امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
10 مرداد 1397

دکتر عنایت اله روحانیان استاد پیشکسوت آناتومی دار فانی را وداع گفت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 
دکتر عنایت اله روحانیان استاد پیشکسوت و بازنشسته گروه آناتومی دانشکده پزشکی درگذشت.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دكتر عنايت اله روحانيان در سال 1312در شهر يزد به دنيا آمد. ايشان فارغ التحصيل رشته دندانپزشكي از دانشگاه تهران در سال 1339 بود كه پس از آن به عنوان دستيار دندانپزشكي به استخدام دانشگاه تهران درآمد.

مرحوم روحانیان در سال 1344 به رتبه استادياري و در سال 1369 به رتبه دانشياري ارتقا يافت  و همچنين از سال1362 به مدت هفت سال در سمت مدير گروه آناتومي دانشكده پزشكي بود.

دكتر روحانيان تا سال 1348 به تدريس آناتومي دهان و دندان در دانشكده دندانپزشكي پرداخت سپس جهت تدريس آناتومي به دانشكده پزشكي منتقل و از آقاي دكتر باستان حق رياست وقت دانشگاه تهران عنوان تخصص آناتومي عمومي را دريافت كرد.

ترجمه كتاب كالبد شناسي انساني جمجمه (استخوان شناسي، آنتروپولوژي، رشد و تكامل)، تالیف و ترجمه کتاب ساختمان و عمل مغز انسان،  كتاب ماهيچه شناسي، کتاب كالبدشناسي انساني،  کتاب آناتومي عمومي بخشی از تالیفات مرحوم روحانیان است.

استاد روحانیان پس از 61 سال خدمت در عرصه آموزش و پژوهش و دريافت سمت استاد نمونه در سال 1371به درجه بازنشستگي نائل آمد و پس از عمری خدمت در عرصه تعلیم و تربیت در سن 85 سالگی در هشتم مرداد 97 دعوت حق را لبیک گفت.

روابط عمومی دانشکده پزشکی درگذشت این استاد گرانقدر را به جامعه پزشکی و خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تهران تسلیت میگوید.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0