امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
1 مهر 1398

برگزاری نوزدهمین جلسه شورای فصلی معاونان بین الملل گروه های آموزشی و بیمارستان های تابعه دانشکده پزشکی در بیمارستان بهارلو

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش معاونت بین الملل دانشکده پزشکی، روز شنبه مورخ 30 شهریور ماه 1398 نوزدهمین جلسه شورای فصلی معاونان بین الملل گروه های آموزشی و بیمارستان های تابعه دانشکده پزشکی در بیمارستان بهارلو برگزار شد.
دکتر مریم سرایی معاون آموزشی بیمارستان بهارلو ضمن خوشامدگویی به مهمانان در خصوص سال تأسیس و قدمت بیمارستان و فعالیت های آموزشی، پژوهشی و درمانی و همچنین راه اندازی سایت های جدید بیمارستان به زبان فارسی، انگلیسی و زبان عربی توضیح داد. وی افزود در حال حاضر واحد IPD (دپارتمان بیماران بین الملل) نیز در این بیمارستان در حال راه اندازی است.
سپس دکتر رضایی معاون بین الملل دانشکده ضمن تشکر از حضور مدعوین در نوزدهمین جلسه فصلی معاونت بین الملل دانشکده در خصوص موفق ترین نمونه متقاضی دوره کلرکشیپ در بیمارستان آرش گروه زنان و زایمان خبر داد و توضیح داد که نوع خدماتی که در این بیمارستان به دانشجوی خارجی ارائه شده بود بسیار مورد رضایت این متقاضی قرار گرفته بود. وی در ادامه از گروه ها و بیمارستان ها خواست که با انجام اینگونه فعالیت های بین المللی از فرصت ها استفاده نمایند. معاون بین الملل دانشکده همچنین تأکید کرد بعد جغرافیایی بیمارستان ها و دور بودن از مرکز دانشگاه مانعی بر ارائه خدمات با کیفیت نیست.
دکتر رضایی ضمن تشکر ویژه از خانم دکتر آل محمد معاون بین الملل بیمارستان بهارلو جهت شرکت در تمامی جلسات فصلی معاونت بین الملل دانشکده و برگزاری این نشست، از خدمات ریاست سابق این بیمارستان دکتر موسوی موحد قدردانی کرد و سمت جدید دکتر طالبیان به عنوان ریاست این مرکز را تبریک گفت. سپس از دکتر کردی معاون بین الملل دانشگاه جهت ایراد سخنرانی در خصوص فعالیت های معاونت بین الملل دانشگاه دعوت کرد و افزود دکتر کردی در خصوص مسائل جدید رویکردی حمایتی دارند و از ایده های جدید به خوبی استقبال می کنند.
دکتر کردی در مورد اهمیت بین المللی سازی الکترونیک در مرجعیت علمی دانشگاه و کشور در منطقه و کمک به افرادیکه مراکز تحقیقاتی و مراکز آموزشی را در کشورهای محتلف تأسیس می کنند توضیح داد و از همه گروه ها و بیمارستان های دانشکده پزشکی خواست که در فعالیت های بین الملل مشارکت داشته باشند.
سپس دکتر هوسمی متخصص بیماری های عفونی بیمارستان بهارلو از تعداد تخت ها، تعداد اعضای هیآت علمی و بخش ها و واحدهای مختلف این بیمارستان خبر داد و گفت بیمارستان بهارلو از سال 1314 تأسیس شد و در ابتدا بصورت یک کلینیک کوچک در شبکه ریلی شهر تهران شروع بکار کرد.
در ادامه جلسه دکتر شب بیدار معاون آموزشی کالج بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص دوره های آموزشی کالج بین الملل خبر داد و گفت علاقه مندان به این دوره ها می توانند به وب سایت کالج بین الملل مراجعه نمایند یا با شماره تلفن هایی که در مکاتبات اتوماسیون درج می شوند تماس بگیرند.
دکتر رضایی افزود این دوره ها اجباری نیست اما برای یک معاون بین الملل جهت گذراندن الزامی است چرا که این دوره ها بسیار مفید و آموزنده هستند. همچنین دکتر کردی نیز اضافه کرد همه اساتید می توانند در این دوره های بین المللی شرکت نمایند و کالج بین الملل پیشنهادات و انتقادات اساتید را در این زمینه می پذیرد.
سپس دکتر نکوفر به ارائه توضیحات در خصوص دانشگاه نوشیروان بابل پرداخت و گفت این دانشگاه توانسته است با سایتیشن های بالا و مقالات زیاد بهترین رتبه را در نظام های رتبه بندی کسب نماید. همچنین از اساتید خواست تا با مسئولین میزهای همکاری با کشورهای مختلف همکاری و تبادل نظر نمایند. وی درخصوص موضوع Visiting Professor گفت هر گروهی در دانشکده ها می تواند یک یا چند استاد مدعو داشته باشد و به معاونت بین الملل دانشگاه معرفی نماید. دکتر نکوفر همچنین در خصوص دوره های کوتاه مدت متقاضیان خارجی در گروه های آموزشی توضیح داد و افزود این دوره ها باعث برندسازی گروه ها در دانشگاه می شود.
سپس دکتر آل سعیدی معاون بین الملل بیمارستان امیراعلم درخصوص آزمایشگاه مهارت مجازی در دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و درخصوص نحوه کارکرد این آزمایشگاه مجازی همراه با نمایش چند فیلم کوتاه توضیح داد.
پس از آن دکتر رضایی در مورد برگزاری مدرسه تابستانی سال 2019 به مدت یک ماه در دانشکده پزشکی خبر داد و از گروه هاییکه در این دوره همکاری کرده بودند از جمله گروه داخلی، گروه طب اورژانس، گروه کودکان، گروه جراحی مغز و اعصاب، گروه جراحی عمومی، گروه زنان و زایمان و گروه ارولوژی قدردانی کرد و از بیمارستان های میزبان از جمله بیمارستان مرکز طبی، بیمارستان شریعتی، بیمارستان امام خمینی (ره)، بیمارستان سینا و بیمارستان یاس تشکر ویژه نمود.
در پایان برنامه نیز معاون بین الملل گروه چشم پزشکی و بیمارستان فارابی دکتر محمد سلیمانی معرفی شد و دکتر کردی به ایشان ابلاغ معاونت بین الملل را اعطا نمود.

تهیه و تنظیم خبر: مرضیه صنعت خانی
کارشناس ارشد معاونت بین الملل دانشکده پزشکی
عکس: روابط عمومی بیمارستان بهارلو


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0