امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
22 اسفند 1396

دکتر عمیدی: مرمت و بازسازی و نگهداری فضای موجود دانشکده پزشکی از اولویت های ماست

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

 

دکتر فردین عمیدی، معاون مالی و اداری دانشکده پزشکی، در گفتگو با روابط عمومی دانشکده:ساختمان اصلی دانشکده جزو اولین بناهای دانشگاه وقت تهران بوده ویک اثر ملی است و الان ثبت سازمان میراث فرهنگی می باشد بنابراین ضرورت و اهمیت این اثر می طلبد در حفظ و نگهداری  این اثر کوشا باشیم .
ما در دانشکده پزشکی در حدود 32 هزار متر بنا داریم که همگی قدیمی هستند یعنی حداقل بالای 40 سال قدمت دارند بنابراین یک بحث کلی داریم و ضرورت انجام مرمت و بازسازی و نگهداری فضای موجود دانشکده پزشکی است.
 با توجه به اینکه ساختمان اصلی دانشکده جزو اولین بناهای دانشگاه وقت تهران بوده ویک اثر ملی است و الان ثبت سازمان میراث فرهنگی می باشد بنابراین ضرورت و اهمیت این اثر می طلبه در حفظ و نگهداری این اثر کوشا باشیم .
 دکتر عمیدی گفت: از دو سال پیش، ما طرح مطالعاتی تحت عنوان آسیب شناسی دانشکده پزشکی و ضرورت مرمت آن با یک شرکت مشاورشروع کردیم.
 یک کتابچه و دستورالعملی تهیه کردیم که حدوداً 200 صفحه حجم مطلب دارد و نهایتاً به لطف پروردگار از دی ماه امسال به مرحله عملیاتی رسید. همچنین وی در ادامه افزود؛ الان نمای جنوبی دانشکده پزشکی درحال بازسازی است این طرح در سه مرحله طراحی شده است. مرحله اول، نما ی جنوبی ساختمان اصلی دانشکده پزشکی مرحله دوم تاسیسات و مرحله سوم معماری داخلی دانشکده است.
 وی همچنین ابراز امیدواری کرد: باتوجه به حمایت های دانشگاه و سایر منابع که می توانیم دراختیار بگیریم این کار را در اسرع وقت تمام کنیم. معاون مالی و اداری دانشکده پزشکی خاطر نشان کرد: در کنار آن چند پروژه مرمت و بازسازی درگروه های دانشکده داشته ایم 
تصریح کرد: با توجه به حمایت هایی که معاونت پژوهشی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام داده و کمک هایی که به دانشکده شده توانسته ایم ساخت حیوان خانه در گروه آناتومی، بازسازی و گسترش حیوان خانه گروه فیزیولوژی و هم چنین بازسازی آزمایشگاه گروه فیزیولوژی را انجام دهیم که دو آزمایشگاه آن در مراحل پایانی است و نهایتاً تا پایان تعطیلات نوروز به اتمام می رسد.همچنین لوله کشی آب گرم ساختمان اصلی دانشکده نیز در طول سال جاری به اتمام رسید.
دکتر عمیدی، در خصوص بازسازی سالن قریب طبق طرحی که همکاران مرکز توسعه دانشکده داده اند گفت: در واقع در دانشکده کلاسی تحت عنوان یادگیری فعال طراحی شد. با توجه به اینکه این نوع کلاس یک طراحی خاص و هزینه های مخصوص خود را دارد مقداری انجام آن به طول انجامید و در مرحله آخر آن هستیم و دکوراسیون آن هم انجام شده است.
وی در ادامه افزود: در راستای بازسازی دانشکده و مرمت آن، بحث ساماندهی فضاهای عمومی (شامل فضای سبز ساماندهی و نگهداری آنها بحث ساماندهی تمام کیوسک هایی که وجود دارد از کیوسک های انتظامات گرفته تا کیوسک هایی که در سطح محوطه دانشکده تحت عنوان مراکز خدمات عمومی مانند فروشنده های موادغذایی یا تکثیر و زیراکس هستند) که طرح آنها آماده شده است و در سال آینده ساماندهی آنها همزمان با بازسازی دانشکده در دستور کار داریم.  
تاثیر فضاهای بازسازی شده 
از نظر بصری و نامرتب بودن، فضای عمومی و آموزشی دانشکده می تواند تاثیر منفی بر روی اساتید و دانشجویان داشته باشد. با توجه به اینکه دانشجویان ما بهترین های این کشور هستند و تا آنجایی که می توانیم باید بهترین ها را برایشان فراهم کنیم و این خود تعلق مکانی و تاثیر در یادگیری می تواند خیلی موثر باشد. 
در پایان وی گفت: ساختمان شماره 7 دانشکده وضعیت مناسبی از تمامی لحاظ ندارد همچنین 32 هزار متر فضای اینچنیی داریم که یکی دو تای آن در اولویت هستند و وضعیت  اورژانسی دارند و حتی در مرحله تخریب می باشند که طبق زمان بندی برنامه 5 ساله مرمت آنها انجام خواهند گرفت.

خبرنگار:نیرومند رومیانی


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0