امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
6 آذر 1398

7 آذر سالروز شهادت شهید جاویدالاثر ناخدا یکم حسین حفیظی فرزند مرحوم دکتر محمد علی حفیظی رئیس فقید دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
تلاش برای جامعه پزشکی به قدری برایش مهم بود، حتی در زمان اطلاع از خبر غرق شدن ناوچه پیکان و ناپدید شدن فرزندش، شهید حسین حفیظی، کار را ترک نگفت و در کتابخانه غمگین و صبور کارها را دنبال می‌کرد و برادر خود دکتر مهدی حفیظی و دکتر مسلم بهادری را برای پیگیری امر به ستاد نیروی دریایی فرستاد.
 استاد مسلم بهادری، رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه و استاد پیشکسوت گروه پاتولوژی در باره این واقعه در گفت و گو با روابط عمومی دانشکده پزشکی گفت: دکتر حفیظی سالها دبیرکل نظام پزشکی بودند و همچنین سابقه ریاست دانشکده پزشکی و را نیز در کارنامه خود دارند.
استاد بهادری افزود: در سال 59 و زمانی که خبر شهادت فرزند دکتر حفیظی اعلام شد ایشان سردبیر مجله دانشکده پزشکی بودند، وقتی ما خبر راشنیدیم برای تسلیت خدمت ایشان رفتیم که من و برادرشان را برای پیگیری به ستاد نیروی دریایی فرستادند.
رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان خاطر نشان کرد: شهید ناخدا یکم حسین حفیظی و تمام همرزمانش در ناوچه پیکان به شهادت رسیدند و جاوید الاثر شدند.
استاد بهادری گفت: مرحوم دکتر حفیظی با کمال فتوت واقعه شهادت فرزند را پذیرفت و هیچ گاه حاضر نشد هیچ گونه بهره برداری از نام و عنوان فرزند شهید خود داشته باشد. همچنین با ارسال یادداشتی به روزنامه اطلاعات شهادت فرزند خود را کار خداپسندانه ای برای سربلندی مملکت خود می دانست و شاکر و راضی به رضای خداوند بود.
توضیح این که شهید جاوید الاثر ناخدا یکم حسین حفیظی روز 7 آذر 59، در ناوچه پیکان و طی عملیات مروارید به شهادت رسید.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0