امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
13 دی 1400

با حضور و سخنرانی موسس حوزه ی زهرای اطهر(س)، جلسه اخلاق ویژه کارمندان خانم دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، در جلسه سلسله نشست‌ های اخلاقی که به همت واحد خواهران نهاد مقام معظم رهبری و بسیج خواهران دانشکده پزشکی که صبح امروز ۱۳ دی در دفتر بسیج دانشکده برگزار شد، خانم سیده راضیه خاموشی( قندهاری) موسس حوزه علمیه زهرای اطهر(س) و مدیر حوزه علمیه کوثریه  ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا و گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رابطه با اخلاص صحبت کرد.

وی در ابتدا با اشاره به شخصیت حضرت زهرا (س)، گفت: پیامبر اسلام (ص) در مورد ایشان فرموده‌ اندآنچه خوبی در عالم وجود دارد در زهرای من نهفته است، پیامبر به عنوان یک معصوم و لاینطق عن الهوی،   به دور از عاطفه پدر و فرزندی، در وصف شخصیت حضرت زهرا (س)   فرموده اند. در کلام ائمه معصومین نیز حضرت زهرا تفسیر سوره قدر و مصداق شب قدر است و عظمت شخصیت ایشان مانند لیله القدر مخفی و پوشیده است.

  مدیر حوزه علمیه کوثریه ادامه داد: زندگی حضرت زهرا سراسر درس است، نوع ارتباط ایشان با پدر، همسر، فرزندان و جامعه و جایگاه ایشان در نقش دختر، همسرو مادر سراسر الگو اسوه است.

وی با بیان این که در قرآن به اسوه و الگو اشاره شده است و در حال حاضر شهید سلیمانی را نمونه کامل یک الگوی قرآنی دانست.   نمونهٔ کامل اخلاص را می‌ توان در زندگی این شهید بزرگوار دید، ۴۰ سال در نهایت اخلاص برای خدا کارکرد و الان جهان پر شده است از نام و یاد شهید سلیمانی.

وی به خطبه ۷۶ نهج البلاغه اشاره کرد و افزود: امیر المومنین می‌ فرماید: خدا رحمت کند کسى را که چون سخن حکیمانه بشنود، خوب فرا گیرد و چون هدایت شود بپذیرد، دست به دامن هدایت کننده زند و نجات یابد، مراقب خویش در برابر پروردگار باشد، از گناهان خود بترسد، خالصانه گام بردارد، عمل نیکو انجام دهد، ذخیره اى براى آخرت فراهم آورد و از گناه بپرهیزد.

وی در تفسیر این خطبه گفت: همه کارهای ما باید برای خدا باشد همانطور که سوره انسان که مخصوص و معرف خمسه طیبه است،  علت اطعام فقیر و مسکین و اسیر را نه برای جزا و پاداش بلکه برای رضای خدا عنوان می‌ کنند، اگر ما هم همه کارهایمان برای رضای خدا و در مسیر رضایت او باشد، سرزندگی، امید و آرامش وارد زندگی‌ هایمان خواهد شد.

  مدیر حوزه علمیه کوثریه در ادامه، به ویژگی‌ های عمر بن محمد بن یزید، از اصحاب و شاگردان امام صادق (ع) که امام صادق درباره او فرموده‌ انداز ما اهل بیت است، اشاره کرد و گفت: وقتی از امام صادق سوال کردند که چه ویژگی موجب شده این فرد مانند سلمان فارسی منا اهل بیت باشد، امام فرمودند: تزکیه، تقوا، نیت خالص، تواضع این فرد او را برجسته کرده بود


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0