امروز : جمعه 26 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
29 تیر 1399

سروهای دانشکده پزشکی/30تیر سالروز شهادت شهید دکتر علیرضا کاظمیان دانش آموخته دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، 30 تیر سالروز شهادت دکتر علیرضا کاظمیان دانش آموخته دانشکده پزشکی تهران و یکی از ۵۲ شهید این دانشکده است. یادش جاودان
دانشکده پزشکی ۵۲ شهید داده است که ۳۶ نفر ایشان دانشجوی پزشکی و ۱۶ نفر هم پزشکان فارغ التحصیل هستند. از بین طبیبان فارغ‌التحصیل شهید، ۸ نفرپزشک عمومی، ۳ نفر جراح، دو نفر ارتوپد، یک نفر متخصص گوش و حلق و بینی و یک نفر روانپزشک‌اند.
علي رضا کاظميان در روز سه شنبه بيستم آبان ماه سال 1335 در تهران متولد شد. تحصيلات ابتدایی و دبیرستان را در زادگاه خود به اتمام رساند. در سال 1355 در رشته پزشکي دانشگاه تبريز پذيرفته شد. در سال تحصيلي 62-1361 دوره انترني خود را به صورت مهمان در دانشگاه تهران گذراند.
 وي فردي متواضع و متعهد بود و به ايران علاقه خاصي داشت، عليرغم قبولي در يکي از دانشگاه هاي آمريکا، تحصيل در دانشگاه تبريز را ترجيح داد. در مدت دو سال تعطيلي دانشگاه ها (انقلاب فرهنگي) در مدارس اين شهرستان به عنوان معلم در تربيت آينده سازان کشور نقش بسزايي داشت.
کاظميان از وجدان کاري بالايی برخوردار بود. با شروع جنگ تحميلي خدمت به رزمندگان را بر هر کاري ترجيح داده و بارها به جبهه هاي جنگ اعزام گرديد. در اعزام سوم به عنوان مسؤول اورژانس در عمليات والفجر 2 حضور داشت که در تاريخ 1362/4/30 بر اثر اصابت ترکش خمپاره در سن 27 سالگي به شهادت رسید.
دکتر کاظميان از استعداد درخشاني برخوردار بود که دوره ي دبيرستان را با معدل 18/63 به پايان رساند با اين که در خانواده نسبتا مرفهی بزرگ شده بود ولي هيچ گاه مسئوليتهاي اجتماعي خود را فراموش نکرد.

قسمتی ازوصیت نامه شهید: 

عزيزانم تقواي خدا را پيشه کنيد، ذکر خدا را فراموش نکنيد و هميشه به ياد او باشيد که يادش آرامش‌بخش و حيات آفرين است.
قرآن را دريابيد و عترت را که در زمان ما اين دو بسيار غريب‌اند، عزيزانم به دستور الهي عمل کنيد و قرآن را الگوي خود قرار دهيد و زندگي ائمه را ، مبادا اعمال خود را با قرآن توجيه نماييد.
تنها وسيله نجات چنگ زدن به ريسمان الهي يعني کتاب و سنت است، راستي را پيشه کنيد و هرگز دروغ نگوييد. علماي اسلام را تنها نگذاريد که تنها گذاشتن آن‌ها تنها گذاشتن اسلام است.
از مرگ در راه خدا نهراسيد بدانيد که اين دنيا دار قرار نيست اينجا منزلگاه است نه مقصد.
هرچه مي‌توانيد با عمل نيک توشه براي آخرتتان ذخيره کنيد.
عزیزانم همیشه دیگران را بر خود مقدم بدارید هیچ گاه خود را محور و مرکز دنیا ندانید که اگر امری برخلاف میلتان روی داد به زمین و زمان بد بگویید. بدانید که دنیا بسیار عظیم است و شما در برابرش بسیار خرد و ناچیز هستید. امور مسلمین و اصلاح امرشان بیندیشید و زندگی تان را در این راه صرف کنید که اگر این کار را نکردید مسلمان نیستند. جز برای رضای خدا برای رضای احدی عملی را انجام ندهید که بازنده اید اگر چه عمل بسیار ظاهرش نیک باشد.منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0