امروز : جمعه 26 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
11 آذر 1397

انتشار چهار کتاب در حوزه ژنتیک و سرطان از دکتر مهدی پور توسط انتشارات Springer

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن

انتشار سه کتاب با عناوین قلمرو تلومر و سرطان، قلمرو اپی ژنتیک و سرطان، سرطان ژنتیک و سایکو تراپی و اطلس کوروموزوم انسانی حاصل فعالیت علمی یک دهه اخیر دکتر پروین مهدی پور عضو هیات علمی گروه ژنتیک پزشکی با انتشارات اشپرینگر است.

دکتر پروین مهدی پور عضو هیات علمی گروه ژنتیک پزشکی دانشکده پزشکی در گفت و گو با روابط عمومی دانشکده پزشکی با اشاره به تالیفات اخیر خود و کتابهایی که به تازگی توسط  انتشارات Springer منتشر شده است گفت: این کتابها محصول یکسری کار تحقیقاتی است که در الویت انتشارات اشپرینگر است بویژه از زمانی که اشپرینگر با نیچر متحد شده و از سال 2017 تحت عنوان Springer Nature فعالیت های انتشاراتی دارد.

وی به تالیف کتاب قلمرو تلومر و سرطان (Telomere Territory and cancer )اشاره کرد و گفت: اين كتاب شامل 8 بخش است كه 5 بخش آن حاصل تحقيقات انجام شده در گروه ژنتيك پزشكي است، این کتاب به نقش سن و سرطان می پردازد که بر اساس سوژه و کار تحقیقاتی بنده و به پیشنهاد اسپرینگر نگارش و به صورت فصل های جداگانه و مانند مقاله در یک کتاب (مجلد)منتشر شد و گزارش متریک نشان دهنده بیش از 5 هزار دانلود تا اواخر سال 2016 است.

دکتر مهدی پور به ادامه فعالیت های خود با انتشارات انتشارات Springer و تالیف کتاب اپی ژنتیک پرداخت و اظهار داشت: که با توجه به پیشیینه ی تحقیقی که داشتم کتاب اپي ژنتيک در قلمرو سرطان را تالیف کردم.گزارش متریک نشان دهنده بیش از 12 هزار دانلود تا اواخر سال 2016 بود که این آمار در سال 2017 اعلام شد.

عضو هیات علمی دانشکده پزشکی افزود: همچنین کتاب Cancer Genetics and Psychotherapyاز دیگر همکاری های من با انتشاراتNature Springer است در بیش از هزار صفحه منتشر شده است که پلی میان سرطان، ژنتیک، زیست شناسی تومورها و روان درمانی این بیماری است، گزارش متریک نشان دهنده قریب به 12 هزار دانلود است که در سال 2018 اعلام شد.

وی افزود که بعنوان مولف مدعو در کتاب Human Chromosome Atlas  با اساتید آلمانی و ایرانی همراهی کرده است. گزارش متریک نشان دهنده بیش از 2 هزار دانلود در سال 2018 است.

وی ادامه داد که در حال همکاری با این  انتشارات برای تالیف یک اطلس در حوزه سرطان و ژنتیک هستم.
دکتر مهدی پور ادامه داد: علاقه اولیه و فیلد کاری من در حوزه ژنتیک و سرطان است که 72 مقاله در این حوزه منتشر کرده ام همچنین  کتاب دو جلدی جنبه هاي ژنتيک در سرطان پستان دو جلد را به فارسي در سالهای 76 و 79 تالیف کرده ام. ضمنا تالیف کتا ب سیتوژنتیک انسانی در سال 86 توسط انتشارات دانشگاه به چاپ رسیده است. 

تالیف کتاب Bridging Cell Biology and Genetics to the Cancer Clinic  بزبان انگیسی به دعوت ناشرTransworld Research Network در سال 2011 نیز انتشار یافت.

این متخصص ژنتیک تصریح کرد: مندرجات این کتابهای تالیفی به گونه ای است که نشانگر تعامل موضوعات مختلف سرطان و ژنتیک  بوده و شیوه ارائه بخش های مختلف یک فرایند  آبشار گونه ای را که با هم به یک مقصد کاربردی می رساند، در ذهن خواننده نقش می بندد.

گفتنی است دکتر نفیسی طی یک جلسه شخصی از خدمات علمی دکتر مهدی پور قدردانی کرد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0