امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
1 بهمن 1399

سروهای دانشکده پزشکی/ یکم بهمن سالروز شهادت شهید "محمد علیم عباسی" دانشجوی دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، 19 دی سالروز شهادت شهید فرید مهکام، دانشجوی دانشکده پزشکی تهران و یکی از ۵۲ شهید این دانشکده است. یادش جاویدان
دانشکده پزشکی ۵۲ شهید داده است که ۳۶ نفر ایشان دانشجوی پزشکی و ۱۶ نفر هم پزشکان فارغ التحصیل هستند. از بین طبیبان فارغ‌التحصیل شهید، ۸ نفرپزشک عمومی، ۳ نفر جراح، دو نفر ارتوپد، یک نفر متخصص گوش و حلق و بینی و یک نفر روانپزشک‌اند.
شهید حاج محمد علیم عباسی معروف به شهرام  اسوة صبر و استقامت و اسطورة اخلاق و مهربانی، نه تنها طبیب تن که طبیب جان نیز بود . در سال ۱۳۴۳ در شهرستان کوهدشت در خانواده ای مذهبی و متدین چشم به دنیا آمد. محیط دینی و سرشار از معنویت سبب شد که در همان ایام کودکی در روح او عشق به خدا و دین داری آمیخته شود . تحصیلات ابتدایی را تا سال ۱۳۵۵ به پایان رسانید . مقطع راهنمایی او همزمان با شکوفایی اتقلاب بود. وی تحصیلات دبیرستان را در دبیرستان دکتر شریعتی کوهدشت آغاز کرد که مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود وي در اولين حضور در جبهه ۱۵ سال بيشتر نداشت كه از ناحيه كمر به شدت زخمي شد. شهيد عباسي در كنار جهاد به كسب تحصيل نيز پرداخت و بعد از اتمام دوران دبيرستان در كنكور سراسري سال 63  شركت  کرد و موفق شد در رشته پزشكي پذيرفته شود و در سال 1365 به شهادت رسید. 
نام و نام خانوادگی: حاج محمدعلیم (شهرام) عباسی
دانشجوي دانشكده پزشکی دانشگاه علوم پزشكي تهران
نام پدر: عیدی
محل تولد: کوهدشت
تاريخ تولد: 1343
مقطع: دکترا
تاريخ شهادت:یکم بهمن 1365   
محل شهادت:  شلمچه (عملیات کربلای 5)
قسمتی از وصیت نامه:.. من وشما آمده ایم تا قدر خود را بشناسیم ،آمده ایم تا بفهمیم که به کجا می رویم. آن کس که مبدا را شناخت و به سوی مقصد عارفانه و عاشقانه گام برداشت که خوشا به حالش.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0