امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 مهر 1398

مراسم تقدیر از 113 دستیار حائز رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی برگزار شد/ دکتر نفیسی: اخلاق و اصول حرفه ای را سرلوحه کار خود قراردهید

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

رئیس دانشکده پزشکی خطاب به رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی گفت: نکات اخلاقی را سرلوحه خودتان در همه امور قرار دهید اساتید و بزرگان دانشگاه را الگو،  تا به بالاترین درجات برسید و در باقی مراحل زندگی مانند اکنون درخشان باشید و مایه افتخار.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی در ابتدای مراسم تقدیر از رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی که بعد از ظهر امروز یکشنبه ۳۰ مهر در تالار ابن سینا برگزار شد، در ابتدای این مراسم استاد مسلم بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم گفت: علی رغم سختی جسمی که برای من دارد، اما من بعد از گذشت 90 سال از سنم با حضور در میان نخبگان و جوانان دانشگاه تهران و حضور در دانشکده پزشکی احساس جوانی می کنم.
وي با اشاره به اينكه اين دانشگاه دانش‌آموختگان خوبي در اختيار جامعه گذاشته است افزود: دانشگاه تهران ازلحاظ نوآوري و امكانات پيشرو است و همين امتيازات باعث شده كه از ديگر دانشگاه‌هاي سراسر كشور متمايز باشد و سرآمد همه دانشگاه های کشور است.
دكتر بهادري، با اشاره به اينكه دانشگاه علوم پزشكي تهران نخستين دانشگاه ايران و از بزرگ‌ترين دانشگاه‌ها در امر آموزش علوم پزشكي است افزود: اين دانشگاه از سه اصل بنيادي علم و آموزش، اخلاق و رعايت تعهدات حرفه‌اي پيروي مي‌كند و اساتید و دانشجویان آن اصول حرفه ای را رعایت و به آن پایبند هستند.
وی خطاب به رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی گفت: شما هر جا که باشید فرزند دانشکده پزشکی تهران هستید و این افتخار بزرگی برای شماست.
در ادامه دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی با تبریک این موفقیت به دستیاران و مجموعه دانشکده پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر رعایت اصول، اخلاق و تعهد حرفه ای در تمام مراحل زندگی بویژه در طبابت گفت: در عالم پزشکی و طبابت هیچ چیز مخفی وجود ندارد، شاید در برخی جزئیات عملکرد فردی و میزان پابندی به اصول حرفه ای افراد مشخص نباشد و ارزیابی به درستی انجام نشود، اما در نهایت همه چیز آشکار خواهد شد و حاصلی جز سرافکندگی و شرمساری میان دوستان و جامعه نخواهد داشت.
دکتر نفیسی بهترین شاخص در رعایت اخلاقیات و اصول حرفه ای را اساتید و بزرگان دانشگاه عنوان کرد و افزود: اساتید و اعضای هیات علمی تمام مراحل رشد و موفقیت خود را در عین رعایت اخلاقیات و تعهدحرفه ای گام به گام پشت سر گذاشتند و به جایگاه فعلی رسیدند.
وی خطاب به رتبه های برتر ازمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی اظهار داشت: شما جواب زحماتتان را خواهید دید و آینده روشنی در انتظار شماست، اما به خاطر داشته باشید برای رسیدن به این حق، ماهیت، شخصیت و هویت شغلیتان را زیر سوال نبرید.
رئیس دانشکده پزشکی خاطر نشان کرد: سعی کنید با رعایت اصول حرفه ای و پایبندی به خطوط قرمز و تعهدحرفه ای همیشه سربلند باشید، نکات اخلاقی را سرلوحه خودتان در همه امور قرار دهید و برای خودتان بهترین باشید، اساتید و بزرگان دانشگاه را الگو قرار دهید تا به بالاترین درجات برسید و در باقی مراحل زندگی مانند اکنون درخشان باشید و مایه افتخار.
دکتر نفیسی ادامه داد: همه ما اساتید دانشکده پزشکی، مسیر طولانی و سخت درس خواندن را طی کرده ایم، سختی کشیده ایم، در مناطق سخت طرح رفته ایم و با تمام سختی ها مسیر موفقیت را پشت سر گذاشته ایم.
رییس دانشکده پزشکی خطاب به دانش آموختگانی که حضور در جایگاه عضویت هیات علمی را در اولویت برنامه آینده خود قرار داده اند، افزود: مسیر جذب هیات علمی، علی رغم تمام سختگیری های وزارتخانه، برای رتبه های برتر دانشنامه که خواهان جذب باشند و گروه نیز با جذب آنها موافق باشد، باز است و فقط ممکن است کمی زمان بر باشد.
در ادامه دکتر بابک ساعدی معاون آموزش تخصص و فوق تخصصی دانشکده پزشکی با تبریک به رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی گفت: این موفقیت افتخار بزرگی برای دانشکده و دانشگاه است.
وی افزود: تنها 10 درصد از دستیاران کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران تحصیل می کنند، با این وجود دستیاران دانشگاه در آزمون دانشنامه موفق به کسب 29 درصد رتبه های برتر 5 و 10 درصد شده اند که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.
معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی افزود: دستیاران دانشگاه تمام طول عمر خود را صرف کسب علم و دانش کرده اند و جوانی خود را به پای علم گذاشته اند و علی رغم کم بودن کمک هزینه دانشگاه، برخی رفتارهای ناشایست بعضا از سوی برخی بیماران یا همراهانشان، هجمه های رسانه ای علیه پزشکان و... مسیر موفقیت را طی کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: حضور و فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران یک موفقیت بزرگ است و آن چه بدست آورده اید ثمره زحمات خود و اساتید و بزرگان دانشگاه است که به دست ما رسیده است. من مطمئن هستم با حضور شما در جامعه از بدنه دانشگاه تا بدنه مدیریتی کشور، آینده روشنی در انتظار مان خواهد بود.
در پایان با حضور استاد مسلم بهادری، دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی، دکترشاهین آخوندزاده معاون پژوهشی، دکتر رویا ستارزاده معاون امور هیات علمی، دکتر نیما رضایی معاون امور بین الملل، دکتر بابک ساعدی معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی، دکتر پروین پاسالار رئیس مرکز علمی پژوهش های دانشجویان و مدیر و اعضای هیات علمی گروه ها از113 دستیار حائز رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی با اهدای لوح تقدیر قدردانی کردند.
عکس یادگاری حسن ختام این مراسم بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0