امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
11 اسفند 1398

جلسه کمیته داوران دومین جشن قدر استاد دانشکده پزشکی برگزار شد/ زمان برگزاری جشن 4 اردیبهشت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر نیما رضایی دبیر جشن قدر استاد با بیان این که ملاک اصلی در انتخاب اساتید، آرا فراگیران است گفت: پیشنهاد گروه و امتیاز سالانه اساتید در این انتخاب تاثیر گذار است.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هماهنگی برگزاری جشن قدر استاد با حضور هیات داوران و تعدادی از برگزیدگان جشن سال قبل، روز گذشته 10 اسفند در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی گفت:  برگزاری اولین جشن قدر استاد ویژه اساتید دانشکده پزشکی تجربه خوبی بود که با استقبال اعضای هیات علمی و دانشجویان مواجه شدیم که برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم تصمیم گرفتیم که از برگزیدگان جشن دوره قبل نیز در هیات داوران استفاده و از نظرات و پیشنهادات آنها بهره مند شویم.
در ادامه دکتر نیما رضایی دبیر جشن قدر استاد گفت: چهارم اردیبهشت ماه سال 99 برای دومین بار جشن قدر استاد  در راستای تکریم و تجلیل اساتید دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.
وی با بیان این که دانشکده پزشکی با بیش از هزار و صد عضو هیات علمی بیشترین اساتید را در سطح دانشگاه دارد، تصریح کرد:  برنامه های مختلفی در سطح دانشگاه در راستای تکریم اساتید برگزار می شود اما  این جشن به پیشنهاد ریاست دانشکده دکتر نفیسی و توسط اساتید و دانشجویان دانشکده پزشکی برای اساتید دانشکده پزشکی برگزار می شود.
دبیر جشنواره قدر استاد ادامه داد: اساتید در حیطه های آموزشی( علوم پایه 1 برگزیده، تخصصی و فوق تخصصی2 برگزیده، آموزش پزشکی عمومی2 برگزیده)، پژوهشی(پایه و بالینی هر کدام یک برگزیده) و بخش ویژه( استادجوان، پیشکسوت و منتخب هیات داوران هر کدام یک برگزیده) انتخاب و معرفی میشوند که اسامی به صورت محرمانه باقی مانده و در روز جشن اعلام خواهد شد.
دکتر رضایی تصریح کرد: ملاک اصلی در انتخاب اساتید،  آرا فراگیران است که پس از جمع آوری آرا، نظرات مدیران گروه و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی امتیازات سالانه اساتید در 5 سال اخیر، برگزاری جلسه با مدیران گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی نتیجه این جلسات و آرای فراگیران توسط هیات داوران در انتخاب نهایی تاثیر گذار است. 
 وی ادامه داد: در بخش برگزیده پژوهشی دو نفر از اساتید در بخش بالینی و پایه معرفی می شوند که انتخاب بر اساس آرا فراگیران، منتور و راهنمای پژوهشی بودن اساتید و تعداد مقالات رجوع بهHایندکس و استناد مقالات،علم سنجی صورت میگیرد.
دبیر جشن قدر استاد افزود: امسال نیز مانند سال گذشته در بخش استاد جوان  از یک هیات علمی زیر 40 سال و در بخش استاد پیشکسوت استاد بالای 65 سال و استاد برگزیده هیات داوران در بخش رول مدل تقدیر خواهد شد.
دکتر رضایی گفت: طبق آیین نامه جشنواره و بر اساس دستور العمل اجرایی، اعضای هیات رئیسه و هیات داوران، برگزیدگان سال گذشته علی رغم انتخاب از سوی فراگیران نمی توانند جز برگزیدگان اعلام شوند. کما این که سال قبل تعدادی از اعضای هیات رئیسه با آرای بالا در میان منتخبین فراگیران بودند که به همین علت از لیست کنار گذاشته شدند.
دبیر جشن قدر استاد افزود: لوح تقدیر، مدال و تندیس جشنواره که منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی است و اثر هنری  که در همان روز جشنواره توسط اساتید یا دانشجویان هنرمند دانشکده خلق شده نیز به اساتید برگزیده اهدا خواهد شد، همچنین قرار است از اساتید منتخب با اهدای لوح تقدیر و تندیس آرم دانشکده در روز جشنواره تقدیر شود.
وی با اشاره به فراخوان دعوت از اساتید و دانشجوی هنرمند دانشکده پزشکی گفت:  گروهی از اعضای هیات علمی و دانشجویان برای اجرای موسیقی، اجرای جشن، انجام خطاطی و نقاشی اعلام آمادگی کردند و به صورت خودجوش و کاملا تیمی در حال آماده سازی مقدمات جشن هستند.
دکتر رضایی ادامه داد: فرم انتخاب اساتید از طریق گوگل فرم طراحی شد و فراگیران به صورت الکترونیک آرای خود را در آن ثبت کردند 102 استاد توسط 351 فراگیر در مقاطع مختلف از کارآموزی و کارورزی تا دستیاری انتخاب شدند که از این میان از هر گروه آموزشی به فراخور تعداد اعضای هیات علمی یک تا 3 نفر برحسب آرای فراگیران، پیشنهاد گروه و مجموع امتیازات سالانه ارزشیابی به عنوان منتخب اعلام و برای نظرسنجی نهایی و انتخاب استاد برگزیده معرفی خواهند شد.
اسامی اساتید منتخب بخش پژوهشی، جوان و پیشکسوت نیز پس از بررسی آرا و رزومه اساتید اعلام خواهدشد.
توضیح این که این جلسه با حضور دکتر شهریار نفیسی، دکترنیما رضایی،دکتر آرش عکاظی،دکتر روح اله میری، دکتر رویا ستارزاده، دکتر ایرج کاشانی، دکتر شاهین آخوندزاده، دکتر شروین بدو، دکتر کامران بلیغی، دکتر فرشید نوربخش، دکتر هادی احمدی آملی روز گذشته 10 اسفند درسالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0