امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 مرداد 1399

جلسه نهایی کمیته داوران دومین جشن قدر استاد دانشکده پزشکی برگزار شد/ زمان برگزاری جشن 29 مرداد بصورت عمدتا مجازی و طبق پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، آخرین جلسه اعضای کمیته داوران دومین جشن "قدر استاد" با حضور دکتر شهریار نفیسی ریاست 
دانشکده و معاونت های مرتبط بعنوان اعضا حقوقی و 5 نفر از برگزیدگان جشن سال گذشته بعنوان اعضا حقیقی، ظهر روز شنبه 11 مرداد در سالن شورای دانشکده برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر رضایی گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای برگزاری دومین جشن قدر استاد ارائه کرد و گفت: این جشن با مصوبه هیات رئیسه دانشکده پزشکی در اسفند 97، برای اولین بار در 12 اردیبهشت سال 98 همزمان با گرامیداشت روز معلم ، با معرفی 10 استاد برگزیده در بخش های آموزش پزشکی عمومی، تخصصی و فوق تخصصی، علوم پایه، پژوهشی، استاد جوان، استاد پیشکسوت و برگزیده هیات داوران در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.
دبیر اجرایی جشن قدر استاد تصریح کرد: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده قرار بود روز چهارم ارديبهشت ماه دومين جشن قدر استاد در تالار ابن سينا برگزار شود که به علت شرايط بيماري کرونا به اول شهريورماه و روز پزشک موکول شد که اين تاريخ نيز به علت همزماني با ايام محرم به 29 مرداد ماه تغيير يافت.
دکتر رضايي با تاکيد بر رعايت پروتکل هاي بهداشتي در برگزاري مراسم جشن قدر استاد گفت: پيشنهاد ما اين است که مراسم روز چهارشنبه 29 مرداد و تنها با حضور برگزیدگان و تعدادي از اعضاي هيات رئيسه دانشکده جهت اهدای جوایز در تالار ابن سينا برگزار شود.

وی با اشاره به روند انتخاب اساتید منتخب و برگزیده گفت:  در انتخاب استاد برگزیده آموزشی ملاک اصلی در انتخاب اساتید،  آرا فراگیران است که پس از جمع آوری آرا، نظرات مدیران گروه و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی امتیازات سالانه اساتید در 5 سال اخیر، برگزاری جلسه با مدیران گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها، بررسی نتیجه این جلسات و آرای فراگیران توسط هیات داوران در انتخاب نهایی تاثیر گذار است.
وی افزود: در بخش برگزیده پژوهشی دو نفر از اساتید در بخش بالینی و پایه معرفی می شوند که انتخاب بر اساس آرا فراگیران، منتور و راهنمای پژوهشی بودن اساتید و تعداد مقالات رجوع بهHایندکس و استناد مقالات در سامانه علم سنجی صورت میگیرد.
دکتر رضایی ادامه داد: امسال نیز مانند سال گذشته در بخش استاد جوان  از یک هیات علمی زیر 40 سال و در بخش استاد پیشکسوت استاد بالای 65 سال و استاد برگزیده هیات داوران در بخش رول مدل تقدیر خواهد شد.
وی افزود: امسال با توجه به شرایط کرونا تمام آرا به صورت الکترونیک و از طریق فرم های از پیش طراحی شده به دبیرخانه مراسم ارسال شد که در نهایت 1557 رای کسب شد که 1206 رای مربوط به دور دوم نظر سنجی ها بود. که از این میان 622 رای مربوط به دوره پزشکی عمومی، 320 رای دوره تخصصی و فوق تخصصی، 264 رای دوره علوم پایه بود. در دوره اول نظر سنجی 351 نفر شرکت کردند.
دبیر اجرایی جشنواره قدر استاد با بیان این که در این جشنواره اساتید نامزد به عنوان افرادی که در فاز اول توسط فراگیران پیشنهاد می شوند، اساتید منتخب به عنوان اساتیدی که بیشترین آراء را در بخش نظر سنجی از گروه های آموزشی و معاونین آموزشی بیمارستان ها کسب کرده اند  و اساتید برگزیده که پس از بررسی آرای فراگیران و نتیجه جلسات مدیران گروه ها و معاونان آموزشی و نظر نهایی هیات داوران معرفی و اعلام خواهند شد.
دکتر رضایی در ادامه اسامی اساتید منتخب گروه های بالینی، علوم پایه، آموزش پزشکی عمومی، آموزشتخصصی،اساتید جوان زیر 40 سال، اساتید پیشکسوت و اساتید منتخب هیات داوران را اعلام کرد و اعضای هیات داوران اسامی منتخبین خود را به صورت محرمانه دراختیار دبیر اجرایی قرار دادند، اسامی تا روز جشن محرمانه خواهد بود.

لوح تقدیر، مدال و تندیس جشنواره که منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی است به اساتید برگزیده اهدا خواهد شد، همچنین قرار است از اساتید منتخب نیز قدردانی شود که البته با توجه به دستورات ستاد مقابله با کرونا قرار است ساز و کار برگزاری جشن به حضوری یا مجازی، آفلاین یا آنلاین بررسی و اعلام نهایی شود.
توضیح این که این جلسه با حضور دکتر شهریار نفیسی ریاست دانشکده، دکترنیما رضایی دبیر اجرایی جشنواره و معاون بین الملل دانشکده،دکتر آرش عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی،دکتر روح اله میری معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر رویا ستارزاده معاون امور هیات علمی، دکتر ایرج کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی،دکتر شروین بدو، دکتر کامران بلیغی، دکتر فرشید نوربخش، دکتر هادی احمدی آملی و دکتر علیرضا استقامتی از برگزیدگان اولین دوره جشن قدر استاد درسالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0