امروز : چهارشنبه 1 شهریور 1 Rss | صفحه اصلی دانشکده
2 شهریور 1399

برگزیده دومین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکی: عاقبت بخیری بزرگترین آرزوی من برای دانشجویانم است

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دومین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکی با معرفی 10 استاد برگزیده در حیطه های آموزشی، پژوهشی و ویژه روز چهارشنبه 29 مرداد به صورت محدود با حضور اساتید برگزیده در تالار ابن سینا و پخش آنلاین در اسکای روم برگزار شد
برگزیدگان این جشنواره با آرای فراگیران اعم از دانشجویان دوره پزشکی عمومی، تحصیلات تکمیلی، دستیاری و فلوشیپ به همراه بررسی میانگین نمرات 5 ساله اعضای هیات علمی، نظر مسئولین آموزشی گروه و بخش ها، رول مدل بودن، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی، منتور پژوهشی بودن، تعداد مقالات و .. انتخاب و معرفی می شوند.
امسال برای دومین سال برگزاری این مراسم از ۱۵۵۷ رای الکترونیک امسال، ۱۲۰۶ رای مربوط به دور دوم نظرسنجی بود که از این میان ۶۲۲ رای مربوط به دوره پزشکی عمومی، ۳۲۰ رای مربوط به دوره تخصصی و فوق‌تخصصی و ۲۶۴ رای مربوط به دوره علوم پایه بود.
متن ذیل گفت و گوی روابط عمومی دانشکده پزشکی با دکتر آرش صفایی از برگزیدگان بخش آموزش پزشکی عمومی دومین جشنواره قدر استاد است.

با تبريک به شما به عنوان يکي از اساتيد منتخب دانشکده پزشکي در سال 99 لطفا خودتون و گروه آموزشي رو بصورت کامل معرفي بفرماييد.
من دکتر آرش صفايي عضو هيات علمي گروه طب اورژانس دانشکده پزشکي هستم.
 از نظر شما، چه ويژگي هايي باعث ميشه که يک استاد، به عنوان يک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجويان معرفي شود؟
به نظرمن دانشجويان به استادي نياز دارند که آنها را درک مي کند در واقع شرايط آنها مي فهمد و به دانشجو به چشم يک ابزار نگاه نمي کند.
چه آرزويي براي ادامه خدمتتون در دانشگاه متصور هستيد؟
اميدوام شرايط بهتري براي اعضاي هيات علمي فراهم شود تا بتوانند در کنار وظايف درماني و پژوهشي به مسائل آموزشي هم بپردازند در واقع بتوانند زمان بيشتري براي مسائل آموزشي و پژوهشي بگذارند.
 چه آرزويي براي آينده دانشجويان خود داريد؟
بزرگترين آرزوي من براي دانشجويان عاقبت بخيري آنها است.
 شنيدن نام دانشکده پزشکي تهران چه حس و حالي در شما ايجاد مي‌کند؟
تعلق خاطر حسي است که با شنيدن نام دانشکده پزشکي در من ايجاد مي شود.
 براي برگزاري بهتر جشن قدر استاد در سال‌هاي آتي چه پيشنهادي داريد؟
اميدوارم روند برگزاري اين جشن تداوم داشته باشه و سالهاي آتي نيز شاهد برگزاري و تداوم اجراي اين مراسم باشيم.
و کلام آخر، اگه نکته اي مدنظر داريد بفرماييد.
به طور کلي يک هيات علمي در حيطه هاي آموزشي، پژوهشي، درماني و مديريتي مي تواند فعاليت داشته باشد اگر در حوزه درماني فعاليت داشته باشد هزينه و بهاي ارائه خدمت خود را دريافت مي کند، اگر در حيطه پژوهشي فعاليت داشته باشند ارتقاءدرجه مي گيرند اگر فعاليت مديريتي داشته باشند نفوذ و قدرت پيدا مي کنند.
اما فعاليت اعضاي هيات علمي در حوزه هاي آموزشي کمترين ارزش را دارد، براي مثال در گروه طب اورژانس استادي که فعاليت آموزش يبيشتري دارد، ديرتر از همه ارتقاء پيدا مي کند علي رغم سابقه اي که دارد.اميدوارم اين روند اصلاح شود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0