امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
27 دی 1399

سروهای دانشکده پزشکی/27 دی سالروز شهادت شهید رحیم علی اکبری شاندیز

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، 27 دی سالروز شهادت شهید رحیم علی اکبری شاندیز، دانشجوی دانشکده پزشکی تهران و یکی از 52 شهید این دانشکده است. یادش جاویدان
دانشکده پزشکی ۵۲ شهید داده است که ۳۶ نفر ایشان دانشجوی پزشکی و ۱۶ نفر هم پزشکان فارغ التحصیل هستند. از بین طبیبان فارغ‌التحصیل شهید، ۸ نفرپزشک عمومی، ۳ نفر جراح، دو نفر ارتوپد، یک نفر متخصص گوش و حلق و بینی و یک نفر روانپزشک‌اند.
شهید رحيم علي اكبری شانديز یکم فروردین سال هزاروسیصدو چهل وچهاردر شهر مشهد به دنيا آمد. بچه مهربان، متدين و درس خواني بود ودوره ابتدایی و راهنمایی را با موفقيت گذراند. 
دبیرستانی بود که به عضويت بسيج درآمد و انقلاب در حال شکل گیری بود. درس مي خواند و در تظاهرات هم شركت مي کرد. پس از پايان دوره دبيرستان در كنكور سراسري شركت نمود و درسال شصت و سه در رشته پزشكي دانشگاه تهران قبول شد.
 با شروع جنگ مدتي را در جبهه و مدتي را در دانشگاه درس مي خواند و مرتب به جبهه می رفت و در جبهه حضور فعال داشت و صدای مناجات، نماز شب و راز و نياز های شبانه اش در سنگر هر شب به گوش می رسید. معنويت رحيم زبانزد بود، قرآن و ادعيه زيادي را حفظ بود و با خود زمزمه می کرد.
 قرآن را هميشه در دست داشت و به قرائت و تدبر در آن مشغول بود در سال شصت و پنج در عمليات كربلاي پنج در منطقه شلمچه شرکت کرد و مفقودالاثر شد.
نام و نام خانوادگی: رحیم علی اکبری شاندیز
نام پدر : احمدعلي
محل تولد: مشهد
تاريخ تولد: یکم اردیبهشت 1344
محل شهادت: عملیات کربلای 4
قسمتی از وصیت نامه : ...  خدايا هر چه درونم مي‌گذرد ياراي كتابتش را ندارم و البته لزوم چنداني هم نمي‌بينم و نشانه‌ها و آيات تو بارز است. اين خونها و شهادتها هم گواهي است و هركه هشيار و بيدار نشود، خسر الدنيا و الاخره است.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0