امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
13 شهریور 1398

دکتر سهراب پور در مراسم تقدیر از اعضای دفتر منتورینگ: با وجود تمام مشکلات، آینده روشن تر از گذشته است/ از روحیه دادن و امید بخشیدن به بیمارانتان دریغ نکنید

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


گالری عکس 
دکتر سهراب پور با بیان این که دانشگاه و محیط های بهداشت و درمان با وجود تمام مشکلات و بحران ها خط مشی ثابت خود که آموزش پزشکی و ارائه خدمات بوده را طی کرده گفت: دستاوردهای فعلی، ماحصل تلاش در آن روز ها و عبور سختی های آن دوران است.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی دکتر  امیر علی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه در  مراسم تقدیر از اعضای دفتر منتورینگ دانشکده پزشکی که بعد از ظهر دیروز 12 شهریور ماه در سالن شورای دانشکده پزشکی با حضور دکتر شهریار نفیسی رییس دانشکده پزشکی و دکتر جواد توکلی معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده و جمعی از اعضای دفتر منتورینگ دانشکده پزشکی برگزار شد گفت: فضای فعلی دانشکده پزشکی از همیشه شاداب تر است و شوق و شوری در بحث آموزش پزشکی است و همه در تکاپو هستند که مشاهده این جو فعال آموزشی، انسان را به وجد می آورد.
وی با بیان این که دانشکده پزشکی از بدو تاسیس تا کنون همواره در شرایط عالی قرار داشته، اظهار داشت: بنده به خاطر موقعیتی که در آن قرار دارم به صورت عینی و ملموس، شرایط را از نزدیک میبینم.
وی ادامه داد: وجود اساتید خوب گذشته و اعضای هیات علمی جوان  مانند خوبانی مثل شما که جدیدا جذب دانشکده می شوند و از فیلتر های متعددی رد میشوند تا در کسوت عضو هیات علمی جذب دانشکده شوند، ما را به آینده روشن دانشگاه امیدوارتر می کند.
معاون آموزشی دانشگاه خطاب به اعضای دفتر منتورینگ دانشکده پزشکی ادامه داد: با وجود تمام مشکلات اقتصادی و فاکتورهای ناامید کننده ای که القاء می شوند وجود دانشجویانی چون شما و اساتید و مسئولین دانشکده و دانشگاه، هر چه بیشتر به آینده روشن دانشگاه و کشور امیدوار میشویم.
وی تصریح کرد: در آینده ای نه چندان دور شما دانشجویان امروز، به عنوان عضو هیات علمی و استاد جذب دانشکده و دانشگاه می شوید و مانند نقش آفرینی و تاثیر گذاری امروزتان، فردا آینده ساز دانشکده، دانشگاه و کشور خواهید بود.
دکتر سهراب پور ادامه داد: شما موقعیت امروزتان را مدیون و مرهون پیش از همه لطف خداوندی و بعد از آن خانواده هایتان هستید که بستر رشد و پرورش شما را فراهم کردند و شما با استعداد خداوندی و لطف خانوادهایتان به موفقیت امروزی دست یافتید پس قدر خودتان را بدانید.
وی مدیران و مسئولین دانشگاه را افراد شایسته ای دانست و گفت: به مدد همت و فکر مدیران دانشگاه است که این دانشکده بعد از ۸۵ سال بالاترین دانشگاه کشور است و در آینده نیز همینگونه خواهد بود.
دکتر سهراب پور گفت: در سالهای قبل، زمان جنگ، زمان انقلاب شرایط کشور بسیار سخت تر و بحرانی تر از شرایط فعلی بود  و بسیاری از دستاوردهای فعلی، ماحصل تلاش در آن روز ها و عبور سختی های ان دوران است.
وی افزود: در برهه ای از سالهای بعد از انقلاب و تعطیل شدن دانشگاهها،بسیاری از اساتید و دانشجویان کشور را ترک‌کردند اما دانشگاه بعد از بازگشایی مجدد، با وجود این که بسیاری از اساتید خود را نداشت به کار خود و روند آموزش پزشکی ادامه داد.
دکتر سهراب پور گفت: دانشکده پزشکی و محیط بهداشت و درمان فارغ از همه تحولات سیاسی و در همه دوره های سیاسی با هر رویکرد جناحی به کار خود ادامه داده و خط مشی ثابت خود را طی کرده است.
وی خطاب به اعضای دفتر منتورینگ دانشکده پزشکی گفت: بهترین کاری که شما میتوانید انجام دهید خوب درس خواندن است تا بهترین پزشک باشید و تمام مهارت مورد نیاز یک پزشک را بیاموزید.
دکتر سهراب پور ادامه داد: جایگاه فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی شاید در تحولات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی دچار تحولات شوند اما در رشته پزشکی به لحاظ قداست و مقبولیتی که این حرفه دارد جایگاه اجتماعی پزشکان دچار تزلزل نمی شود.
وی افزود: شما در جایگاه دانشجوی پزشکی، سعی کنید امید را در بیمارانتان تقویت کنید و همیشه با مثبت اندیشی در حلقه اطرافیانتان انرژی مثبت بدید.
دکتر سهراب پور ادامه داد:  از روحیه دادن و امید بخشیدن به بیمارانتان دریغ نکنید، آینده ۱۰ ساله کشور راروشن ببینید، فکر مهاجرت نکنید در کشور بمانید به آبادانی آن کمک کنید، شما با دید مثبت میتوانید سختی کشیک شب را به یک خاطره زیبا تبدیل کنید.
معاون آموزشی دانشگاه در پایان گفت: خدمت در دانشگاه علوم پزشکی تهران افتخار بزرگی برای من است که با وجود اساتید و بزرگان مانند مدرسه علم و اخلاق است.


گزارش دبیر دانشجویی دفتر منتورینگ دانشکده پزشکی
در ادامه جلسه دبير دانشجويي دفتر منتورينگ، دكتر غزاله تفاق، دانشجوي ورودي ٩١ پزشكي، گزارشي از فعاليت‌هاي دفتر منتورينگ در یکسال گذشته ارائه داد.
اين گزارش در خصوص فعاليت‌هاي دفتر منتورینگ، از جمله برنامه منتورينگ دانشجويان جديدالورود، برگزاري پنل برای دانشجویان مقاطع مختلف، ارسال گايدلاين‌های آموزشی به دانشجویان، همكاري در اردوي ابتداي سال تحصيلي دانشجويان جديدالورود و تور دانشگاه‌گردي بود. 
در اين گزارش عنوان شد که در برنامه منتورينگ دانشجويان جديد‌الورود امسال تعداد 164 منتي از ورودي ٩7 تحت پوشش برنامه منتورينگ قرار گرفتند و هر سه منتی با یک منتور در ارتباط بود. پایش و ارزیابی رضایتمندی از منتور ها، برگزاری جلسات، برگزاری جشن 8 سالگی دفتر منتورینگ با حضور 169 نفر از اعضا از دیگر بندهای گزارش این جشن بود.
توضیح این که ساختار منتورينگ به عنوان زيرمجموعه‌اي از معاونت دانشجویي دانشكده پزشکی در سال ۱۳۹۰ همزمان با بازنگری دوره پزشکی به همت خودجوش چند نفر از دانشجویان پزشکی که هم‌اكنون همگی فارغ‌التحصیل شده‌اند، تشکیل شده و با حمایت مسئولین دانشکده ثبات پیدا کرده است.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0