امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
25 مرداد 1401

برگزاری مراسم عزاداری هفتمین روز شهادت امام حسین و یاران باوفایش در نمازخانه دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده پزشکی، حجت الاسلام رضا زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده پزشکی در این مراسم که روز دوشنبه 24 مرداد همزمان با هفتمین روز شهادت امام حسین در نمازخانه دانشکده پزشکی برگزار شد،گفت: صدای هل من ناصر ینصرنی امام حسین در تمام تاریخ ثبت شد.
در زیارت اول ماه رجب امام حسین می‌خوانیم درو خدا بر تو به عدد علم خدا، می‌گوییم لبیک یا داعی ا..‌.، اگر گوش دل کسی باز باشد صدای ها من ناصر ینصرنی امام حسین به گوش می‌رسد.هر روز امام حسین می‌گوید کسی هست که به دین خدا کمک کند.

وی به داستانی از آیت ا... قوچانی اشاره کرد و گفت: ایشان در یکی از سفرهایی که برای زیارت امام حسین به کربلا رفته بود صدای هل من ناصر را از سمت حرم امام حسین می‌شنود و نقل می‌کند صدای لبیک یا داعی ا... را از سمت حرم حضرت عباس در پاسخ به هل من ناصر امام حسین بلند شد.

حجت الاسلام رضازاده در ادامه به زیارت جامعه کبیره و تاکید امام زمان بر خواندن این زیارت اشاره کرد و گفت: این زیارت یک دوره کامل امام شناسی است.
وی افزود: مصیبت امام حسین اعظم مصیبات در عالم است امام حسین با بلای عظیمی که خداوند مقدر کرده بود خود را فدای دین خدا کرد.
مراسم با ذکر مصیبت حضرت اباعبدا... و مداحی جواد دروند از همکاران دانشکده پزشکی ادامه یافت. عزاداران پس از اقامه نماز مهمان سفره احسان امام حسین بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0