امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
19 آذر 1397

برگزاری شانزدهمین شورای فصلی معاونین بين الملل گروه هاي آموزشي و بيمارستانهای تابعه دانشكده پزشكي

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی به نقل از معاونت بین الملل دانشکده، شانزدهمین شورای فصلی معاونین بين­ الملل گروه­هاي آموزشي و بيمارستان­های تابعه دانشكده پزشكي به میزبانی بیمارستان بهرامی روز يكشنبه 18 آذر 97 برگزار شد.

   این نشست با شرکت دکتر رضایی معاون بین الملل دانشکده، معاونین بين­ الملل گروه ها و بیمارستان ها و با حضور افتخاری معاون بین­ الملل دانشگاه دکتر کردی، ریاست بیمارستان بهرامی دکتر صادقی و به همت دکتر محمدپور اهرنجانی معاون بین الملل بیمارستان بهرامی با محوریت گزارش گردشگری سلامت تیم آی پی دی دانشکده پزشکی در سالن آمفی تئاتر بیمارستان بهرامی تشکیل شد.
 
در ابتدای این نشست ریاست بیمارستان بهرامی ضمن خوشامدگویی به مهمانان و تشکر ویژه از حضور معاون بین الملل دانشگاه در این بیمارستان درخصوص تاریخچه بیمارستان توضیحاتی ارائه دهد. دکتر صادقی اظهار داشت بیمارستان بهرامی در سال 1335 توسط موسس آن مرحوم منشی باشی بهرامی تأسیس و در سال 1337 به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار شد و تاکنون فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را در راستای پیشبرد اهداف دانشگاه گسترش داده است.
سپس دکتر کردی با ابراز خرسندی از خاطره خوبی که از گذشته در دوران تحصیل از این بیمارستان داشت از ریاست بیمارستان به جهت نصب تابلوهای دو زبانه به عنوان قدم های اولیه جهت بین المللی سازی فضای بیمارستان تشکر کرد و گفت بین المللی سازی دانشگاه می بایست ابتدا از اساتید دانشگاه آغاز شود و اساتید در گروه های آموزشی و بیمارستان های محل خدمت خود با برنامه ریزی های استراتژیک به این هدف جامه عمل بپوشانند. وی همچنین با اشاره به تعداد کثیر اعضای هیأت علمی دانشکده پزشکی که در حال حضار حدود 1200 نفر هستند اظهار داشت که 50 درصد ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی تهران در دانشکده پزشکی متمرکز است پس توسعه همکاری های بین المللی در این دانشکده بستگی به علاقه و فعالیت اساتید آن دارد.
در ادامه دکتر رضایی ضمن تشکر از هماهنگی­ های معاون بین­ الملل بیمارستان دکتر محمدپور اهرنجانی جهت برگزاری این نشست و قدردانی از حضور دکتر کردی و دکتر صادقی درخصوص تأثیر توسعه روابط و همکاری­های بین­المللی با مراکز خارج از کشور صحبت کرد و تبادل استاد و دانشجو را مهمترین دیپلماسی علمی دانست چرا که دانشجویان خارجی را بهترین سفیران دانشگاه در کشور خود تلقی کرد و گفت این تبادل کم هزینه­ترین روش بازاریابی بین­المللی در دانشگاه محسوب می­شود.
پس از آن دکتر محمدپور با اظهار خرسندی از حضور مهمانان در این نشست از زحمات استاد رهبری منش و دکتر صادقی به عنوان رئیس اسبق و رئیس کنونی بیمارستان بهرامی تشکر نمود. وی ادامه داد بیمارستان کودکان بهرامی با ۱۲8 تخت فعال، ۱۰ بخش بستری و سرپایی، دو اتاق عمل و بیش از ۲۰ درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی، دومین بیمارستان اطفال تهران از نظر قدمت است. و از بدو تأسیس تاکنون با تربیت متخصصان اطفال تحت نظر اعضای هیأت علمی برجسته کشور توانسته است نقش موثری در نظام پزشکی و خدمات درمانی ایفا کند. این بیمارستان با تجهیزات پیشرفته پزشکی بخش های مختلف پاتولوژی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، دیالیز و… توانسته است در کنار بهترین بیمارستان های تخصصی اطفال تهران از نظر کیفیت ارائه خدمات قرار گیرد. در حال حاضر این بیمارستان یک مرکز تحقیقاتی و مرکز تالاسمی دارد که خدمات تخصصی بیماران تالاسمی را انجام می دهد و 35 نفر تعداد اعضای هیأت علمی این بیمارستان در رشته کودکان است. 
سپس با توجه به اینکه دستور کار اصلی این جلسه معرفی تیم آی پی دی و گردشگری سلامت دانشگاه بود معاون بین­ الملل دانشکده با تقدیم ابلاغ جدید معاون بین الملل بیمارستان امیراعلم دکتر آل سعیدی به عنوان مسئول گردشگری سلامت دانشگاه و مشاور ایشان در این زمینه در دانشکده پزشکی از ایشان دعوت نمود که در مورد برنامه های استراتژیک و فعالیت­های بین­ المللی انجام شده در این گروه بپردازد.
 
دکتر آل سعیدی با تشکر از دکتر رضایی جهت اعتماد به ایشان در زمینه گردشگری سلامت درخصوص فعالیت­های بین­ المللی این گروه مفصلاً توضیحاتی ارائه داد. وی با اشاره به مجوز آی پی دی به عنوان بستری کردن بیماران بین المللی در بیمارستان های تابعه دانشگاه که ابتدا از سال گذشته در بیمارستان امیراعلم آغاز به کار کرد از افزایش چشمگیر بازدهی های بیمارستان خبر داد بطوریکه درآمد ناشی از بستری بیماران بین المللی در شهریور ماه گذشته در بیمارستان امیراعلم 17 میلیون تومان اما با حضور و همکاری تیم آی پی دی در این بیمارستان این درآمد در مهرماه به 150 میلیون تومان و در آبان ماه به 200 میلیون تومان افزایش یافته است که این اتفاق بزرگی جهت کمک به وضعیت رو به ورشکستگی سال گذشته این بیمارستان بوده است. دکتر آل سعیدی از فعال شدن این تیم در بیمارستان مروستی و امیراعلم با موفقیت خبر داد و گفت در بیمارستان امام خمینی (ره) نیز در حال فعال شدن است. وی ضمن تشکر از حمایت های دکتر کردی و دکتر رضایی از حاضرین جلسه جهت همکاری با این تیم و گسترش این فعالیت ها در بیمارستان های تابعه دانشگاه دعوت نمود.

در ادامه دکتر رستم پور عضو تیم آی پی دی بیمارستان امیراعلم ضمن تعریف این پروسه به عنوان سفر یک بیمار خارجی از کشور خودش جهت دریافت خدمات چند کشوری که در این زمینه بصورت فعال و موفقیت آمیز کار کرده اند از جمله برزیل، مالزی، هند، تایلند، انگلستان و ترکیه را مثال زد و بطور مفصل درخصوص چگونگی پیشرفت آن ها توضیح داد و به پرسش های حاضرین پاسخ گفت.
 
سپس دکتر رضایی درخصوص مدرسه پاییزی دانشکده پزشکی جهت دانشجویان خارجی از دانشگاه اراسموس هلند گزارشی ارائه داد و از کلیه گروه های آموزشی و بیمارستان هایی که در این دوره 6 هفته ای همکاری نموده بودند از جمله دکتر صادقی، دکتر معینی، دکتر کریمی یارندی، دکتر باقری حریری، دکتر قریب و دکتر خیلتاش معاونین بین الملل گروه های داخلی، جراحی عمومی، جراحی مغزواعصاب، طب اورژانس، کودکان و پزشکی اجتماعی تقدیر نمود.
 
در پایان نیز دکتر رضایی از شرکت کنندگان این نشست تشکر ویژه نمود و اظهار کرد که امید است با برگزاری این جلسات فصلی منظم بتوانیم با مشارکت و همکاری معاونین بین­ الملل واحدهای تابعه دانشکده موجب بهبود و ارتقای فعالیت­های بین­ المللی این واحدها و در مجموع دانشکده پزشکی شویم.
 

تهیه و تنظیم خبر: مرضیه صنعت­ خانی


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0