشی و ویژه قدردانی خواهد شد که در بخش بخش آموزشي پزشکي عمومي 2 نفر، بخش آموزشي تخصصی و فوق تخصصی 2 نفر، بخش آموزش تحصیلات تکمیلی 1 نفر، بخش پژوهشی بالینی و علوم پایه 2 نفر، بخش استاد جوان، پیشکسوت و برگزیده هیات داوران هر کدام یک نفر معرفی و تقدیر خواهند شد.
وی با اشاره به روند انتخاب اساتید منتخب و برگزیده گفت: در انتخاب استاد برگزیده و منتخب آموزشی ملاک اصلی در انتخاب اساتید،  آرا فراگیران بود که پس از جمع آوری آرا، نظرات مدیران گروه و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی امتیازات سالانه اساتید در 5 سال اخیر، برگزاری جلسه با مدیران گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی نتیجه این جلسات و آرای فراگیران توسط هیات داوران در انتخاب نهایی تاثیر گذار بود.
وی افزود: در بخش برگزیده پژوهشی دو نفر از اساتید در بخش بالینی و پایه معرفی خواهند شد که انتخاب بر اساس آرا فراگیران، منتور و راهنمای پژوهشی بودن اساتید و تعداد مقالات رجوع بهHایندکس و استناد مقالات در سامانه علم سنجی صورت گرفت.
دکتر رضایی ادامه داد: امسال در بخش استاد جوان  از یک هیات علمی زیر 45 سال و در بخش استاد پیشکسوت استاد بالای 65 سال و استاد برگزیده هیات داوران در بخش رول مدل تقدیر خواهد شد. که این افراد علاوه بر حائز شرایط بودن برگزیده آموزشی و پژوهشی و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی به عنوان رول مدل نیز مطرح هستند.
وی افزود: امسال با توجه به شرایط کرونا تمام آرا به صورت الکترونیک و از طریق فرم های از پیش طراحی شده به دبیرخانه مراسم ارسال شد که در نهایت 1557 رای کسب شد که 1206 رای مربوط به دور دوم نظر سنجی ها بود. که از این میان 622 رای مربوط به دوره پزشکی عمومی، 320 رای دوره تخصصی و فوق تخصصی، 264 رای دوره علوم پایه بود. در دوره اول نظر سنجی 351 نفر شرکت کردند، که این ارا پس از راستی آزمایی بدست آمده وتایید شد.

دبیر اجرایی جشنواره قدر استاد در ادامه به تفکیک آرا اخذ شده از فراگیران پرداخت و گفت:  اساتید منتخب به عنوان اساتیدی که بیشترین آراء را در بخش نظر سنجی از فراگیران، گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها کسب کردند روز شنبه 25 مرداد و پس از جلسه هیات رئیسه دانشکده  معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند که از هر گروه آموزشی بسته به تعداد اعضای گروه یک یا دو نفر معرفی شدند  و اساتید برگزیده نیز پس از بررسی آرای فراگیران و نتیجه جلسات مدیران گروه ها و معاونان آموزشی و نظر نهایی هیات داوران به صورت محرمانه انتخاب و در اختیار ریاست دانشکده و دبیر جشنواره قرار داده شدند.
توضیح این که اسامي اساتيد برگزيده تنها در اختيار دکتر نفيسي و دکتر رضايي قرار داشت پس از معرفي اساتيد منتخب و اجراي برنامه هاي متنوع موسيقي اعلام شد و لوح تقدير، مدال و تنديس جشنواره که منقش به آرم قديم دانشکده پزشکي به اساتيد برگزيده اهدا شد.
و هر یک از برگزیدگان دقایقی سخنرانی کردند
در پايان برگزيدگان عکس يادگاري گرفتند و لوح یادبود مراسم توسط برگزیدگان و اعضای هیات رئیسه و هیات داوران جشنواره امضا شد.
همچنین در این مراسم کلیپی از شهید مدافع سلامت دکتر غلامحسین نادری استاد گروه اورولوژی که پیش از این در از سوی فراگیران به عنوان استاد منتخب حایز رای شده بود، پخش شد.

برگزيده بخش آموزشي پزشکي عمومي:
 دکتر آرش صفایی گروه آموزشی طب اورژانس
دکترسعیدرضا مهرپور گروه آموزشی ارتوپ

برگزيده بخش تخصصي و فوق تخصصي:
دکتر دکتر آرش میرمحمد صادقی گروه آموزشی چشم پزشکی
دکتر فرشته غیاثوند گروه آموزشی عفونی

برگزيده بخش آموزشي علوم پايه:
دکتر غزاله گرایلی گروه آموزشی فیزیک پزشکی

برگزيده بخش پژوهش علوم باليني:
دکتر مریم دانش پژوه گروه آموزشی پوست

برگزيده بخش پژوهش علوم پايه:
دکتر احمدرضا دهپور گروه آموزشی فارماکولوژی

برگزیدگان بخش ويژه
برگزيده بخش استاد جوان:  
دکتر عرفان امینی گروه آموزشی اورولوژی

برگزيده بخش استاد پيشکسوت:  
دکتر منوچهرخان نخجوانی گروه آموزشی داخلی

برگزيده بخش هيات داوران:
 دکتر علی جعفریان گروه آموزشی جراحی عمومی
حذف
ویرایشگر متن
ویرایش کنید


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0