امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
18 دی 1398

سروهای دانشکده پزشکی/ 19 دی سالروز شهادت شهید "فرید مهکام" دانشجوی دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، 19 دی سالروز شهادت شهید فرید مهکام، دانشجوی دانشکده پزشکی تهران و یکی از ۵۲ شهید این دانشکده است. یادش جاویدان
دانشکده پزشکی ۵۲ شهید داده است که ۳۶ نفر ایشان دانشجوی پزشکی و ۱۶ نفر هم پزشکان فارغ التحصیل هستند. از بین طبیبان فارغ‌التحصیل شهید، ۸ نفرپزشک عمومی، ۳ نفر جراح، دو نفر ارتوپد، یک نفر متخصص گوش و حلق و بینی و یک نفر روانپزشک‌اند.
شهيد فريد مهكام در سپيده دم روز یازدهم فروردین 1346 در شهر مراغه به دنيا آمد دوران ابتدائي را در دبستان شهريار؛ راهنمايي را در مدرسه پارسا و دورره دبيرستان را در دبيرستان شهيد باهنر مراغه به پايان رساند. با اينكه در رشته رياضي فيزيك ديپلم گرفته بود اما به گفته خودش بعلت احساس نياز به پزشك در جامعه بعلت استخدام پزشكان هندي و ... تصميم گرفت كه در رشته تجربي در كنكور شركت نمايد كه در رشته پزشكي دانشگاه تهران پذيرفته شد.
نام و نام خانوادگی: فرید مهکام

دانشجوي دانشكده پزشکی دانشگاه علوم پزشكي تهران
محل تولد: مراغه
تاريخ تولد: 11 فروردین 46
تاريخ شهادت: 19 دی 65
محل شهادت: کربلای 5 شلمچه
 قسمتی از وصیت نامه : ... طبق دعاي امام سجاد (علیه السلام) انسان با ياد مرگ از تمامي خلافكاريها و سيئات برحذر خواهد بود و به تمامي نيكي ها و حسنات روي خواهد آورد در حقيقت ياد مرگ بهترين آمر به معروف و ناهي ازمنكر است.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0