امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
29 اردیبهشت 1400

برگزیده بخش پژوهش علوم بالین: من اگر قربانی بچه های سرزمین خودم شوم بسیاربهتراز این است که در خارج از کشور بمانم و بیشتر عمر کنم

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی  دانشکده پزشکی، سومین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکي با معرفي 10 استاد برگزيده در حیطه‌های آموزشي، پژوهشي و ويژه روز یک شنبه 26 اردیبهشت 1400 به‌صورت محدود با حضور اساتيد برگزيده در تالار ابن‌سینا و پخش آنلاين در اسکاي روم برگزار شد.
برگزيدگان اين جشنواره با آراي فراگيران اعم از دانشجويان دوره پزشکي عمومي، تحصيلات تکميلي، دستياري و فلوشيپ به همراه بررسي ميانگين نمرات 5 ساله اعضاي هیئت‌علمی، نظر مسئولان آموزشي گروه و بخش‌ها، رول مدل بودن، فعالیت‌های اجتماعي و فرهنگي، منتور پژوهشي بودن، تعداد مقالات و ... انتخاب و معرفي می‌شوند.
 متن ذيل گفت‌وگوی روابط عمومي دانشکده پزشکي با دکتر عبدالمحمدکجباف زاده از گروه اورولوژی برگزیده بخش پژوهش علوم بالینی سومين جشنواره قدر استاد است.

با تبريک به شما به‌عنوان يکي از اساتيد برگزيده دانشکده پزشکي در سال 99 لطفاً خودتان را بیشتر معرفي بفرماييد.
  دکتر کجباف زاده هستم فوق تخصص اورولوژی کودکان بیمارستان مرکز طبی افتخار استادی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را دارم و 25 سال وظیفه آموزش و تربیت دستیاران فوق تخصص، فلوشیپ و دانشجویان را دارم و این افتخاری که امروز نصیب من شد کار من نبوده بلکه کار همین دانشجویان و جوانان است که بنده فقط هدایتشون کردم. 
 بسیار خوشحالم که بعد از بیماری کووید، خدا به من عمری داد تا بتوانم دوباره خدمت کنم. 

 از نظر شما، چه ویژگیهایی باعث می شود که یک استاد، به عنوان یک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجویان معرفی شود؟  
اول باید خودش رفتار، عمل و اخلاقش درست باشد احترام به دیگران، احترام به مریض مخصوصا، چون اگرمریض نباشد ما نیستیم استاد باید همه زندگی اش را برای این کار بگذارد. من در شبانه روز 20 ساعت تقریبا مطالعه می کنم و مقاله می نویسم وکمتر می خوابم برای این که انسان هرچه کمتر می خوابد بیشترمی تواند فکر کند.
 
 چه آرزویی برای ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستید؟
درخواستی که من از دکتر نفیسی دارم، همکاری در خصوص راه اندازی بخش تربیت فلوشیپ و فوق تخصص اورولوژی اطفال در مرکز طبی 2 را دارم  و اگر خدا عمری به من بدهد من تمام تلاشم را برای این کار خواهم کرد و در خدمت کشورم خواهم بود.

 چه آرزویی برای آینده دانشجویان خود دارید؟ 
جوانهای این دانشگاه همگی نابغه و رتبه های برتر کنکور هستند و خیلی ها خودشان هم نمی دانند که  چقدر باهوشن و من استاد میدونم چقدر باهوش و نابغه هستند و اگر اینها در آینده چیزی نشوند؛ اشکال از من معلم است. همیشه از دانشجویانم خواستم اگر برای تحصیل به خارج از کشور می روند خواهش کردم که اگر هم 10 تا فوق تخصص گرفتند باز هم به کشور خودشان برگردند. یه خارجی برای ما بیمارستان و بخش نمی سازد و به دانشجویان ما آموزش نخواهد داد. 

 شنیدن نام دانشکده پزشکی تهران چه حس و حالی در شما ایجاد می‌کند؟ 
   همیشه افتخار میکنم .

 برای برگزاری بهتر جشن قدر استاد در سال‌های آتی چه پیشنهادی دارید؟
   این روشی که استاد نابغه مان دکتر نیما رضایی به کار گرفتند و استاد نفیسی عزیز متفکر آن بوده و آن را انجام دادند بسیار عالی است و حتما بسیار فکر و خلاقیت به کار گرفته شده تا به نتیجه برسد. بنده معتقدم لیاقت این انتخاب را نداشتم؛ در دانشکده هزاران نفر بهتر از من هستند ولی لطفی بوده که دوستان در حق بنده داشتند و به نظر می رسد همین برنامه ها در امر آموزش و پژوهش بسیار فکر برده و مفید خواهد بود. 

و کلام آخر، اگه نکته ای مدنظر دارید بفرمایید.
  بر طبق WHO هر یک میلیون جمعیت باید یک اورولوژیست اطفال داشته باشد و برای رفاه کودکان سرزمینم اگر خدا همراهی کند می خواهم بخش اورولوژی کودکان در مرکز طبی کودکان 2 راه اندازی کنم. 
  استاد من وقتی در خارج از کشور بودم اصرار بر ماندن من در آنجا داشت ولی در جواب ایشان گفتم اگر شما برای عمل جراحی بچه های ایران به آنجا می روید من اینجا می مانم. من اگر قربانی بچه های سرزمین خودم شوم بسیار بهتر از این است که اینجا بمانم و بیشتر عمر کنم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0