امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
13 اسفند 1397

با حضور رئیس دانشکده پزشکی برگزار شد: جشن روپوش سفید دانشجویان مهر و بهمن۹۳

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
جشن روپوش سفید دانشجویان مهر و بهمن۹۳با حضور دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاونین و گروهی از اعضای هیات علمی در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، این مراسم که در راستای آشنایی بیشتر دانشجویان با مبانی تعهدات اخلاقی و الزامات رفتار حرفه‌ای در آستانه ورود به دوره بالینی برگزار شد، دکترشهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی خطاب به دانشجویان حاضرگفت: چیزی که بعنوان آموزش پزشکی می شناسید همین دوران بالینی است که متفاوت از کلاسهای آموزشی قبل است.
رئیس دانشکده پزشکی به تجربه منحصربه‌فرد حضور در محیط بیمارستان اشاره کرد و گفت: این حضور برای شما تجربه متفاوتی خواهد ساخت. همه عناصر حاضر در یک محیط بالینی برای شما می‌تواند آموزنده باشد.
دکتر نفیسی افزود: پزشک شدن چیزی فراتر از دانش آموختگی دانشگاه است شما با افراد زیادی ازجمله استاد،پرستار،بیمارو پرسنل بیمارستان سر و کاردارید و باید بتوانید با همه تعامل و ارتباط برقرارکنید یک توانایی است که به راحتی بدست نمی آید حتی شنیدن صحبت‌های بیماران و دقت در اجزای کلام آنها، یک مقوله علمی و آموزشی است.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر این نکته تاکید کرد که مقاوم بودن و نرنجیدن از برخوردهای روزمره و برقراری ارتباط مطلوب و موثر با بیمار، یک توانایی است که لازمه دستیابی به آن، تلاش و تمرین مداوم در این مسیر است
 دکتر نفیسی در پایان سخنان خود، محیط بیمارستان را محیطی غنی و جامع برای آموزش توصیف و تاکید کرد: اگرخودتان راخلاصه کنید درآموزش هایی که بخش بیمارستان به صورت روتین ارائه میکند بیشتر از کف به شما نخواهد رسید شما وقتی میتوانید یک پزشک متخصص خوبی باشید که یک پزشک عمومی خوبی باشید، شغل پزشکی علاوه بر اینکه نیاز به دانش و مهارت دارد نیاز به توانمندیهای اجتماعی خیلی زیادی دارد.
در ادامه این مراسم دکتریحیی عقیقی، بنیان گذاررشته فوق تخصصی روماتولوژی اطفال در ایران و استاد پیشکسوت گروه اطفال، دانشکده پزشکی خطاب به دانشجویان گفت: شما قدر دان پدران و مادرانی باشید که شرایط ورود شما را به دانشگاه علوم پزشکی تهران هموار کرده اند.
وی همچنین افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران 40 درصد علم در حوزه پزشکی به خود اختصاص داده است،قدر اساتید خود را بدانید در بیمارستان با روپوش سفید و یقه بسته بر بالین بیمار حاضر شوید. هرمریضی برای خود شخصیت دارد همدلی با بیماران را هرگز فراموش نکنید.
دکتر عقيقي استاد پیشکسوت دانشکده پزشکی بر این نکته تاکید کرد: زمانی که وارد بخش شدید و به پرستار و یا پرسنل سلام نکردید و احساس کردید از آنان بالاترهستید این شمایید که قافیه را باخته اید.   
این مراسم در نهایت با اهدای روپوش سفید و گرفتن عکس یادگاری دانشجویان با اساتید دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران روبروی سردر دانشکده  به پایان رسید.منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0