امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
24 آبان 1401

دکتر رضایی خبر داد: دانشجویانی که گزارش پیشرفت کار پایان نامه خود را ارائه دهند، نمره تشویقی میگیرند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، جلسه شورای پژوهشی دانشکده پزشکی و رتبه بندی طرح های تحقیقاتی با حضور دکتر رضایی معاون پژوهشی دانشکده، دکتر دهپور و دکتر صحرائیان از اعضای شورای حقیقی، دکتر زمانی مسئول رتبه بندی طرح های تحقیقاتی و معاونین پژوهشی گروه های آموزشی در سالن حکیم دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر رضایی از تصویب تمام طرح های مصوب جلسه و رنکبندی قبلی در جلسه شورای پژوهشی دانشگاه خبر داد و گفت: عمدتا در تصویب طرح ها در جلسه دانشگاه مشکلی وجود ندارد.
     
وی با انتقاد از وضعیت برخی پایان نامه ها، اظهار داشت: متاسفانه شاهد نگارش پایان نامه های ضعیف از سوی فراگیران هستیم که اگر طی جلساتی مانند هفته پژوهش یا جلساتی در فواصل زمانی منظم، گزارش پیشرفت کار از سوی دانشجو با حضور استاد راهنما ارائه شود، قطعا در نتایج نهایی پایان نامه تاثیرگزار خواهد بود. 
وی با اشاره به برگزاری اولین هفته پژوهش در ۱۹ تا ۲۵ آذرماه جاری، تصریح کرد: بیش از 300 اثر پژوهشی( خلاصه مقاله، گزارش پیشرفت پایان نامه و...) به معاونت ارسال شد که گروه رادیولوژی با 58 اثر پژوهشی بیشترین مشارکت را داشت، در نهایت پس از داوری 180 اثر پذیرش و در سخنرانی های 5 دقیقه ای ارائه خواهد شد.
وی افزود: برنامه و پیشنها ما این است که گروه های علوم پایه به صورت منسجم در دانشکده، و هر بیمارستانی جدا گانه و گروه های بالینی نیز در قالب بیمارستان پژوهش های خود را ارائه دهند.
معاون پژوهشی دانشکده پزشکی افزایش مهارت ارائه و مدیریت زمان در ارائه را از جمله مزایای این مراسم عنوان کرد.
دکتر رضایی از اختصاص امتیاز تشویقی ویژه ارائه دهندگان در روز پژوهش خبر داد و گفت: اگر دانشجو یا دستیاری در روز پژوهش در دانشکده یا گروه خود گزارش پیشرفت کار و خلاصه مقاله و فعالیت پژوهشی خود را ارائه دهد، نیم نمره، تشویقی دارد در واقع از دو نمره مربوط به استخراج مقاله از پایان نامه، نیم نمره به گزارش پیشرفت کار از سوی دانشجو تعلق می گیرد.  
       
وی خاطر نشان کرد: در صدد هستیم در راستای تقویت و ارتقاء کیفیت پایان نامه ها، از سال آینده اگر دانشجویی قبل از جلسه دفاع گزارش پیشرفت کار خود را ارائه ندهد، یک نمره کم خواهد شد.
دکتر رضایی در راستای ارتقاء کیفیت پژوهش ها  از برگزاری جلساتی خبر داد که طی آن اساتید و اعضای هیات علمی طرح و فیلد های تحقیقاتی خود را در حضور دانشجویان ارائه دهند و دانشجویان از میان اساتید، انتخاب کنند که در چه حوزه و با کدام استاد پایان نامه خود را برمی‌دارند.
دکتر زهرا زمانی مسئول واحد طرح های دانشکده پس از معارفه خانم رضوانی کارشناس جدید معاونت پژوهشی گفت:گروه سلامت الکترونیک به تازگی به جمع گروههای آموزشی دانشکده اضافه شده ودکتر علیزاده معاون پژوهشی گروه در این جلسات شرکت خواهند کرد.
وی توضیحاتی در خصوص دریافت کد اخلاق ارائه کرد و با اشاره به یکسان بودن کد اخلاق طرح منتج از پایان نامه و خود پایان نامه گفت: قرار شد جلسه ای تشکیل شود تا روال گرفتن کد اخلاق به چه گونه ای باشد  تا طرحی که به دانشگاه ارسال می شود کد اخلاق را گرفته باشد، همچنین از این به بعد مقرر شد تمام فرم ها و چک لیست ها از طریق سیستم پژوهشیار و اطلاع رسانی از طریق ایمیل به دانشکده انجام شود.
در ادامه معاونین پژوهشی گروه ها، طرح مصوب گروه خود را مطرح کردند، طرح ها از جهات مختلف اعم از ارتباط بين بخشي، ارتباط پايه و بالين، ارتباط با صنعت، اولویت گروه، کاربردی بودن، فیلد تحقیقاتی محقق، نوآوری، زمینه سازی انجام تحقیقات دنباله دار و... بررسي شدند
 58 طرح پژوهشي مطرح و پس از بررسي 56 طرح تصويب و به دانشگاه ارسال شد.
جلسه شورای فصلی معاونت پژوهشی همزمان با هفته پژوهش به میزبانی معاونت پژوهشی بیمارستان امام خمینی برگزار خواهد شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0