امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
5 مهر 1399

استاد منتخب گروه آناتومي در دومين جشن قدر استاد: تعهد و عشق استاد به تدريس عامل جذب دانشجويان به درس است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومي دانشکده پزشکي، مراسم معرفي اساتيد منتخب گروه هاي اموزشي دومين جشن قدر استاد روز شنبه 25 مرداد ماه، به علت محدوديت هاي کرونايي از مراسم اصلي جشن و معرفي برگزيدگان تقطيع شد و اعضاي هيات علمي منتخب در گروه ها 6 نفري درسالن شوراي دانشکده حضور يافتند و با اهداي لوح تقدير و هديه منقش به آرم قديم دانشکده پزشکي، مورد تقدير قرار گرفتند.
آرا فراگيران ملاک اصلي در معرفي اساتيد منتخب، بود که پس از جمع آوري آرا، نظرات مديران گروه و معاونين آموزشي بيمارستان ها و امتيازات سالانه اساتيد در 5 سال اخير نيز مورد بررسي قرار گرفت و در نهايت از هر گروه آموزشي يک عضو هيات علمي انتخاب و معرفي شد البته در برخي گروه ها که تعداد بيشتري عضو هيات علمي داشتند دو منتخب معرفي شد.
متن ذيل گفت و گوي روابط عمومي دانشکده پزشکي با دکتر پريچهر پاس بخش استاد منتخب گروه آناتومي در دومين جشنواره قدر استاد است.

 لطفا خودتان را بيشتر معرفي کنيد.
 من دکتر پريچهر پاس بخش عضو هيات علمي گروه آناتومي هستم.
 از نظر شما، چه ويژگي هايي باعث ميشود که يک استاد، به عنوان يک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجويان معرفي شود؟
به نظرمن پارامترهاي متفاوتي وجود دارد و در طول زمان هم تغيير مي کند، اما عشقي که  معلم به تدريس دارد و آن را به دانشجويان منتقل مي کند و تعهدي که دارد، هميشه ثابت است. اين دو پارامتر به نظرم خيلي مهم است و باعث مي شود دانشجويان جلب و جذب کلاس درس و استاد شوند.
چه آرزويي براي ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستيد؟
من آرزو مي کنم که ان شاءالله همه بتوانند از فرصت وارد شدن به دانشگاه استفاده کنند به خصوص دانشگاه علوم پزشکي تهران که آرزوي همه است و هميشه بهترين ها اين جا را انتخاب مي کنند. به هرحال اين نشان مي دهد که يک ديد خاصي نسبت به اين دانشگاه، مدرسين و مسئولين اين دانشگاه دارند. آرزو مي کنم که ان شاءالله همه در تمام زمينه ها از آموزش تا تدريس و اشتغال موفق باشند و اميدوارم يک روز دانشجويانم را در اوج موفقيت در مسئوليت و مقام هاي عالي مملکت ببينم.
چه آرزويي براي آينده دانشجويان خود داريد؟
 اگر شرايط مساعد باشد و محيط آرام و امکانات خوب و به روز در دانشگاه برقرار باشد مسلما باتوجه به اينکه بهترين ها اينجا را انتخاب مي کنند، ميتوان انتظار داشت که شغل هاي حساس اين مملکت توسط اين افراد اداره شود و مسلما تغييرات خيلي زيادي را در همه بخش ها و سطوح شاهد خواهيم بود.
 شنيدن نام دانشکده پزشکي تهران چه حس و حالي در شما ايجاد مي‌کند؟
حقيقتا حس غرور به من دست مي دهد. هميشه هم از ابتدا آرزوي من بوده که يک روز وارد دانشگاه علوم پزشکي تهران بشوم به عنوان دانشجو. و به لطف خدا، پس از اتمام تحصيل شرايط فراهم شد و به عنوان مدرس همين جا مشغول به کار شدم.  از اين بابت بسيار خوشحالم.
نام دانشکده پزشکي تهران نه فقط براي من بلکه براي همه ايرانيان يک حس و حال خاصي ايجاد مي کند. يعني يک احترام خاصي براي فارغ التحصيلان دانشگاه علوم پزشکي تهران نه فقط در ايران بلکه در همه جاي دنيا قائل هستند.
براي برگزاري بهتر جشن قدر استاد در سال‌هاي آتي چه پيشنهادي داريد؟
 برگزاري جشن قدر استاد نوپا هست قطعا هرسال بهتر خواهد شد. ان شاءالله شرايط به گونه اي باشد که بتوانند از تعداد بيشتري از اساتيد قدرداني کنند و مجبور نباشند در يگ گروه 5 يا 10 نفره فقط يک نفر را انتخاب کنند. شرايط به گونه اي باشد که از اساتيد منتخب دانشجويان و مسئولين دانشگاه  قدرداني بشود.
و کلام آخر، اگه نکته اي مدنظر داريد بفرماييد.
آرزو مي کنم که همه در شئونات زندگي موفقيت داشته باشند و پيشرفت کنندو مسئله تعليم و تربيت را در صدر امور خود قرار دهند، مسلما تعليم توسط همه مي تواند صورت گيرد ولي معلمان وظيفه خاصي دارند يعني مي توانند باور ها و با توجه به شخصيت و ارزش هاي اخلاقي که دارند فرهنگ يک جامعه را تغيير دهند بنابراين شغل حساسي دارند. ان شاءالله که همانطور که تا به حال هم رعايت شده از اين به بعد هم همکاران جوان من به بعد اخلاق توجه زيادي داشته باشند. درس و آموزش را هرکسي مي تواند بدهد ولي اينکه بتوانند رل مدل باشند براي دانشجويان اهميت دارد. از دانشجويان ميخواهم که با علاقه به درس خواندن ادامه دهند وما شاهد موفقيت هاي روز افزونشان باشيم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0