امروز : یکشنبه 4 مهر 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 اردیبهشت 1397

بازدید رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز مجارستان از دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


به گزارش معاونت بین­الملل دانشکده پزشکی، پروفسور هونیادی لازلو Hunyady) (Lazlo رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز مجارستان به همراه معاون خود پروفسور ماسزی تاماس (Masszi Tamas) از دانشکده پزشکی و گروه­های آموزشی و بیمارستان­های تابعه آن بازدید کرد.
لازلو در ابتدا روز دوشنبه مورخ سوم اردیبهشت با حضور در دفتر ریاست دانشگاه در نشستی با حضور معاون بین­الملل دانشگاه دکتر کردی، رئیس دانشکده پزشکی دکتر نفیسی، دکتر نیکنام مدیر شعب بین­الملل و روابط دانشگاه با دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی کشور مجارستان، دکتر رضایی معاون بین­الملل دانشکده پزشکی، دکتر عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی و دکتر سادات ابراهیمی، رئیس دانشکده داروسازی پردیس بین­الملل شرکت کرد.
این مهمانان مجارستانی با همراهی دکتر نیکنام، دکتر رضایی و صنعت­خانی کارشناس بین­الملل دانشکده از مراکز مختلف دانشکده پزشکی از جمله آزمایشگاه جامع تحقیقات شامل آزمایشگاه جامع پیش بالینی و آزمایشگاه دانشکده فناوری­های نوین، گروه ژنتیک پزشکی و مرکز مهارت­های بالینی (Skill Lab) بازدید کردند.
در بازدید آزمایشگاه جامع پیش بالینی دکتر شریف پاقلعه به استقبال مهمانان آمد و با نشان دادن تجهیزات و امکانات این آزمایشگاه به تشریح کارکرد هر دستگاه پرداخت. همچنین دکتر لطفی معاون بین­الملل دانشکده فناوری­های نوین به معرفی آزمایشگاه دانشکده فناوری­های نوین پرداخت. این آزمایشگاه­ها بسیار مورد توجه هیأت مجارستانی قرار گرفت.
در بازدید از گروه ژنتیک پزشکی دکتر ایزدی معاون بین­الملل این گروه و مرکز مهارت­های بالینی دکتر باستان­حق رئیس این مرکز میزبان مهمانان بودند.
در پایان دیدار روز دوشنبه مهمانان به دفتر ریاست دانشکده پزشکی دکتر نفیسی دعوت شدند و با وی دیدار کردند. در این نشست مهمانان دیگری هم از سایر کشورها از جمله پروفسور رابرت هوبر(Robert Huber)  برنده جایزه نوبل شیمی از کشور آلمان، دکتر میرجام وان در برگ (Mirjam van der Burg) از کشور هلند، دکتر امانوئل جوانگای (Emmanuelle Jouanguy) از کشور فرانسه، دکتر رینهولد ای. اشمیت (Reinhold E. Schmidt) از کشور آلمان، دکتر لازلو هونیادی (László Hunyady) از کشور مجارستان، دکتر چانینگ چن (Chunying Chen) از کشور چین و دکتر گوانگجون نی (Guangjun Nie) از کشور چین حضور داشتند که سخنرانان کنفرانس بهاری شبکه جهانی آموزش و پژوهش­های علمی یوسرن بودند و بعد از این دیدار در کنفرانس بهاری یوسرن به ارائه سخنرانی با موضوعات فوق پرداختند.
مهمانان مجارستانی روز سه­شنبه چهارم اردیبهشت و در دومین روز از بازدید خود از دانشکده پزشکی از بیمارستان­های مرکز طبی کودکان و مرکز قلب تهران و پژوهشگاه­های غدد و متابولیسم و پژوهشگاه خون و انکولوژی در بیمارستان شریعتی بازدید کردند. در این بازدید دکتر نیکنام، صنعت­خانی و جاودان­فر کارشناس بین­الملل دانشگاه همرا میهمانان بودند.
دکتر رضایی در مرکز طبی کودکان، دکتر پورمند و دکتر حاجی­قاسمی در مرکز قلب، دکتر لاریجانی، دکتر فرزادفر و دکتر مهرداد در پژوهشگاه غدد و متابولیسم، دکتر قوام­زاده، دکتر کسائیان، دکتر موسوی و دکتر کامران­زاده در پژوهشگاه خون و انکولوژی میزبان مهمانان بودند و با نشان دادن بخش­ها و آزمایشگاه­های بیمارستان و مرکز تحقیقاتی درخصوص هدف و عملکرد هر بخش و همچنین تعداد دانشجویان بین­الملل و موضوعات تحقیقاتی آن­ها توضیح دادند و از مهمانان جهت آغاز همکاری­های بین­المللی دعوت کردند.
در پایان روز سه­شنبه جلسه جمع­بندی این دیدار با حضور دکتر نفیسی، دکتر کردی معاون بین­الملل دانشگاه، دکتر غلامی ریاست داروخانه­های بیمارستانی، دکتر افتخاری معاون آموزشی پردیس بین­الملل و دکتر عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی و دکتر رضایی معاون بین­الملل دانشکده پزشکی برگزار شد.
در این نشست دکتر نفیسی و دکتر کردی در مورد رویکردها و چگونگی همکاری­های بین­المللی از جمله تبادل دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیح دادند و از نقطه نظرات رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز پرسیدند. پروفسور لازلو هونیادی  (Laszlo Hunyady) از استقبال و میزبانی مراکز دانشگاه علوم پزشکی تهران ابراز خرسندی کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی سملوایز آماده آغاز همکاری­های بین­المللی مشترک از جمله تبادل استاد و دانشجو در مقاطع پزشکی عمومی، تخصص و PHD اعلام کرد. همچنین دکتر عکاظی مدل پذیرش دانشجو و برنامه­های آموزشی دوره پزشکی عمومی با دانشگاه علوم پزشکی تهران است و از جذب و تبادل دانشجویان مجارستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران استقبال می کند. دکتر نیکنام نیزتهیه یک برنامه مشترک و عملیاتی بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان را پیشنهاد داد. همچنین دکتر غلامی در مورد تعداد داروخانه­های بیمارستانی که تعدادشان در بیمارستان­ها به 26 عدد رسیده و در رشته­ها و زمینه­های مختلف فعالیت دارند خبر داد.
در این نشست نمایندگان دو دانشگاه از علایق و تمایلات خود جهت آغاز همکاری­های بین­المللی مشترک بطور مفصل مذاکره کردند و مقرر شد قبل از شروع همکاری پیش­نویسی از برنامه­های مشترک تهیه کنند. در پایان این دیدار دکتر کردی و دکتر نفیسی هدایایی نفیس به رسم یادبود به مهمانان تقدیم کردند و مهمانان پس از بازدید از برج میلاد عازم شهر یزد شدند.
 
تهیه و تنظیم خبر: مرضیه صنعت­خانی
عکس: صنعت­خانی، قهرمانی و روابط عمومی مرکز قلب تهران و پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0