امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 شهریور 1398

متن عهد نامه دانشجویان پزشکی در مراسم جشن روپوش سفید

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

دانشجویان پزشکی ورودی 94 در مراسم جشن روپوش سفید، با سوگند به قران کریم عهد نامه خود را پیش از ورود به دوره آموزش بالینی، قرائت کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، در مراسم جشن روپوش سفید دانشجویان پزشکی ورودی 94 که روز پنجشنبه 28 شهریور با حضور رئیس، مسئولین و جمعی از اساتید دانشکده پزشکی در تالار ابن سینا برگزار شد، در حالی که همگی روپوش سفید منقش به آرم دانشگاه و آرم قدیم دانشکده پزشکی را به تن داشتند عهد نامه را که توسط دکتر نفیسی قرائت شد یکصدا با هم تکرار کردند.
متن عهد نامه به این شرح است: 
 هوالمحیی
اکنون که در پرتو شمیم مهر و لطف عمیم  بخشاینده ی  هستی بخش ملبّس به جامه ی  سپید پزشکی شده ام؛ در محضر یگانه متعال و در برابر   قرآن  کریم  عهد  می بندم  که به عنوان رهروی از رهروان طریق   حکمت و معرفت و دل سپرده ای به مرام خدمت به خستگان رنجور و التیام آلام دردمندان، همه همّت و سرمایه وجودم را در راه کسب صلاحیت ها و شایستگی های لازم برای خدمت رسانی  مطلوب  در این عرصه شریف و البته خطیر، بکارگیرم و هیچگاه اجر و ارج این توفیق الهی را با تن آسایی و تنعم، ضایع نسازیم.
در امتداد  پیمان "الست" و حسب موهبت ها  ونعمت های بی شماری که حکیم لطیف نصیب  این بنده خود فرمود، بویژه در قبال این مشیّت و تقدیر الهی در سرنوشت زندگی ام که حرفه ای بس مقدس را در پیش روی ام قرار داد، تابدانجا که می تواند به اسمای حسنای " طبیب" و " محیی" تبرّک یابد؛ عهد می بندم که این الطاف واسعه را با خدمتی خالصانه و نیتی خداپسندانه شاکر باشم تا  ضمن اداي دين به فداكاري هاي بي دريغ و مهرورزي هاي جانانه پدر و مادرم، باشد كه در پيشگاه ربوبي سربلند و نيك فرجام گردم. آمين


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0