امروز : یکشنبه 4 مهر 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
11 مرداد 1399

جلسه هم اندیشی آموزش زبان انگلیسی تم طولی برای دانشجویان پزشکی عمومی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هم اندیشی دکتر عنایت اله شعبانی مدیرگروه زبان دانشگاه با دکتر نیما رضایی معاون بین الملل دانشکده پزشکی و حضور مجازی دکتر مافی نژاد و دکتر یزدی از گروه آموزش پزشکی در خصوص تدوین کوریکولوم آموزشی طولی سازی آموزش زبان انگلیسی در پزشکی عمومی، بعد از ظهر امروز 11 مرداد در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.

دکتر عنایت اله شعبانی، در خصوص پروژه طولی سازی آموزشی زبان انگلیسی در رشته پزشکی، توضیحاتی را ارائه داد و گفت: این پروژه فرآیندی بود که با توجه به  احساس نیاز دانشجویان پزشکی در سال های میانی تحصیل به تسلط بر زبان انگلیسی برای ترجمه، نگارش، ارتباط با بیمار بین الملل و .. داشتند، در دانشکده کلید خورد.
دکتر شعبانی ادامه داد: هدف ما این است که 6 تا 15 واحدی که برای دانشجویان پزشکی ارائه می شود را در قالب تم طولی، در مدت زمان بیشتری تدریس کنیم و با توجه به این که بخشی از واحد های ارائه شده متون تخصصی مرتبط با دروس تخصصی پزشکی هستند که اگر با فاصله ی کوتاهی از دروس تخصصی ارائه شوند با یادگیری و اثرگذاری بهتری همراه خواهند بود.
دکتر شعبانی با بیان که هیچ مدلی مشابه روش آموزش زبان که در کشور ما اجرا می شود، وجود ندارد گفت: علی رغم بررسی و مطالعه شیوه تدریس زبان در دانشگاه های کشورهای مختلف، الگوی مناسبی پیدا نکردیم وبا مصاحبه با اساتید، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه وجمع آوری اطلاعات از طریق مصاحبه به دنبال تدوین یک شیوه نامه و کوریکولوم مناسب هستیم.
وی افزود: در آموزش زبان انگلیسی یکسری فعالیت ها برای اساتید زبان که تدریس را به عهده دارند و اساتیدی که تدریس محتوا به زبان انگلیسی را بر عهده دارند دیده شده است که به توانمندی های شنیداری، نوشتاری، گفتاری و درک مطلب دسته بندی می شود.
دکتر شعبانی ادامه داد: اساتید زبان و اساتید آموزش محتوا در دوره های علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارورزی و کاراموزی با فراگیران در ارتباط هستند که روش تدریس آنها طبق جدول هدف گذاری شده از سوی گروه زبان و کوریکولوم آموزشی، در قالب مهارت های چهارگانه و بر اساس دوره ای که فراگیر در آن حضور دارد، تنظیم شده است.
وی افزود: مهمترین قسمت اجرای این کوریکولوم در خصوص اساتید محتوا(cantant) است که بتوانیم با همکاری اساتید مسلط به زبان و استفاده از این مهارت آنها، به اهداف تعیین شده و توانمند کردن دانشجویان در مواجهه با بیمار بین المللی، اخذ شرح حال، شرکت در کنگره ها، توانایی ارائه مقالات به زبان انگلیسی، شرکت در کنگره های بین المللی، تسلط به پرسش و پاسخ در مجامع علمی بین المللی، نگارش یک مقاله به زبان انگلیسی و...دست یابیم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0