امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
15 تیر 1400

منتخب گروه بيماري هاي کودکان سومين جشنواره قدر استاد: شنیدن نام دانشکده پزشکی حس جوانی را در من زنده می کند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر محسن جعفری، منتخب گروه بیماری های کودکان در سومین جشنواره قدر استاد است، گفت و گو با ایشان را در ادامه خبر می خوانید.
به گزارش روابط عمومي دانشکده پزشکي، آرا فراگيران ملاک اصلي در معرفي اساتيد منتخب بود که پس از جمع آوري آرا، نظرات مديران گروه و معاونين آموزشي بيمارستان ها و امتيازات سالانه اساتيد در 5 سال اخير نيز مورد بررسي قرار گرفت و در نهايت از هر گروه آموزشي يک عضو هيات علمي انتخاب و معرفي شد البته در برخي گروه ها که تعداد بيشتري عضو هيات علمي داشتند دو منتخب معرفي شد.
مراسم معرفي اساتيد منتخب گروه هاي اموزشي سومين جشن قدر استاد روز شنبه 25 ارديبهشت ماه، به علت محدوديت هاي کرونايي از مراسم اصلي جشن و معرفي برگزيدگان تقطيع شد و اعضاي هيات علمي مننتخب در گروه ها 6 نفري درسالن شوراي دانشکده حضور يافتند و با اهداي لوح تقدير و هديه منقش به آرم قديم دانشکده پزشکي، مورد تقدير قرار گرفتند.
متن ذيل گفت‌وگوي روابط عمومي دانشکده پزشکي با دکتر محسن جعفري استاد منتخب گروه آموزشي کودکان سومين جشنواره قدر استاد است.

با تبريک به شما به عنوان يکي از اساتيد منتخب دانشکده پزشکي در سومين جشن قدر استاد سال 1400 لطفا خودتان را معرفي بفرماييد.
 من دکتر محسن جعفري هستم عضو هيات علمي گروه آموزشي بيماري هاي کودکان و فوق تخصص عفوني اطفال.
از نظر شما، چه ويژگيهايي باعث ميشود که يک استاد، به عنوان يک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجويان معرفي شود؟
  علاقه به تدريس و آموزش را مهم‌ترين مولفه و علت انتخاب يک استاد از سوي فراگيران است، علاقه به تدريس و شغل  معلمي هر روز مرا به بيمارستان مي‌کشاند.
چه آرزويي براي ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستيد؟
 ما از بزرگان و اساتيد خودمان مانند مرحوم استاد یلدا ياد گرفته‌ايم و زير سايه‌ي آن‌ها بوده‌ايم، هميشه دوست دارم راهشان و کار آن بزرگان را ادامه بدهم. 
چه آرزويي براي آينده دانشجويان خود داريد؟
 امیدوارم دانشجویانم عشق و علاقه به کارشان داشته باشند چرا که اگر به طبابت صرفا به چشم یک انجام وظیفه نگاه کنند، دچار چرخه تکرار می شوند.
 شنيدن نام دانشکده پزشکي تهران چه حس و حالي در شما ايجاد مي‌کند؟
 هميشه  نام دانشکده پزشکی حالت وجد و شادی را برای من به همراه دارد و حس جواني را در من زنده مي‌کند.
براي برگزاري بهتر جشن قدر استاد در سال‌هاي آتي چه پيشنهادي داريد؟
کاش فراگيراني که بنده را به عنوان استاد منتخب انتخاب کرده‌اند علت انتخاب خودشان را بيان مي‌کردند. در کل به نظر من بهتر است براي سال‌هاي آينده دليل انتخاب و چرايي انتخاب یک استاد ذکر شود و خصوصيات بارز اساتيد بيان گردد يا حداقل به خود افراد اطلاع رسانی شود.
کلام آخر، اگه نکته اي مدنظر داريد بفرماييد.
 از برگزار کننندگان مراسم تشکر میکنم و امیدوارم برگزاری این مراسم ادامه داشته باشد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0