امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 آبان 1397

دکتر صمد قضایی، استاد پیشکسوت گروه پزشکی قانونی در گذشت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر صمد قضایی استاد پیشکسوت و بازنشسته گروه پزشکی قانونی و طب کار در دهه 40 تا 70 شمسی، دار فانی را وداع گفت.
پایه گذاری  دانش تخصصی طب کار و پزشکی قانونی از جمله شاخص ترین فعالیت های علمی مرحوم قضایی است.
همچنین تدریس در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در کارنامه علمی استاد قضایی به چشم می خورد.
بخشی از زندگی نامه مرحوم قضایی به قلم دکتر افتخاری هیات علمی گروه پزشکی قانونی و خواهرزاده مرحوم قضایی در بخش ذیل آمده است.
دكتر صمد قضايي در سال ١٣٠٤ در شهرستان سراب به دنيا آمد و بعد از اتمام تحصيلات ابتدايي و دبيرستان در سال ١٣٢٦ وارد دانشكده پزشكي دانشگاه تهران شد و بعد از سه سال تحصيل،  به كشور فرانسه رفت و تحصيلات خود را در دانشكده پزشكي پاريس ادامه داد و در سال ١٣٣٤ مدرك دكتراي پزشكي عمومي خود را گرفت و سپس در همان دانشكده به تحصيل رشته تخصصي طب كار و سپس تخصص پزشكي قانونی پرداخت و به ايران بازگشت و از سال ١٣٤٣ به عضويت هيات علمي دانشكده پزشكي دانشگاه تهران درآمد و در سال ١٣٥٢ به مقام استاد تمامي نايل گشت. ايشان بنيانگذار دانش تخصصي طب كار و پزشكي قانوني در كشور ايران بودند كه تمام عمر گرانبهاي خود را صرف خدمت به تعليم و تربيت دانشجويان و ارتقاي  دانش كشور نمود. ايشان علاوه بر تدريس طب كار و پزشكي قانوني در دانشكده پزشكي، مدرس اخلاق پزشكي و نيز استاد دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران بودند. 
در ضمن از ايشان تاليفات متعدد در زمينه هاي مربوطه موجود مي باشد.
وی در سال ١٣٧٧ به مقام بازنشستگي نايل شد و از سال ١٣٨٠ در فرانسه اقامت داشتند و در مهر ماه ١٣٩٧ در همانجا چشم از جهان فرو بستند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0