امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 خرداد 1400

برگزیده بخش علوم پایه: مهم ترین ویژگی یک استاد باید اهمیت دادن به آموزش دانشجویان و دغدغه هایشان باشد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 به گزارش روابط عمومی  دانشکده پزشکی، سومین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکي با معرفي 10 استاد برگزيده در حیطه‌های آموزشي، پژوهشي و ويژه روز یک شنبه 26 اردیبهشت 1400 به‌صورت محدود با حضور اساتيد برگزيده در تالار ابن‌سینا و پخش آنلاين در اسکاي روم برگزار شد.
برگزيدگان اين جشنواره با آراي فراگيران اعم از دانشجويان دوره پزشکي عمومي، تحصيلات تکميلي، دستياري و فلوشيپ به همراه بررسي ميانگين نمرات 5 ساله اعضاي هیئت‌علمی، نظر مسئولان آموزشي گروه و بخش‌ها، رول مدل بودن، فعالیت‌های اجتماعي و فرهنگي، منتور پژوهشي بودن، تعداد مقالات و ... انتخاب و معرفي می‌شوند.
 
متن ذيل گفت‌وگوی روابط عمومي دانشکده پزشکي با حسین قدیری هروانی برگزیده بخش علوم پایه سومين جشنواره قدر استاد است.

با تبريک به شما به‌عنوان يکي از اساتيد برگزيده دانشکده پزشکي در سال 1400 لطفاً خودتان را بیشتر معرفي بفرماييد
دکتر حسین قدیری هروانی هیات علمی گروه فیزیک و مهندسی پزشکی و برگزیده بخش آموزش علوم پایه هستم. 
 
 از نظر شما، چه ویژگیهایی باعث می شود که یک استاد، به عنوان یک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجویان معرفی شود؟
  باید مراقب باشیم بحث آموزش در دانشگاه ضعیف نشود.  اهمیت دادن به آموزش دانشجویان و دغدغه هایی که برای یادگیری دارند مهم ترین ویژگی یک استاد باید باشد. به نظر من استاد لحظاتی خود را به جای دانشجویان قرار داده و از دید آنها به یک موضوع نگاه کند می تواند یک معیار خوبی برای یک استاد در حوزه آموزش باشد.
 
 چه آرزویی برای ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستید؟
 من دوست دارم در همین حوزه آموزش اگر خدا بخواهد؛ از این که هستم یک قدم جلوتر بروم و بهتر باشم البته من در حوزه فناوری هم بدلیل اینکه یک شرکت دانش بنیان در داخل دانشگاه دارم امیدوارم در این حوزه هم بتوانم بهتر عمل کنم.
 
چه آرزویی برای  دانشجویان خود دارید؟
   هر دانشجو از بستر خانواده با هزاران آرزو وارد دانشگاه می شود، شاید بتوان بهترین آرزویی که برای دانشجویان داشت رسیدن به آرزوهایشان باشد که ممکن است شغل خوب، موقعیت اجتماعی خوب و هر کدام از این ها ، بهترین آرزو برای دانشجویان باشد.
 
 شنیدن نام دانشکده پزشکی تهران چه حس و حالی در شما ایجاد می‌کند؟ 
 ما در بهترین دانشگاه کشور و حتی در جهان هستیم که یکی از بهترین رتبه ها را دارد.  یکی از بزرگ‌ترین افتخاراتم این است که در بهترین دانشگاه کشور خدمت می کنم.
 
 برای برگزاری بهتر جشن قدر استاد در سال‌های آتی چه پیشنهادی دارید؟
   روال خوبی است به هر حال استاد رضایی خیلی خوب این موضوع را مدیریت می کنند. یکی از مواردی که مورد توجه این است که .وقتی  استادی انتخاب می شود تا ۵ سال نمی‌تواند انتخاب شود و این موضوع باعث می شود که بین رقابتی که ما بدنبالش هستیم فاصله بیفتد.
حتی در مسابقات ورزشی یا اسکار هم افراد می توانند اگر هر سال توانایی سال قبل را داشته باشند مجددا انتخاب شوند. به نظر من اگر استادی در ۵ سال بعد از انتخابش نمی تواند کاندید شود ولی راهی باشد که بشود از استاد قدردانی شود
 
و کلام آخر، اگه نکته ای مدنظر دارید بفرمایید.
در واقع می‌خواهم از همه همکارانم در گروه آموزشی فیزیک پزشکی تشکر کنم . به هر حال این کار یک کار تیمی بوده است اگر یک نفر می تواند موفق باشد در واقع در تعامل و همکاری دوستان و همکارانش در آن گروه است من می خواهم از همینجا از همه همکارانم تشکر کنم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0