امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
2 اسفند 1399

جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی با تودیع و معارفه معاون آموزش پزشکی عمومی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هیات رئیسه دانشکده صبح روز شنبه اول اسفند در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر علی لباف گزارشی از تدوین شیوه نامه ساختار گروه های بالینی  و ارسال مستندات آن به مدیران گروه های آموزشی بالینی و معاون آموزشی بیمارستان ها و نظرسنجی از آنها، ارائه کرد و گفت: نتایج نظر سنجی ها جمع بندی شده برای تصویب آماده ارائه در جلسه هیات رئیسه است.
وی در ادامه به شرط معاونت آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر  لزوم داشتن لاگ بوک الترونیک در 13 رشته بالینی به عنوان پیش شرط ارتقاء دستیاران آن رشته ها گفت: اجرای ضرب الاجلی این تصمیم عملیاتی نبوده و مشکل ساز خواهد بود.
دکتر لباف با اشاره به ساماندهی بالغ بر 120 برنامه دستیاری در مقاطع تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ از راه اندازی سامانه دستیار خبر داد و گفت: این سامانه نوعی پورتال است که برای طرح دوره رشته های دستیاری طراحی شده است و در این راستا اطلاعات دوره های دستیاری ثبت خواهد شد.
دکتر شاهین آخوندزاه معاون پژوهشی دانشکده گزارش کوتاهی از عملکرد معاونت تحت مدیریت خود ارائه کرد و اظهار داشت: سال 99 برای پژوهش سال خوبی نبود، چرا که با بودجه هایی که به امر تحقیق و پژوهش تخصیص داده می شود عملا نمیتوان کار خاصی انجام داد، مبالغ تخصیصی اعتبارات مربوط به انجام پایان نامه مقطع Ph.D  در دانشگاه 30 میلیون تومان است که این رقم در 15 سال گذشته تصویب شده و طی این سالها رشدی نداشته و همین  بسیاری از دانشجویان را با مشکل مواجهه ساخته است.

وی با انتقاد از وضعیت بودجه پژوهشی گفت: علی رغم این مشکلات همکاران بالینی، خوشبختانه مسیر انجام پژوهش وابسته به اعتبارات دانشگاه را تغییر دادند و به سمت ثبت طرح های بدون پول که منابع آنها خارج از دانشگاه تامین می شود، روی آوردند، که ثبت این طرح ها با نظارت و تحقیق تسهیل می شود و رنکبندی جداگانه ای در نظر گرفته شده است.
دکتر آخوندزاده ادامه داد: متاسفانه شرایط کرونا بر روی آموزش و پژوهش ما تاثیر گذاشته و موجب برخی سهل گیری ها بویژه در بخش پایان نامه ها شده است که نظارت دقیق تر از سوی اساتید راهنمای پایان نامه و معاونین پژوهشی گروه های آموزشی را می طلبد.
دکتر نیما رضایی معاون بین الملل دانشکده و دبیر سومین جشن قدر استاد از برگزاری این مراسم در اردیبهشت 1400 خبر داد و گفت: فرم های نظر سنجی از فراگیران از دقایق ابتدایی روز جمعه در اختیار فراگیران قرار داده شده و تا 15 اسفند فرصت دارند در مرحله اول اسامی نامزدها و اساتید منتخب خود را در سامانه اعلام کنند.
وی افزود: همچنین در فرم نظر سنجی، بخشی تحت عنوان نظرات فراگیران در رابطه با آموزش گروه ها و بخش های بيمارستانی تهیه شده که فراگیران می توانند با اشتراک نظرات خود در این بخش در شناسایی بهترین آموزش و چالش های موجود به دانشکده کمک کنند.
دبیر سومین جشن قدر استاد ادامه داد: این نظرات برای آنالیز و رفع چالش ها و مکشلات موجود، به صورت محرمانه و بدون نام در اختیار دفتر توسعه آموزش دانشکده قرار خواهند گرفت.
دکتر رضایی در ادامه به جذب دانشجویان خارجی اشاره کرد و با تاکید بر جذب بهترین و دقت در انتخاب دانشجویان خارجی گفت: بهتر است در کنار سخت گیری ها در پذیرش، تعامل دو طرفه و برخی سهل گیری ها با نظر اساتید انجام شود.

وی از برپایی ماه بین الملل در اریبهشت 1400 خبر داد و گفت: با رایزنی های صورت گرفته با دانشگاه آراسموس هلند و خارکیف اوکراین یک دوره یک ماهه در اردیبهشت سال جدید با سخنرانی اساتید و در نهایت اعطای گواهینامه برگزار خواهد شد.
دکتر فردین عمیدی معاون امور مالی و اداری دانشکده به وضعیت پرداختی های از اعضای هیات علمی تمام وقت تا پرسنل اشاره کرد و گفت: علی رغم مشکلات مالی سعی کردیم خللی در پرداختی وارد نشود.
وی افزود: سال گذشته علی رغم تامین منابع مالی و اوراق قرضه برای بازسازی ساختمان شماره 7، به علت عدم همکاری برخی همکاران این پروژه مسکوت ماند و دانشکده 20 میلیارد تومان ضرر کرد.
دکتر آرش عکاظی معاون پیشین آموزش پزشکی عمومی نیز گزارش کوتاهی از عملکرد معاونت ارائه و پیشنهاد داد: تشکیلات و بستر مناسب برای مجازی سازی آموزش در دانشکده در نظر گرفته شود که در شان دانشگاه تهران باشد و الگویی برای سایر دانشگاه های کشور باشد.
دکتر رویا ستارزاده معاون امور هیات علمی دانشکده پزشکی نیز از تغییر روند ارتقاء اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: پس از این جلسات ارتقاء ماهی دوبار و در نهایت به صورت رای گیری محرمانه برگزار می شود همچنین انتخاب و نظرسنجی در مورد مدیر گروه به صورت رای گیری محرمانه، به صورت پایلوت در گروه زنان انجام شد.
دکتر ایرج کاشانی معاون تحصیلات تکمیلی نیز از استفاده از لاگ بوک الکترونیکی میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی خبر داد و گفت: در صورت عدم تکمیل لاگ بوک کمک هزینه تحصیلی دانشجویان قطع خواهد شد، همچنین با همکاری دانشگاه دسترسی به نرم افزار بیگ بلو باتن برای اعضای هیات علمی جهت تدریس آنلاین تعریف شده است.
دکتر نسیم خواجوی راد مدیر دفتر توسعه آموزش پزشکی از بازبینی چارت تشکیلات دفتر توسعه  خبر داد و گفت: بدنبال الکتیو و اجرایی کردن سیستم  و افزایش وظایف توسعه ای و اصلاح ساختار برنامه بازنگری پزشکی عمومی هستیم.
دکتر سید روح اله میری معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده به کم شدن فعالیت های دانشجویی تحت تاثیر کرونا اشاره کرد و  گفت: با این وجود  طی این مدت 550 تسویه حساب، اعطای 600 وام، 80 وام ضروری به دانشجویان ارائه شد.

دکتر نفیسی در جمع بندی این جلسه هیات رئیسه با تقدیر از اقدامات مثبت در حوزه معاونت آموزش تخصصی و فوق تخصصی گفت: برگزاری جلسات منظم شورای آموزش تخصصی و فوق تخصصی و راه اندازی سامانه دستیار از برنامه های مفید این معاونت است.
رئیس دانشکده پزشکی با تایید صحبت های دکتر آخوندزاده گفت: برای جلوگیری از هرگونه اهمال کاری در امر نگارش پایان نامه، ساختار نگارش علمی و دقیق پایان نامه به گروه های آموزشی مجدد ابلاغ شود.
وی در ادامه با تشکر از برنامه ریزی های دکتر رضایی در برگزاری سومین جشن قدر استاد تصریح کرد: با توجه به برپایی سومین سال این مراسم حساسیتها نیز بیشتر است و تمام سعی و تلاشمان بر حفظ رضایت و اعتماد مخاطبان از فراگیران تا اساتید باشد، نباید هیچ شائبه ای در برگزاری این مراسم ایجاد شود.
دکتر نفیسی با تاکید بر پیگیری بازسازی ساختمان شماره هفت گفت: با توجه به فرسوده بودن بنا و زیرساخت ها، هر گونه اتفاق و حادثه ای پیش بیاید از نظر قانونی دانشکده مسئول است.
وی با استقبال از برقراری سیستم رای گیری محرمانه، تصریح کرد: با استفاده از این سیستم اعضا نطرات خود را آزاد بیان میکنند.
رئیس دانشکده پزشکی، در پایان جلسه با تشکر از زحمات دکتر عکاظی در دوران تصدی معاونت پزشکی عمومی گفت: دکتر عکاظی زحمات بسیاری را در این معاونت متقبل شدند و در ادامه نیز از حضور ارزشمند، کمک و مشاوره ایشان در ادامه راه استفاده خواهیم کرد. دکتر ایمانی نیز از قبل در مجموعه بودند و با دفتر توسعه و معاونت آموزش و دکتر عکاظی در ارتباط بودند و امیدواریم در ادامه راه همه چیز خوب پیش خواهد رفت و قدم های موثری برداریم و امیدواریم اتفاقات جدید رقم بخورد.
وی با اشاره به تشکر شورای نمایندگان از زحمات دکتر عکاظی افزود: دانشجویان نگران بودند که بعد از دکتر عکاظی شرایط به گونه ی دیگری باشد که من گفتم، دکتر ایمانی هم مانند دکتر عکاظی مهربان، آرام و دلسوز به مجموعه هستند.
دکتر عکاظی نیز در این مراسم گفت: من به خودم اطمینان دارم که با تمام داشته هایم در دانشکده خدمت کردم، اما مطمئن هستم که کافی نبوده است.
وی افزود: در سیستم پزشکی عمومی دو فرآیند اجرایی و کنترل کیفی مطرح است که عمده آن مباحث اجرایی است که در بازبینی تشکیلات باید به خروجی کار و کنترل کیفی توجه بیشتری شود.
دکتر علیرضا ایمانی معاون جدید پزشکی عمومی دانشکده گفت: در طول این چند که تصدی این معاونت را بر عهده گرفتم متوجه شدم معاونت بسیار پر کار با تنوع بسیار بالاست و امور اجرایی بیشتری فشار و حجم کاری را دارد و امیدوارم در طول خدمت منشا اثر برای دانشکده باشم و از زحمات دکتر عکاظی که با سعه صدر مرا راهنمایی کردند سپاسگزارم.منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0