امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
23 شهریور 1399

دکتر نخجوانی برگزیده بخش استاد پیشکسوت: مراسم قدر استاد نشان می دهد دانشگاه و پرسنل به فکر هم هستند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر منوچهرخان نخجوانی برگزیده بخش استاد پیشکسوت دومین جشنواره قدر استاد است، گفت و گو با ایشان را ادامه خبر می خوانید.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، دومين جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکي با معرفي 10 استاد برگزيده در حيطه هاي آموزشي، پژوهشي و ويژه روز چهارشنبه 29 مرداد به صورت محدود با حضور اساتيد برگزيده در تالار ابن سينا و پخش آنلاين در اسکاي روم برگزار شد.
برگزيدگان اين جشنواره با آراي فراگيران اعم از دانشجويان دوره پزشکي عمومي، تحصيلات تکميلي، دستياري و فلوشيپ به همراه بررسي ميانگين نمرات 5 ساله اعضاي هيات علمي، نظر مسئولان آموزشي گروه و بخش ها، رول مدل بودن، فعاليت هاي اجتماعي و فرهنگي، منتور پژوهشي بودن، تعداد مقالات و ... انتخاب و معرفي مي شوند.
 امسال برای دومین سال برگزاری این مراسم از ۱۵۵۷ رای الکترونیک، ۱۲۰۶ رای مربوط به دور دوم نظرسنجی بود که از این میان ۶۲۲ رای مربوط به دوره پزشکی عمومی، ۳۲۰ رای مربوط به دوره تخصصی و فوق‌ تخصصی و ۲۶۴ رای مربوط به دوره علوم پایه بود.

متن ذيل گفت و گوي روابط عمومي دانشکده پزشکي با دکتر منوچهرخان نخجوانی برگزيده بخش ویژه و استاد پیشکسوت دومين جشنواره قدر استاد است.
با تبريک به شما به عنوان يکي از اساتيد برگزيده دانشکده پزشکي در سال 99 لطفا خودتان را بیشتر معرفي بفرماييد.
دکتر منوچهرخان نخجوانی عضو هیات علمی گروه آموزشی بیماری های داخلی هستم.
 از نظر شما، چه ويژگي هايي باعث ميشود که يک استاد، به عنوان يک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجويان معرفي شود؟
استاد باید دانشگاه را مانند خانه خود ببیند و با تمام توان در خدمت دانشگاه و آموزش باشد، هیچ فرقی بین کار خصوصی و دولتی نگذارد،  در این صورت است که آموزش گیرندگان هم راضی خواهند بود.
چه آرزويي براي ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستيد؟
 به عنوان یک عضو هیات علمی دوست دارم مادامی که مفید هستم از نظر آموزشی، پژوهشی و درمانی در خدمت دانشگاه باشم، چرا که اعضای هیات علمی مادامی که حس می کنند مفید هستند باید در خدمت دانشگاه باشند و اگر حس کنند مفید نیستند خودشان می روند.
چه آرزويي براي آينده دانشجويان خود داريد؟
مراحل تعلیم و تربیت جوانی که وارد دانشگاه می شود از در دوران دانشجویی شروع می شود،  شخصیت جوانان در دانشگاه شکل میگیرد آرزوی ما این است که تعلیم و تربیت به بهترین نحو برگزار شود و افراد مفیدی از نظر پزشکی و انسانی برای کشورشان باشند.
شنيدن نام دانشکده پزشکي تهران چه حس و حالي در شما ايجاد مي‌کند؟
قطعا احساس خوشایند و ارزشمندی است، وقتی برای مراسم قدر استاد وارد تالار ابن سینا شدم، به یاد اولین حضورم در دانشکده پزشکی افتادم  بعد از قبولی در کنکور رشته پزشکی در سال 1347 اولین کلاس درس ما در تالار ابن سینا برگزار شد.
براي برگزاري بهتر جشن قدر استاد در سال‌هاي آينده چه پيشنهادي داريد؟
برگزاری مراسم هایی از این دست بسیار خوب است چرا که نشان می دهد مجموعه دانشگاه و پرسنل به فکر هم هستند امیدوارم مراسم در سال های آتی بدون کرونا برگزار شود. 
وکلام آخر...
 اعضای هیات علمی تا حد ممکن برای آموزش گیرندگان در تمام مقاطع حداکثر تلاششان را می کنند تا دانشجویانی تربیت کنند که به نفع کشور باشند. رسیدگی و توجه دانشگاه و دانشکده لازمه تداوم این تلاش است چرا که در صورت عدم توجه لازم، ممکن است شاهد افت وضعیت باشیم.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0