امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
7 اردیبهشت 1398

با انتخاب محرمانه اساتید منتخب و برگزیده، آخرین جلسه کمیته داوران اولین جشن قدر استاد برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
اعضای کمیته داوران با اعلام آرا و نظرات فراگیران و بررسی ارزیابی سالانه اساتید در ۵ سال اخیر اساتید منتخب و۱۰ برگزیده اولین جشن قدر استاد را انتخاب کردند اسامی افراد برگزیده تا روز جشن محرمانه خواهد ماند.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، آخرین جلسه اعضای کمیته داوران جشن "قدر استاد" با حضور اعضای هیات رییسه و ۵ تن از اساتید دانشکده دکتربهادری، دهپور، صحرائیان،سهراب پور،کامرانی و به ریاست دکتر نفیسی صبح امروز ۷ اردیبهشت در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر رضایی گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای برگزاری اولین جشن قدر استاد ارائه کرد و گفت: حدود یک ماه و نیم قبل بحثی در هیات رئیسه دانشکده مبنی بر تکریم و قدر دانی از اساتید و بزرگداشت مقام استاد مطرح شد که نتیجه ان مصوبه هیات رئیسه برای برگزاری مراسم قدر استاد در روز ۱۲ اردیبهشت ماه شد.
وی اشاره ای به نحوه انتخاب اساتید کرد و گفت:بر اساس جلساتی که برگزار شد تصمیم بر این شد که ۱۰ استاد برگزیده در حیطه های آموزشی، پژوهشی و بخش ویژه انتخاب و معرفی شوند.
وی ادامه داد: با توجه به ساز و کار انتخاب اساتید برای اولین بار مقرر شد اسامی افراد کاندید و منتخب نیز در روز جشن معرفی و اعلام شود به این نحو که یک یا دو نفر از اعضای هیات علمی هر گروه به فراخور تعداداعضا که حائز بالاترین رای در نطر سنجی و امتیاز ارزیابی سالانه اساتید در ۵ سال اخیر بودند در روز مراسم معرفی شوند.
دبیر اجرایی اولین جشن قدر استاد تصریح کرد: در فاز اول نظرسنجی از فراگیران در قالب فرم ارسال شده در شبکه مجازی و دریافت آرا و برگزاری جلسه با نمایندگان دانشجویان، بررسی امتیازات سالانه اساتید، برگزاری جلسه با مدیران گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها برگزار شد.
وی افزود: در دور اول نظر سنجی بیش از ۶۰۰ دانشجو و دانش آموخته شرکت کردند که به انتخاب ۲۵۴ استاد منجر شد در نهایت پس از بررسی و نظر کمیته داوران ۳۴ نفر از اساتید که حائز بیشترین رتبه بودند برای مرحله دوم انتخاب شدند.

دبیر اجرایی جشنواره قدر استاد با بیان این که در این جشنواره اساتید نامزد به عنوان افرادی که در فاز اول توسط فراگیران پیشنهاد می شوند، اساتید منتخب به عنوان اساتیدی که بیشترین آراء را در بخش نظر سنجی از گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها کسب کرده اند  و اساتید برگزیده که پس از بررسی آرای فراگیران و نتیجه جلسات مدیران گروه ها و معاونان آموزشی و نظر نهایی هیات داوران معرفی و اعلام خواهند شد.

دکتر رضایی با بیان این که اسامی نهایی اساتید برگزیده تا روز جشنواره مخفی خواهد ماند خاطرنشان کرد: لوح تقدیر، مدال و تندیس جشنواره که منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی است به اساتید برگزیده اهدا خواهد شد، همچنین قرار است از اساتید منتخب نیز در روز جشنواره تقدیر شود.

وی افزود: در بخش استاد جوان هیات علمی زیر 40 سال، در بخش استاد پیشکسوت استاد بالای 65 سال و استاد برگزیده هیات داوران در بخش رول مدل از جمله قسمت های دیده شده در این جشن است.

دبیر جشن قدر استاد تصریح کرد: طبق فراخوان اعلام شده گروهی از اعضای هیات علمی و دانشجویان برای اجرای موسیقی، اجرای جشن، انجام خطاطی و نقاشی اعلام آمادگی کردند و به صورت خودجوش و کاملا تیمی در حال آماده سازی مقدمات جشن هستند.

گفتنی است مراسم گرامیداشت روز استاد در دانشکده پزشکی روز 5شنبه 12 اردیبشهت ماه از ساعت 10 تا 12 در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد. 
در ادامه توضیحات دکتر رضایی اسامی اساتیدی که در گروه ها بیشترین آرا را  در میان رای فراگیران کسب کرده بودند و همچنین در ارزیابی سالانه اساتید در ۵ سال اخیر امتیاز داشتند اعلام شد و با تناسب هر دو ملاک و معیار به عنوان منتخب جهت معرفی در روز جشنواره انتخاب شدند و در نهایت مقرر شد کمیته داوران کاملا محرمانه اسامی منتخب خود را به عنوان اساتید برگزیده در پایان جلسه تحویل دبیر اجرایی بدهند.
همچین در بخش برگزیده پژوهشی نیز که دو نفر از اساتید در بخش بالینی و پایه معرفی خواهند شد انتخاب بر اساس آرا فراگیران، منتور و راهنمای پژوهشی بودن اساتید و تعداد مقالات ،Hایندکس و استناد مقالات،علم سنجی صورت گرفت.
گفتنی اسامی برخی اساتید که در میان رتبه های برتر قرار داشتند به علت حضور در هیات رئیسه و سمت اجرایی که داشتند از لیست خط خورد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0