امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
21 مهر 1398

نشست مدیران گروه‌های آموزشی بالینی با اعضای هیأت رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد/ از نقشه جامع اعضای هیأت علمی تا آمار نود و چهار درصدی قبولی دستیاران دانشکده در آزمون ارتقای دستیاری ۹۸

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
نشست مدیران گروه‌های آموزشی بالینی با اعضای هیأت رئیسه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، این نشست با حضور اعضای هیات رئیسه دانشکده و مدیران گروه‌های بالینی دانشکده از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر روز شنبه ۲۰ مهر ۹۸ در سالن دارالفنون ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.​در ابتدای این جلسه، دکتر شهریار نفیسی، رئیس دانشکده، ضمن خوشامدگویی به مدیران گروه‌ها و تشکر از ایشان برای حضور در جلسه، از معاونان دانشکده درخواست کرد مباحث خود را ارائه دهند. 

دکتر رویا ستارزاده اولین عضو هیأت رئیسه دانشکده بود که به ارائه گزارش در خصوص روند تدوین و بازنگری کوتاه‌مدت نقشه جامع اعضای هیأت علمی بالینی (از مرحله گردآوري اطلاعات و آنالیز داده‌ها تا برگزاری جلسات با مدیران گروه‌های بالینی) پرداخت.
معاون امور هیات علمی دانشکده در ادامه سخنان خود به تشکیل کمیته تدوین شرح وظایف اعضای هیات علمی اشاره کرد و از مدیران گروههای آموزشی خواست پس از اتمام انجام در5 گروه پایلوت، نهایت همکاری را با دانشکده جهت تعیین شرح وظایف اعضای هیات علمی خود نمایند.

در ادامه، دکتر بابک ساعدی، معاون آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی دانشکده، از آمار 94 درصدی قبولی دستیاران دانشکده در آزمون ارتقای دستیاری ۹۸ خبر داد و ضمن اشاره به اهمیت آزمون‌های درون‌گروهی، از مدیران گروه‌ها خواست جنبه‌های مختلف شایستگی دستیاران را برای ارتقا و فارغ‌التحصیلی آنها در نظر بگیرند. 
معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی در ادامه سخنان خود به موضوع دستورالعمل پیشنهادی در خصوص نحوه تعیین کشیک دستیاران پرداخت.
سپس دکتر آرش عکاظی، معاون آموزش پزشکی عمومی، ضمن اشاره به روند کاهشی تعداد دانشجویان در مقطع کارورزی، از مدیران گروه‌ها درخواست کرد از طریق همفکری با رؤسای بخش‌ها از حضور کارورزان در سایت‌های غیرضروری جلوگیری کنند تا به روند آموزش آنها آسیبی وارد نشود. 

دکتر علیرضا سیما، رئیس دفتر توسعه آموزش پزشکی عمومی، در تکمیل سخنان دکتر عکاظی، با اشاره به این موضوع که کوریکولوم بیمارستان‌های مختلف در خصوص کارورزی متفاوت است، از گروه‌های بالینی خواست خودشان نیازسنجی کنند و مسؤولان کارورزی برنامه را مشخص نمایند. 
دکتر نیما رضایی، معاون بین‌الملل دانشکده نیز در خصوص جذب هیات علمی به این نکته اشاره کرد که باید مسأله تسلط به زبان انگلیسی قبل از استخدام مورد توجه قرار گیرد.
سپس دکتر شاهین آخوندزاده، معاون پژوهشی دانشکده، به نقش کمیته اخلاق در پایان‌نامه‌های دانشجویان اشاره کرد و توضیحاتی در این زمینه ارائه داد. 
پس از ارائهٔ این مطالب توسط معاونان دانشکده و تکمیل سخنان آنان توسط رئیس دانشکده، مدیران گروه‌های بالینی انتقادها و راهکارهای پیشنهادی خود را بیان کردند و دکتر نفیسی، رئیس دانشکده، به ارزیابی نقد و نظر ایشان پرداخت.

خبر: عطایی
عکس : رومیانی 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0