امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
21 اردیبهشت 1398

هدیه دانش آموختگان ورودی ۳۸ دانشکده پزشکی تقدیم بنیاد استاد بهادری شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 درجلسه ای که چهارشنبه 18 اردیبهشت 98 در دفتر ارتباط با دانش آموختگان برگزار شد، مبلغی که توسط دکتر دولتی و دوستانش برای توسعه فعالیتهای بنیاد علمی فرهنگی استاد دکتر بهادری جمع آوری شده بود تقدیم استاد بهادری شد.
استاد دکتر بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه در سخنانی گفت: بی‌نهایت از حضور استادان عزیز در این مراسم تشکر می‌کنم، به ‌خصوص جناب حاج آقا دعایی که از افتخارات ما هستند و روزنامه اطلاعات را سالهاست که مردمی و بدون جهت‌گیری خاص اداره می‌کنند.
وی افزود: مسأله مهم این است که دانشگاه‌ها، نمی‌توانند با بودجه دولت اداره شوند، به ‌خصوص در حال حاضر که دانشگاه‌ها با اقتصاد مقاومتی اداره می‌شوند و این بودجه هم کفاف اداره دانشگاه‌ها را نمی‌دهد.
استاد بهادری خاطر نشان کرد: اراده و حمایت دکتر دولتی و دیگر دوستان موجب شد این بنیاد راه اندازی و از محل پرداختی دانش آموختگان به صورت مردمی اداره شود.
در ادامه، دکتر گتمیری قائم مقام دفتر دانش آموختگان و مسول راه انداری بنیاد حامیان دانشگاه نیز با اشاره به تاسیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان در زمان ریاست دکتر لاریجانی گفت: از زمان تاسیس این دفتر با راهنمایی های استاد دکتر بهادری فعالیتهای مختلفی صورت گرفته است، ایجاد بیش از 50 کانون مختلف و استمرار ارتباط با آنها موجب رشد و توسعه این دفتر شده است.
وی ادامه داد: با توجه به توسعه دفاتر دانش آموختگان در واحدهای تحت پوشش دانشگاه بر آن شدیم بنیاد علمی فرهنگی استاد بهادری را راه اندازی کنیم تا با ایجاد ارتباط و همچنین جذب کمک های مالی همکاران داخل و خارج از کشور بتوانیم در توسعه و پیشرفت دانشگاه سهیم باشیم.
دکتر گتمیری تصریح کرد: از اهداف مهم این بنیاد ترویج علم و فرهنگ از طریق معرفی مفاخر حوزه سلامت است. البته ما  الگو را از دکتر بهادری فرا گرفتیم که بیش از ۷۰ سال است خدمات مهم آموزشی، علمی و تحقیقی دارند و تا به امروز  بدون هیچگونه چشمداشتی به گسترش علم در دانشگاه مشغول هستند.
وی اهداف این بنیاد را ایجاد ارتباط علمی قوی و گسترده بین دانشگاه و دانش‌آموختگان از طریق توسعه شبکه ارتباطی دانست و گفت: بهره‌ مندی از توان و استعداد دانش‌ آموختگان موجب ارتقا جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران می شود.
دکتر گتمیری با اشاره به برگزاری گردهمایی یوسرن در 8، 9و 10 نوامبر در بوداپست مجارستان گفت: بدنبال راه اندازی دفاتر استانی داتش آموختگان، از حدود یکسال قبل دفتر بین المللی دانش آموختگان در بوداپست راه اندازی شد و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، قرار است همزمان با برنامه یوسرن گردهمایی جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه که مقیم اروپا هستند برگزار شود که جزئیات برگزاری آن به اطلاع دانش آموختگان خواهد رسید.
سپس دکتر یحیی دولتی عضو هیأت مدیره بنیاد علمی و فرهنگی دکتر بهادری با تأکید بر این که یک سوم بودجه دانشگاه‌های بزرگی چون «هاروارد» و «استنفورد» از محل پرداختی دانش‌آموختگان آنها اداره می‌شود، تصریح کرد: من از همان ابتدای تحصیلم در آمریکا تصمیم گرفتم تا با همکاری و حمایت دوستان در توسعه و پیشرفت دانشگاه نقشی داشته باشیم. پس با جمع آوری کمک هایی از طریق آنها خانه پوست شهر بم را تاسیس کردیم.
وی ادامه داد: پس از گذشت چند سال وقتی آوازه ی تاسیس بنیاد علمی فرهنگی استاد بهادری را شنیدم مصمم شدم تا با همکاری دوستانم از طریق کمک های مادی، معنوی و فکری هر چه بیشتر دینم را به دانشگاه ادا کنم.
دکتر دولتی گفت: بنیاد علمی و فرهنگی استاد بهادری با هدف معرفی بزرگان جامعه پزشکی، الگوسازی برای دانشجویان جدید، ترویج اخلاق و جلب مشارکت فارغ التحصیلان پزشکی در توسعه کمی و کیفی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسیس شده است.
وی افزود:این بنیاد قطعا ریشه عمیقی در خاک دانشگاه دارد و ان شاء‌الله بزودی به درخت تنومندی تبدیل خواهد شد که ثمره بیشتری خواهد داشت.
حاج آقا دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات نیز گفت: من توفیق شاگردی استادان بزرگی همچون استاد بهادری و استاد دولتی را نداشته ام  و تخصصی هم در حوزه سلامت ندارم ولی وقتی نوید تشکیل این بنیاد را از دکتر دولتی که حقیقتا یک الگو در حیطه پزشکی هستند شنیدم بسیار خرسند و علاقه مند شدم تا در این جمع فرهیخته حضور یابم.  
وی با قدردانی از ویژگی های شخصیتی استاد بهادری و استاد دولتی در تواضع با اطرافیان و پیگیری اموری که خیرش به جامعه می رسد گفت: با توجه به خلوصی که در اعضای هیئت مدیره بنیاد علمی فرهنگی استاد بهادری وجود دارد مطئنم که این بنیاد به نیکی و درستی پا گرفته و دوامش نیز بر پاکی و صفای گردانندگان آن تضمین خواهد یافت.  
دکتر بهرامی یکی از دانش آموختگان ورودی پزشکی ۳۸ دانشگاه نیز ضمن خرسندی از حضور در این جمع  فرهیخته گفت:: تاسیس این بنیاد کاری نو و امید بخش است و می تواند منشا برکات و خیر برای دانشگاه خواهد بود.
وی تاکید کرد: اتفاقی که امروز افتاده باعث جلب اعتماد جامعه پزشکی است و من یقین دارم کسانی که از منش و  رفتار استاد بهادری و استاد دولتی درس بگیرند موجب پیشرفت و افتخار دانشگاه خواهند شد.
سپس دکتر سید احمدیان دبیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان و عضو هیئت مدیره بنیاد علمی فرهنگی استاد بهادری گفت: دفتر ارتباط با دانش آموختگان همچون پلی است که یک سمت آن دانشگاه و سمت دیگر آن دانش آموختگان دانشگاه هستند. دانشگاه ها تمایل دارند از وضعیت و سرانجام دانش آموختگان خود مطلع شده و با فرزندان خود ارتباط داشته باشد.
وی ادامه داد: این ارتباط از طریق دفتر ارتباط با دانش آموختگان محقق می شود. ازطرفی دانش  آموختگان الفتی نسبت به محل تحصیل خود به خصوص دانشگاه علوم پزشکی تهران دارند و می خواهند خدماتی را برای مادر علمی خود انجام دهند. این امر می طلبید نهادی که وابسته به دولت نباشد تشکیل شود و به لطف خدا این NGO امروز با داشتن حساب بانکی مستقل توانایی این را دارد خدماتی را از طرف فارغ التحصیلان برای دانشگاه ارائه دهد.
دکتر سید احمدیان افزود: بر حسب منابعی که وارد این بنیاد شود خدمات مختلفی ارائه خواهد شد. به عنوان مثال، کمک به دانشجویانی که در طول تحصیل به دلیل نیاز مالی مجبور به اشتغال آن هم در مشاغلی که در شان آنها نیست از اقدامات دارای اولویت این بنیاد است.
وی گفت: یکی دیگر از خدماتی که این بنیاد ارائه خواهد داد، تامین تجهیزاتی است که به دلیل مشکلات اقتصادی بیمارستانها مسکوت مانده که بنام شخص خیر ثبت خواهد کرد. بازسازی کتابخانه ها و خوابگاههای دانشگاه نیز از برنامه این بنیاد است و در اولویت قرار گرفته و نتیجه به طور شفاف گزارش خواهد شد.
در انتهای جلسه و در حضور تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه مبلغ ۱۷۰میلیون تومان که توسط دانش آموختگان ورودی ۳۸ دانشکده پزشکی جمع آوری شده بود توسط دکتر دولتی به بنیاد استاد بهادری اهدا شد تا درجهت حمایت دانش آموختگان و دانشگاه قرار گیرد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0