امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
21 بهمن 1398

سروهای دانشکده پزشکی/ 22 بهمن سالروز شهادت شهیده عزت الملوک کاووسی دانشجوی دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، 22 بهمن سالروز شهادت شهیده عزت الملوک کاووسی دانشجوی دانشکده پزشکی تهران و یکی از ۵۲ شهید این دانشکده است. یادش جاویدان
شهيده عزت الملوك كاووسي در سال 1337 در مشهد متولد و پس از اتمام تحصيلات دوران ابتدايي همراه با خانواده به تهران آمد و در دبيرستانهاي دكتر فاطمه سياح، كاخ و هدف دوران متوسطه را طي کرد و سپس در دانشكده پزشكي دانشگاه تهران پذيرفته شد.

وی
در تمام طول سال‌های تحصیلش شاگرد ممتاز بود و بنا به گفته یکی از استادانش دکتر مصطفوی، حتی یک نوبت هم غیبت نداشت و در امتحانات در بین ۱۲۱ نفر مقام اول را به دست‌ آورد.  او همچنان که از نظر علمی مظهر کاملی از اخلاق پزشکی بود، در عمل هم نشان داد که از حیث فداکاری در راه انجام وظیفه مقدس پزشکی حتی از جانبازی هم دریغ نداشت.
 وی از همان كودكي همواره به ياد خدا و در ميان مردم و با مردم بود. با قرآن و نهج البلاغه موانست داشت و طعم زندگي را در دستگيري از محرومان و زندگي در كنار زاغه نشينان و چادرنشينان جنوب شهر مي دانست. شهیده کاووسی پس از رشادت های بسیار در روز 22 بهمن که غوغای انقلاب به اوج خود رسیده بود در حال کمک به زخمی ها مورد هدف تیر قرار گرفت و به شهادت رسید. روحش شاد
شهيد عزت الملوک کاووسی
نام پدر:عباسعلي
محل تولد : مشهد
تاريخ تولد : 1337
تاريخ ورود به دانشگاه: 1355
تاريخ شهادت : 22 بهمن 57
محل شهادت: در درگیری عليه نظام ستم شاهي  در خيابان دریاباری
محل مزار: بيمارستان امام رو به روي مركز تصوير برداري
بخش از وصیت نامه شهیده: ...
و اکنون، ای خواهر و برادر بر ماست که خویشتن خویش را شناخته و در یابیم که راهمان چه طولانی، مسئولیتمان چه سنگین و آرمانمان چه والاست، برماست که خدا را بشناسیم و تنها در جستجوی رضای او باشیم تا شایستگَی این را بیابیم که خدا گونه شده و خلیفه او در زمین باشیم بر ماست که راه این شهیدان صدیق را ادامه داده و بهای خون گران قدرشان را از یاد نبریم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0