امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
25 اسفند 1397

سر درجنوبی ساختمان اصلی دانشکده پزشکی مرمت شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
معاون مالی و اداری دانشکده پزشکی از احیا و مرمت بنای ارزشمند تاریخی و فرهنگی سردرجنوبی ساختمان اصلی از سوی دانشکده پزشکی و با نظارت سازمان میراث فرهنگی شهر تهران خبر داد.
حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متندکتر عمیدی در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی دانشکده پزشکی گفت یک سال است که مشغول بازسازی ساختمان اصلی دانشکده پزشکی هستیم و یکی از دغدغه هایمان ، سردر جنوبی دانشکده است که به نوعی نماد کل دانشگاه علوم پزشکی تهران است.این پروژه زیر نظر میراث فرهنگی و با انتخاب یک معمار توانمند که تخصصش بازسازی بنا های تاریخی است، شروع و انجام شده است،
دکتر عمیدی افزود: ازچهار سال قبل که وارد حوزه معاونت مالی دانشکده پزشکی شدم، با توجه به چالش هایی که در سطح دانشکده بود یک طرح جامع تهیه کردم ئ با کمک همکاران که طبق زمان بندی به آن پرداختیم.
معاون مالی و اداری دانشکده پزشکی در ادامه گفت: ما در دانشکده پزشکی حدود 32 هزار متر زیر بنا داریم که بناهای ساختمان دانشکده در سال  1313 ساخته شده است. و جدید ترین ساختمان ساخته شده دانشکده پزشکی برمی گردد به دهه 40 بنا براین چالش اصلی ما در بخش هایی چون تاسیسات ساختمان ها بود. آنها را طی چند سال گذشته اکثرا باز سازی کردیم. چالش بعدی فرسودگی زیر ساخت ها مانند. لوله کشی ها، سرویس های بهداشتی، تاسیسات، و آزمایشگاههای گروه های آموزشی بودکه یک طرح جامع داده شد و تمام نقاط ضعف دانشکده شناسایی و برای تک تک آنها برنامه ریزی و مرحله به مرحله حرکت کردیم.
وی افزود:در فاز اول کتابخانه دانشکده پزشکی باز سازی شدکه قدمتی 80 ساله دارد،در فاز دوم فضا های آموزشی دو کلاس (قریب و دانشجو) را به شکل قابل قبولی کاملا باز سازی کردیم به طوری که کلاس قریب را به شکل مدرن آموزش فعال در آوردیم که جزو متد های روز آموزش پزشکی دنیا  به شمارمی رود و در آخر سرویس های بهداشتی در سطح دانشکده قسمت های دانشجویی در گروهها، دو آزمایشگاه به صورت کامل درساختمان جنین شناسی وآزمایشگا های گروه فیزیو لوژی باز سازی شد.
 همچنین بازسازی تالار آناتومی و تجهیز تالار ابن سینا به سیستم صوتی و تصویری پیشرفته از دیگر اقدامات بود.
 دکتر عمیدی گفت: نمای اصلی تقریبا تمام شده است. الان وارد قسمت درونی ساختمان شده ایم که بحث تاسیسات، برق، اینترنت، لوله کشی و تهویه مطبوع است که خوشبختانه تمامی وسایل لازم خریداری شده وبا توجه به اینکه کار نمای داخلی ساختمان سنگین و زمان بر است، قصد داریم در تعطیلات پیش رو در سال جدید(98)استارت کار را از سر بگیریم.  
 وی در ادامه از پایان یافتن کار فضای داخلی ساختمان خبر داد وگفت تا تابستان 98معماری داخلی ساختمان اصلی دانشکده پزشکی را تمام خواهیم کرد .
دکتر عمیدی در خصوص بسته حمایتی کارکنان دانشکده نیز عنوان کرد: برای حمایت از پرسنل دانشکده بخصوص بدنه کارمندی که حقوق بالایی ندارند ما آمدیم بحث درآمدزایی را سرلوحه کار خودمان قرار دادیم و بخش عمده ای از درآمد های دانشکده را تحت عنوان کارانه برمی گردانیم به بدنه کارمندی که خوشبختانه در سال جاری در سه فاز، فصل تابستان، فصل پاییز وپایان فصل زمستان توانستیم به حساب پرسنل زحمتکش دانشکده واریز کنیم .
دکتر عمیدی گفت درکنار پرداخت کارانه، بحثی که امروز بعنوان یک چالش درحوزه تامین گوشت در جامعه مطرح شده است ارتباطی را برقرار کردیم با وزارت جهاد کشاورزی و توانستیم یک بسته حمایتی به قیمت مصوب جهاد کشاورزی، درسطح دانشکده و فقط برای پرسنل کارمند دانشکده تامین کنیم.
 
 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0