امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
16 تیر 1398

طبیبانه/ وقتی نور خدا دوباره به چشم طاهره بازگشت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 
طاهره دختر ده ساله از اهالی روستای ذکری از توابع خراسان جنوبی  به همت دکتر ناصر عمادی و دکتر حسن هاشمی بینایی خود را دوباره بدست آورد.
 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، در خرداد ماه سال گذشته، دکتر ناصر عمادی، عضو هیأت علمی دانشکده پزشکی در جریان اردوی جهادی روستای ذکری استان خراسان جنوبی،متوجه مشکل بینایی طاهره، دختر ۱۰ساله‌‌ای از اهالی این روستا شد.
 پس از پیگیری های بسیار و علی رغم مشغله دکتر عمادی از حضور در بیمارستان و کسوت استادی تا حضور در مناطق محروم و ارائه خدمات درمانی، در خرداد ماه امسال دکتر عمادی، طاهره و خانواده‌اش را به منزل خود در تهران دعوت می‌کند و چشم‌های طاهره را در بیمارستان نور به دستان دکتر هاشمی، وزیر سابق بهداشت، می‌سپارد.
پس از انجام جراحی توسط دکتر هاشمی، طاهره بینایی چشمهایش را باز‌می‌یابد.
شوق و شادی طاهره(ها) و رضایت و دعای مادر(ها) خستگی را از تن و جان طبیب و طبابت می‌زداید.

بخشی از متن اینستاگرامی و دلنوشته دکتر عمادی در رابطه با بهبودی چشمان طاهره

وقتی نور خدا به چشم طاهره بازگشت. 
طاهره و مادرش با یک ساک دستی روز دوشنبه قبل از روستای ذکری در شرق کشور و نزدیک مرز افغانستان به تهران آمدند. تا چشم او همچون قلب نازنینش پاک، شفاف و بدون هیچ کدورتی باشد. ساعت 11 صبح خود را به اتاق عمل بیمارستان نور رساندم. طاهره بیقرار و بسیار منتظرم بود تا رسیدم به مادرش با خوشحالی گفت !" مامان مامان دکتر آمده". لباس اتاق عمل را بر تن نمودم و آیه الکرسی را خواندم و وارد اتاق شدم طاهره از درب دیگر وارد اتاق عمل شد.
همین زمان آقای دکتر هاشی( وزیر سابق بهداشت) به استقبال آمده و صمیمانه بنده را مورد تفقد قرار دادند. مثل ملاقات‌های قبلی متواضع و متدین با ذکر دعا عمل جراحی چشم طاهره را آغاز نمودند. عمل حدود یک ساعت و نیم طول کشید.دکتر بعد از عمل گفت عالی شد و مشخص بود از نتیجه عمل راضی است که الحمدلله همنطور بود.چشمان طاهره مانند قلب نازنین و مهربانش شفاف و زلال شد و کدورت از نگاهش رخت بست و چشم زیبایش به دنیا روشن شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0