امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
31 شهریور 1398

دکتر نفیسی: با وجود 1200 هیات علمی و 5 هزار تخت بیمارستانی بستر آموزش پزشکی در دانشکده پزشکی فراهم است/دانشکده پزشکی تهران انتخاب 88 نفر از 100 نفر اول کنکور سال قبل بود

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس


دکتر نفیسی با بیان اینکه همه فرصت های آموزشی در کوریکولوم آموزشی گنجانده نشده گفت: بهره مندی از فرصت های آموزشی با تلاش و پشتکار، حضور فعال در بیمارستان و محیط های آموزشی و تعامل موثر با بیمار بدست می آید و دانشگاه با 5 هزار تخت بیمارستانی بهترین مکان برای یادگیر پزشکی است.
 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان پزشکی ورودی 98  با بیان این که تقارن آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس که یادآور خاطرات کسانی است که از جانشان برای حفظ وجب به وجب این خاک و اعتلای کشور گذاشتند را به فال نیک می گیریم، گفت: من 35 سال پیش وارد این دانشکده شدم و توفیق خداوند شامل حالم شد که از دوران دانشجویی تا استادی در این دانشکده باشم.
وی با اشاره به تاریخچه ای از دانشکده پزشکی اظهار داشت: قدمت دانشکده پزشکی به 167 سال پیش و زمان شکل گیری مدرسه طب دارالفنون باز میگردد و با تاسیس دانشگاه تهران به این جا منتقل شد و تا سالها تنها دانشکده پزشکی کشور بود و دانشکده های بزرگی چون مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز زیر نظر دانشکده پزشکی تهران اداره می شدند.
دکتر نفیسی افزود: دانشکده پزشکی با  1200 عضو هیات علمی بزرگترین دانشکده کشور است گفت: اغلب دانشگاه های کشور این تعداد عضو هیات علمی ندارند و دانشکده ما از بسیاری دانشگاه ها بزرگتر است.
وی اساتید دانشکده را افراد برجسته در سطح کشور و باعث افتخار دانشگاه دانست و افزود: حضور این اساتید فرصت بسیار مغتنمی برای دانشجویان است تا هر چه می توانند از محضرشان استفاده کنند.
رئیس دانشکده پزشکی گفت: در کنکور سال 97 از 100 نفر اول 88 نفر دانشکده پزشکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند، که آمار امسال هم به نظر نمی رسد متفاوت از سال قبل باشد.
وی خاطر نشان کرد: حضور بهترین های کشور در این دانشکده برای ما مغتنم است و امیدوارم در این 7 سال که در دانشکده پزشکی تحصیل میکنید، بهترین بهره را از آموزش و پژوهش ببرید.
دکتر نفیسی ادامه داد: همه فرصت های آموزشی در کوریکولوم آموزشی گنجانده نشده و بهره مندی از این فرصت ها به علاقمندی و پشتکار شما دانشجویان بازمیگردد، وجود 5 هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان های تابعه دانشگاه بهترین فرصت برای یادگیری است.
رئیس دانشکده پزشکی با اشاره به آموزش کوریکولوم نهان به عنوان بخشی از آموزش پزشکی گفت: بهره گیری از این بخش از آموزش تنها با حضور فعال در بیمارستان، تعامل با بیمار به دست می آید.
وی تصریح کرد: شما هر برنامه ای برای آینده تان داشته باشید، به تلاشهای امروزتان بازمیگردد شما اگر بخواهید یک متخصص یا فوق تخصص خوب باشید باید قبل از آن یک پزشک عمومی متبحر باشید که اشراف کلی به مسائل پزشکی و بیماری ها دارد.
دکتر نفیسی در پایان خاطر نشان کرد: ظرفیت هوشی شما بالاست از تک تک لحظاتتان در دانشکده و بیمارستان ها برای یادگیری استفاده کنید و نیازهای آموزشی خود را بسنجید و برای رفع آن تلاش کنید و بدانید لطف و همراهی والدین شما تا امروز همراهتان بوده و از امروز علاوه بر والدین، اساتیدتان برای ادامه مسیر در کنارتان هستند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0