امروز : پنجشنبه 1 مهر 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
28 دی 1398

سمینار مدیریت درد زایمان به همت گروه بیهوشی دانشگاه در مرکز مهارتهای بالینی دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
سمینار یک روزه مدیریت درد زایمان به همراه کارگاه بلوکهای تنه ای و دسترسی وریدهای مرکزی با راهنمای سونوگرافی روز پنجشنبه ۲۶ دیماه به همت گروه بیهوشی و با همکاری معاونت درمان دانشگاه، مرکز مهارتهای بالینی دانشکده پزشکی و انجمن آنستزیولوژی و مراقبتهای ویژه ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، در ابتدای این مراسم دکتر شریعت محرری مدیر گروه بیهوشی دانشگاه ضمن تأکید بر اهمیت مدیریت زایمان در سطح کلان از دست اندرکاران سمینار به ویژه دبیر علمی سمینار خانم دکتر نتاج مجد و دبیر اجرایی سمینار دکتر باستان حق تشکر و قدردانی کرد.
 سپس دکتر نتاج مجد به تشریح برنامه های زایمان بی درد و اهمیت آن در دانشگاه و کشور پرداختند.
 روشهای مختلف مدیریت درد زایمان، احیا قلبی ریوی در مادر باردار، شیردهی پس از زایمان بیدرد، نگرانیهای متخصصین زنان در زمینه زایمان با روشهای بیدردی و کاربرد سونوگرافی در اپیدورال از سرفصلهای این سمینار یک روزه بودند که توسط اساتیدمحترم گروههای بیهوشی، زنان و اطفال ارائه شد.
در این سمینار که با حضور مدیران گروه، روسای بیمارستانها ،اساتید و پزشکان بیهوشی، زنان و اطفال از سراسر کشور برگزار گردید به اهمیت مدیریت درد زایمانی و روشهای گوناگون آن پرداخته شد و چالشهای موجود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در ادامه سمینار کارگاه عملی کاربرد سونوگرافی در بلوکهای تنه ای و دسترسی وریدهای مرکزی در بیمارستان مجازی حکیم جرجانی مرکز مهارتهای بالینی برگزار گردید.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0