امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
19 خرداد 1399

سروهای دانشکده پزشکی/19 خرداد سالروز شهادت شهید اکبر عرب زاده دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی،19 خرداد سالروز شهادت شهید اکبر عرب زاده دانشجوی دانشکده پزشکی تهران و یکی از ۵۲ شهید این دانشکده است. یادش جاویدان
دانشکده پزشکی ۵۲ شهید داده است که ۳۶ نفر ایشان دانشجوی پزشکی و ۱۶ نفر هم پزشکان فارغ التحصیل هستند. از بین طبیبان فارغ‌التحصیل شهید، ۸ نفرپزشک عمومی، ۳ نفر جراح، دو نفر ارتوپد، یک نفر متخصص گوش و حلق و بینی و یک نفر روانپزشک‌اند.
  جانباز شهيد دكتر اكبر عرب زاده در سال 1341 در خانواده‌اي مذهبي در شهرستان بيجار متولد شد. شهيد عرب زاده از همان اوايل كودكي از استعداد سرشاري برخوردار بود.
وی در سن 5-4 سالگي بدون اينكه تعليم ديده باشد براحتي تصوير اشخاص واشياء را مي‌كشيد و حتي قبل از اينكه به مدرسه راه يابد مي‌توانست بعضي از كلمات را بخواند. در سن 6 سالگي وارد دبستان شد و دوران دبستان و راهنمايي و دبيرستان را با موفقيت پشت سر گذاشت و در تمام اين سالها شاگرد ممتاز شهرستان بود. شهيد از همان كودكي با نماز و قرآن و جلسات مذهبي خو گرفت و چندين بار نيز موفق به اخذ جايزه و تشويق‌نامه شد. آن شهيد در دوران قبل از انقلاب نيز با وجود اينكه كم سن بود اما برنامه‌هاي راديو و تلويزيون را نگاه نمي كرد و مي‌گفت حرام است و بالاخره شهيد عرب زاده دوران دبيرستان را با معدل 19/79 به پايان رسانيد و چون فارغ‌التحصيل شدنش مصادف با انقلاب فرهنگي بود و دانشگاه‌ها تعطيل بودند، در ابتدا به جبهه اندیمشک رفت تا اینکه در تاریخ 11/9/1361 در عملیات والفجر مقدماتی از ناحیه کمر ، قطع نخاع شد. 
شهید علیرغم ناملایمت‌ها و مشکلات جسمی در کنکور سراسری شرکت نمود و در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد.
وی در سال 1372 با توجه به مقاومت بدن در مقابل جراحات و صدمات ناشی از جانبازی، آخرین واحدهای درسی را طی نمود و سرانجام در محرم سال 1373 به دلیل گسترش جراحت‌های ناشی از مجروحیت در بستر بیماری افتاد و در غروب 19 خرداد 1373 دعوت حق را لبیک گفت و به فیض شهادت نابل آمد.منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0