امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
5 خرداد 1400

برگزیده بخش استاد جوان: توجه خاص و بهتر نسبت به علوم پایه در تربیت دانشجویان مهم است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، سومین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکي با معرفي 10 استاد برگزيده در حیطه‌های آموزشي، پژوهشي و ويژه روز یک شنبه 26 اردیبهشت 1400 به‌صورت محدود با حضور اساتيد برگزيده در تالار ابن‌سینا و پخش آنلاين در اسکاي روم برگزار شد.
برگزيدگان اين جشنواره با آراي فراگيران اعم از دانشجويان دوره پزشکي عمومي، تحصيلات تکميلي، دستياري و فلوشيپ به همراه بررسي ميانگين نمرات 5 ساله اعضاي هیئت‌علمی، نظر مسئولان آموزشي گروه و بخش‌ها، رول مدل بودن، فعالیت‌های اجتماعي و فرهنگي، منتور پژوهشي بودن، تعداد مقالات و ... انتخاب و معرفي می‌شوند.
 متن ذيل گفت‌ وگوی روابط عمومي دانشکده پزشکي با دکتر سلاله امامقلی پور از گروه بیوشیمی برگزیده بخش استاد جوان سومين جشنواره قدر استاد است.

با تبريک به شما به‌عنوان يکي از اساتيد برگزيده دانشکده پزشکي در سال 1400 لطفاً خودتان را بیشتر معرفي بفرماييد
دکتر سلاله امامقلی پور هستم عضو هیات علمی گروه بیوشیمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران. 

 از نظر شما، چه ویژگیهایی باعث می شود که یک استاد، به عنوان یک معلم برگزیده در دانشگاه توسط دانشجویان معرفی شود؟
  
سوال خوب و در عین حال سوال سختی است. به نظر من تعهد یک استاد می تواند معیار اصلی باشد در واقع این معیار صرف نیست و معیارهای دیگر از جمله تعامل بین استاد و دانشجو بحث اخلاقیات و اینکه یک استاد تلاش کند تا دانش خود را بروز و متناسب با نیاز جامعه و دانشجوبان کند و آن را بصورت مناسب به دانشجویان انتقال دهد و حس مسئولیت پذیری اش در این امر موثر باشد.
 
 چه آرزویی برای ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستید؟
 اول از همه آرزوی عاقبت بخیری و موفقیت برای دانشجویان دارم و به امید خدا فارغ التحصیلان این دانشگاه بعنوان الگوی سرآمد در ارتباط با اخلاقیات، دانش و مسئولیت پذیری هستند. 

 شنیدن نام دانشکده پزشکی تهران چه حس و حالی در شما ایجاد می‌کند؟ 
حس غرور، اصیل بودن و قدمت.

 برای برگزاری بهتر جشن قدر استاد در سال‌های آتی چه پیشنهادی دارید؟
برگزاری جشنواره قدر استاد خیلی خوب بوده و باعث شد یک سری از اساتید بهتر دیده شوند. سال به سال نحوه انتخاب اساتید بهتر و در سایت و کانالها اطلاع رسانی می شود و ان شاالله روز به روز بهبود و ارتقا پیدا کند ولی در کل نظر خاصی ندارم و خوب است. 

و کلام آخر، اگه نکته ای مدنظر دارید بفرمایید.
نکته ای که دوست داشتم بگویم این بود که یکی از رسالتهای مهم دانشگاه علوم پزشکی تهران تربیت دانشجویان پزشکی است و این تحقق پیدا نمی کند جز اینکه توجه خاص و بهتری نسبت به قبل به علوم پایه شود.
به نظر من اگر موفقیتی برای من و سایر عزیزان است بدون شک با داشتن محیط کاری سالم و خوب میسر بوده  و من از خانم سرکار خانم دکتر پاک نژاد مدیر گروه بیوشیمی و همه اساتید بزرگوارم که قبلا در مقطع  Ph.D  افتخار شاگردیشان را داشتم تشکر می کنم و خود را همیشه شاگرد آنها می دانم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0