امروز : چهارشنبه 1 شهریور 1 Rss | صفحه اصلی دانشکده
25 شهریور 1398

دکتر سهراب پور در مراسم تقدیر از مدال آوران المپیاد علمی دانشجویان: آرزوی من این است که در ایران بمانید/88 نفر از 100 نفر اول کنکور تجربی سال ۹۷، دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب کردند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس 
دکتر سهراب پور در مراسم تقدیر از مدال آوران المپیاد علمی دانشجویان با بیان اینکه آرزوی من این است که در ایران بمانیدگفت: اگر روزی رفتید نگذارید رنگ تعلق و وابستگی تان به دانشگاه و کشور کمرنگ شود، به یاد بیاورید که کجا درس خواندید.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی دکتر امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه، در مراسم تقدیر از رتبه های برتر المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار داشت: باید بدانیم دانشگاه علوم پزشکی تهران با یک سابقه ۸۵ ساله به عنوان نماد آموزش عالی کشور بوده و هست و همواره در بحث آموزش پزشکی می‌درخشد این دانشگاه در دست ما امانت است ۸۵ سال به همین صورت در جایگاه اول کشور قرار داشته و در ۸۵ سال آینده نیز انشاالله همین خواهد بود.
وی خطاب به دانشجویان حاضر در جلسه گفت: شما دانشجویان همانند دانشگاه علوم پزشکی تهران عالی هستید، بررسی و آنالیز کنکور سال ۹۷ نشان داد: ۸۸ نفر از ۱۰۰ نفر اول کنکور دانشگاه علوم پزشکی تهران را برای ادامه تحصیل انتخاب می کند، شما جمع خاصی هستید و خودتان این را می دانید دانشگاه علوم پزشکی تهران جمع برگزیدگان است و باید تلاشتان را بکنید و در همه زمینه ها رشد شخصیتی، فکری، اجتماعی و علمی داشته باشید و انسانی با صداقت، شرافت و قابل اعتماد باشد.
وی ادامه داد: من ورودی سال ۷۳ دانشکده پزشکی هستم، ۲۵ سال قبل، شهادت می دهم دانشگاه در این مدت پیشرفت های زیادی کرده است، شما جوان هستید و کمال طلب شاید یکسری کاستی های باشد اما همه چیز دست دانشگاه نیست. شاید برخی از شما به فکر رفتن از کشور باشید اما آرزوی من این است که این جا بمانید اساتید امروز دانشگاه نیز میتوانستند سالها پیش بروند اما نرفتند.
 وی با بیان اینکه امروزه بحث فرار مغزها یا مهاجرت نخبگان بسیار شنیده می شود، ادامه داد: برخی از شما ممکن است به فکر رفتن باشید و برخی به فکر ماندن؛ اما در این میان هستند کسانی که شک و تردید بین ماندن و رفتن دارند خطاب به این افراد است که مردد هستند ترازوی نرفتن و ماندن در کشور، در شما سنگین تر است پس بمانید،  نام این حس ماندن را می توان مسئولیت پذیری، مام میهن، وجدان، و یا هر چیز دیگری گذاشت.
وی ادامه داد:  اما اگر تمایل به رفتن دارید بدانید ارتباط خودتان را با دانشگاه و دانشکده پزشکی حفظ کنید؛ نگذارید رنگ تعلق و وابستگی کمرنگ شود،نخ باریک وابستگی را حفظ کنید، به یاد بیاورید که روزی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درس خواندید بیاد بیاورید اساتیدتان را.
وی در پایان با تاکید بر الگو پذیری از اساتید و بزرگان دانشگاه، خاطره‌ای از دکتر ملک زاده بیان کرد و گفت: دکتر ملک زاده استاد و الگوی من هستند، ایشان در کنار کسوت علمی و مسئولیتی که دارند همچنان تعلق و احساس دین  به روستای پدری شان دارند و هر از گاهی برای ارائه خدمات درمانی به آنجا مراجعه می کنند.
توضیح این که مراسم تقدیر از رتبه های برتر المپیاد علمی دانشجویان بعد از ظهر یکشنبه 24 شهریور، با حضور دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی، دکتر امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه، دکتر پروین پاسالار رئیس مرکز رشد استعداد های درخشان دانشگاه و دکتر جواد توکلی معاون دانشجویی دانشکده در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0