امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
1 بهمن 1399

سروهای دانشکده پزشکی/ یکم بهمن سالروز شهادت شهید عنایت اله کارگر فرد دانشجوی دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

​​
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، یکم بهمن سالروز شهادت شهید کارگر فرد، دانشجوی دانشکده پزشکی تهران و یکی از ۵۲ شهید این دانشکده است. یادش جاویدان
دانشکده پزشکی ۵۲ شهید داده است که ۳۶ نفر ایشان دانشجوی پزشکی و ۱۶ نفر هم پزشکان فارغ التحصیل هستند. از بین طبیبان فارغ‌التحصیل شهید، ۸ نفرپزشک عمومی، ۳ نفر جراح، دو نفر ارتوپد، یک نفر متخصص گوش و حلق و بینی و یک نفر روانپزشک‌اند.
شهيد عنايت اله كارگر فرد در یکم شهریور سال 1343 در شهرستان جهرم و در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود. تحصيلات دوره ابتدائي خود را در مدرسه اوحدي شروع و در سال 1354 به پايان رسانيد. تحصيلات سه ساله راهنمائي را در مدرسه امير كبير در سال 1357 به پايان رسانيد و در سال 1361 در دبيرستان اسلامي موفق به اخذ مدرك ديپلم در رشته تجربي شد. شهيد بعد از فراغت از تحصيل و گذراندن دوره سربازي در اداره ی بازرگاني جهرم مشغول به كار شد ولي چون اين شغل و اداره با روحيه او جور نبود در كمتر از يك سال استعفا داده و به درس خواندن ادامه داد و موفق شد به دوره عالي تربيت معلم جهرم راه يابد و پس از دو سال موفق به اخذ مدرك ديپلم شد و به تعليم و تربيت داشن آموزان پرداخت.
شهيد عنايت اله فردي با اراده بود و همزمان با تدريس و تعليم به درس خواندن خود ادامه داد و با شركت در كنكور سراسري در رشته تجربي موفق شد در رشته پزشكي قبول شود ولي اين قبولي و موفقيت در عرصه علم توام بود با موفقيت و توفيقي ديگر در عرصه جهاد عليه باطل و شهادت و دعوت حق را لبيك گفتن بود. سرانجام در بهمن 1365 در عملیات کربلای 5 (شلمچه) به شهادت رسید. 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0