امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
3 مهر 1398

با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، برنامه گذر از دبیرستان به دانشگاه دانشجویان پزشکی ورودی 98 برگزار شد/دکتر رئیس کرمی: کارنامه جامعه پزشکی دردوران جنگ موفق و درخشان است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام (ره) اظهارداشت:  جامعه پزشکی ما طی سال های دفاع مقدس منشاء خدمات ارزنده و برجسته ای بوده وکارنامه موفق و درخشانی دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، در روز پایانی برنامه گذر از دبیرستان به دانشگاه ویژه دانشجویان دختر پزشکی ورودی 98 و مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که روز گذشته دوم مهر در مجموعه ورزشی شهید چمران برگزار شد، دکتر جواد توکلی معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده پزشکی طی سخنانی اشاره کرد: در سالهای دفاع مقدس آحاد مردم با در دست گرفتن ارزشمندترین سرمایه هستی خود یعنی جان شریف و سلامت شان و با حداقل امکانات و بضاعت مادی و تجهیزاتی در برابر خصم زبون ایستادگی کردند و دشمن را از مرزهای مقدس میهن عقب راندند. این سلحشوران نامشان برای همیشه در تاریخ جاودان خواهد ماند و ما باید از ایثارگری و جانفشانی این عزیزان الگو بگیریم.
در ادامه این مراسم دکتر سید رضا رئیس کرمی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مهر سال ۵۹، سال تحصیلی کشور با خبر حمله ناگهانی دشمن به فرماندهی فردی آشفته از لحاظ روانی آغاز شد. زمانی که صدام قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر را پاره کرد در پاسخ به خبرنگاران گفت: جواب شما را هفته آینده در تهران خواهم داد.
وی افزود: صدام، در شرایط بعد از انقلاب با ارتش بسیار قوی و در حالی که مرزبانی ایران دارای آمادگی های لازم نبود، به ایران حمله کردند و ۴۳ روز طول کشید تا خرمشهر را بگیرند. در این کارزار، مردم از هر قوم و مذهب و شغلی وارد عرصه دفاع شدند و بدون هیچ چشمداشتی تا سرحد بذل جان به استقبال خطر رفتند.
دکتر رئیس کرمی با بیان این که جنگ هم مصدر خدمات زیادی به پزشکی ما و هم اندوختن تجربه های سخت در متن بحران ها و تهدیدها بوده است، پیشرفت های امروز پزشکی کشور در عرصه های جراحی و تروما را  تا حد زیادی مرهون حضور دلیرانه پزشکان و کادر پزشکی در دوران جنگ دانست.
وی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت:  فضای کنکور تمام شده و از شنبه کلاس های شما شروع می شود. در این دوره جدید از زندگی علمی شما، پشتکار و تلاش حرف اصلی را می زند. البته حتماً دانشجوی موفق در کنار درس باید تفریح هم داشته باشد. از بستر فراهم شده آموزشی و امکانات تحصیلی با یک برنامه زمانی مشخص سعی کنید نهایت استفاده را بعمل آورید. شما باید در کنار درس خواندن به شرایط و چالش های محیط پیرامون خود هم توجه داشته باشید و از این رهگذر، تجربه های دیگری را هم یاد بگیرید.
 وی افزود: نمیتوانیم به درد مردم بی تفاوت باشیم، باید مسایل مردم را درک کنیم تا بعد بتوانیم بهتر و موثرتر کمک کنیم. اگر کار اصلی ما درمان است و انجام این ماموریت با مدیریت صحیح ممکن خواهد بود. لذا باید از ابتدا بدانیم بدون یک مدیریت کارآمد، در انجام کارهای روزمره خود ناتوان خواهیم بود.
توضیح این که برنامه سه روزه گذر از دبیرستان به دانشگاه روز گذشته دوم مهر ماه با برگزاری اردوی ورزشی، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ویژه برنامه دفتر منتورینگ پایان یافت.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0