امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
13 شهریور 1398

برگزاری آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی طب کار/ دبیر بورد طب کار: تقویت سطح علمی و توسعه کیفی در اولویت بورد است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


دبیر بورد تخصصی رشته طب کار گفت: آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی طب کار  برای 9 دستیار و در 11 ایستگاه عملی در مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی برگزار شد.
دکتر غلامرضا پور یعقوب دبیر بورد تخصصی رشته طب کار  وزارت بهداشت و عضو هیات علمی گروه طب کار دانشکده پزشکی در گفت و گو با روابط عمومی دانشکده پزشکی گفت: آزمون شفاهي شصت وششمين دوره دانشنامه تخصصي سال 98 روز سه شنبه 12 شهریور،  برای9 نفر از دستیاران رشته طب کار که در آزمون کتبی نمره قبولی را کسب کردند، در مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی برگزار شد.
وی افزود: این آزمون به صورت ایستگاهی در 11 ایستگاه فعال از پیش تعیین شده برگزار می شود، به این صورت که 10 ایستگاه به صورتosce و عملی و یک ایستگاه با حضور بیمار نما، انجام می شود.
دبیر بورد تخصصی رشته طب کار خاطر نشان کرد: روز گذشته و پس از برگزاری آزمون و جمع بندی نهایی، نتایج جهت اعلام  به دبیرخانه تخصصی وزارت بهداشت ارجاع شد، که 7 نفر از دستیاران در آزمون عملی قبول شدند که پس از اعلام نتایج نهایی از سوی وزارت بهداشت میتوانند دانشنامه خود را دریافت کنند.
دکتر پور یعقوب گفت: دو نفر در آزمون عملی مردود شدند که طبق قوانین مربوط به دریافت دانشنامه دستیارانی که در آزمون کتبی موفق به کسب نمره قبولی شده باشند حداکثر تا 5 بار می توانند در آزمون شفاهی و عملی شرکت کنند.
وی ادامه داد: تیم 11 نفره از اعضای بورد طب کار از اساتید دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه های علوم پزشکی ایران، مشهد، یزد و بندرعباس در این آزمون همکاری می کنند.
دکتر پور یعقوب در خصوص توسعه رشته طب کار گفت: اولویت ما در بورد تخصصی رشته کار توسعه کیفی است تا کمی، از این رو برنامه هایی از جمله بازبینی در رفرنس ها برای تقویت دانش علمی دستیاران، کاربردی تر کردن دانش طب کار و... داریم تا با افزایش کیفیت خروجی فارغ التحصیلان سطح علمی آنها را تقویت کنیم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0