امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
22 آبان 1401

مراسم معارفه نو دانشجویان پزشکی با دفتر راهنمای تحصیلی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، این مراسم پیش از ظهر روز پنجشنبه ۱۹ آبان با حضور دکتر بیگ محمدی رئیس دانشکده، دکتر پور حسن معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر خدیجه ادبی معاون آموزش پزشکی عمومی، دکتر فاطمه نبوی زاده مسئول دفتر راهنمای تحصیلی دانشکده پزشکی و جمعی از اساتید  مشاور دانشکده در تالار ابن‌سینا برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر بیگ محمدی ضمن خیر مقدم به نو دانشجویان، گفت: امیدوارم همانگونه که با ورود به بهترین دانشگاه کشور و پذیرش در رشته پزشکی، شروع خوبی داشتید به خوبی دوره های تحصیلی خود را به پایان برسانید‌.  
               
وی تصریح کرد: تجربه نشان داده است که هر جا منتور و راهنمای خوبی پیش روی انسان بوده، اتفاقات خوبی رقم خورده و بر عکس.
رئیس دانشکده پزشکی افزود: اگر انسان آرمان های بزرگ داشته باشد و ایده آلیست باشد، حرکت های بزرگ رخ خواهد داد، شما دانشجویان نیز با تعیین اهداف بزرگ و با تکیه بر توانایی و توانمندی های خود میتوانید موفق شوید.
دکتر بیگ محمدی خطاب به دانشجویان گفت: با مطالعه و هدف گذاری،  تکلیف خودتان را از امروز مشخص کنید و مسیرتان برای سالهای آتی و پیش رو را مشخص کنید.      
وی منتورینگ را از مباحث مهم بویژه در دوران دانشجویی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه منتورینگ در دانشکده پزشکی پایه گذاری شده و بستر استفاده از آن فراهم است.
دکتر بیگ محمدی با اشاره به مسائل اخیر گفت: دانشجو باید مطالبه گری و پویایی خود را داشته باشد اما باید در مسیر درست خود باشد.
وی افزود: حفظ امنیت و آرامش دانشجویان و ادامه آموزش دانشجویان اصلی ترین وظیفه ما در سطح دانشگاه است و این مطالبه گری ها نباید مغایرت و خللی در این امنیت و آرامش و وظیفه آموزشی ایجاد کنند.
رئیس دانشکده پزشکی در پایان خاطر نشان کرد: قدر کشوری که در آن زندگی می‌کنید را بدانید برای این کشور خون های زیادی هزینه شده است.
در ادامه دکتر پور حسن معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده پزشکی، گفت: شما در بهترین جایی که برای آموزش پزشکی در کشور است، قدیمی ترین دانشگاه کشور، حضور دارید، قدر دان این فرصت باشید.
وی افزود: دفتر منتورینگ ۱۱ سال قبل در دانشکده پزشکی راه اندازی شده است، شما نیز میتوانید از راهنمایی های آن برخوردار شوید‌
در ادامه دکتر ادبی معاون آموزش پزشکی عمومی با بیان اینکه معاونت آموزشی همیشه در کنار و حمایت گر دانشجویان است گفت: در ورود به رشته پزشکی راه سختی را در پیش رو دارید، به آیین نامه های آموزشی مسلط باشید.
دکتر فاطمه نبوی زاده مسئول دفتر راهنمای تحصیلی گفت:  دفتر راهنمای تحصیلی زیر مجموعه معاونت آموزش پزشکی عمومی است و با هدف کمک به دانشجویان در تمام زمینه های آموزشی، پژوهشی، مشاوره و..‌ راه اندازی شده است.   
وی خطاب به دانشجویان گفت: در هر قدمی که در دانشکده پزشکی برمی‌دارید خداوند را شاکر باشید، این دانشگاه ارزوی خیلی از دانشجویان کشور است.
در ادامه اساتید مشاور صحبت های کوتاهی در خصوص روند و نحوه  فعالیت اساتید مشاور بیان کردند و در پایان دانشجویان از نزدیک با استاد مشاور خود که از پیش دسته بندی شده بود، صحبت کردند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0