امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
17 آبان 1400

 دکتر احمد رضا دهپور به عنوان یکی از هشت ایرانی در لیست دو درصد دانشمندان برتر سال 2021 جهان شناخته شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، براساس اعلام دانشگاه استنفورد و طبق شاخص‌های جهانی، دکتر احمدرضا دهپور استاد برجسته گروه فارماکولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یکی از ۸ ایرانی در لیست دو درصد دانشمندان برتر جهان در سال ۲۰۲۱ شناخته شد.
طبق آخرین اعلام پایگاه علمی دانشگاه استنفورد آمریکا که برای معرفی و ارائه اطلاعات بیش از 100 هزار دانشمند برجسته جهان ایجاد و اطلاعات دانشمندان در 22 حوزه علمی و 176 زیرشاخه در آن ارائه شده است، هشت ایرانی در میان دو درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفته‌اند. این افراد بر اساس شاخص‌هایی چون تعداد مقاله چاپ شده، تعداد کار علمی انجام داده، میزان تأثیرگذاری آنها و مقالاتشان در حوزه فعالیت و میزان ارجاعات به مقالات منتشر شده آنها انتخاب می‌شوند. 
بیشتر مطالعات دکتر احمدرضا دهپور در طی دوره تخصصی، پژوهش بر روی رفتارهای سلول‌های خون از منظر بیوشیمیایی و بیوفیزیکی بوده و در شهر زوریخ صرف کار در زمینه بیولوژی مولکولی شده است.
دکتر دهپور همچنین در فعالیت‌های پژوهشی با گروه‌های دیگر کشورها نظیر انگلستان، آمریکا و دانمارک نیز همکاری کرده است و تعدادی پروژه مشترک با این مراکز داشته و یا در حال اجرا دارد که در مجلات معتبر بین‌المللی به چاپ رسیده‌اند.
از افتخارات دیگر استاد دهپور می توان به عضویت در بورد فارماکولوژی ایران, عضویت در فرهنگستان علوم پزشکی , مدیریت دپارتمان فارماکولوژی دانشکده پزشکی, عضویت در کمیته های ترفیعات دانشکده و دانشگاه , شورای تدوین فهرست داروهای اساسی ایران و کمسیون ورود دارو ها اشاره کرد.
قابل ذکر است نام وی در گزارش «Thomson Reuters ISI» در سال 2009 نیز به‌ عنوان يک درصد اول دانشمندان برتر جهان انتشار یافته بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0