امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
2 بهمن 1398

سروهای دانشکده پزشکی/ یکم بهمن سالروز شهادت شهید عنایت اله کارگر فرد دانشجوی دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، 19 دی سالروز شهادت شهید فرید مهکام، دانشجوی دانشکده پزشکی تهران و یکی از ۵۲ شهید این دانشکده است. یادش جاویدان
دانشکده پزشکی ۵۲ شهید داده است که ۳۶ نفر ایشان دانشجوی پزشکی و ۱۶ نفر هم پزشکان فارغ التحصیل هستند. از بین طبیبان فارغ‌التحصیل شهید، ۸ نفرپزشک عمومی، ۳ نفر جراح، دو نفر ارتوپد، یک نفر متخصص گوش و حلق و بینی و یک نفر روانپزشک‌اند.
شهيد عنايت اله كارگر فرد در یکم شهریور سال 1343 در شهرستان جهرم و در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود. تحصيلات دوره ابتدائي خود را در مدرسه اوحدي شروع و در سال 1354 به پايان رسانيد. تحصيلات سه ساله راهنمائي را در مدرسه امير كبير در سال 1357 به پايان رسانيد و در سال 1361 در دبيرستان اسلامي موفق به اخذ مدرك ديپلم در رشته تجربي شد. شهيد بعد از فراغت از تحصيل و گذراندن دوره سربازي در اداره ی بازرگاني جهرم مشغول به كار شد ولي چون اين شغل و اداره با روحيه او جور نبود در كمتر از يك سال استعفا داده و به درس خواندن ادامه داد و موفق شد به دوره عالي تربيت معلم جهرم راه يابد و پس از دو سال موفق به اخذ مدرك ديپلم شد و به تعليم و تربيت داشن آموزان پرداخت. شهيد عنايت اله فردي با اراده بود و همزمان با تدريس و تعليم به درس خواندن خود ادامه داد و با شركت در كنكور سراسري در رشته تجربي موفق شد در رشته پزشكي دانشگاه بندرعباس قبول شود ولي اين قبولي و موفقيت در عرصه علم توام بود باموفقيت و توفيقي ديگر در عرصه جهاد و عليه باطل و آن هم شهادت و دعوت حق را لبيك گفتن بود. سرانجام در بهمن 1365 در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید. 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0